mathony

Φιλτράκια σκόνης για κουτί

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.Θέλω μια βοήθεια για το κουτί μου...

Έχω κόλλημα, σοβαρό κόλλημα λέμε με την σκόνη μέσα στο pc...Δεν θέλω να έχει ούτε λίγο..Τίποτα τελείως...Για το λόγο αυτό κάθε Σ/Κ καλή ώρα σαν σήμερα καθαρίζεται η ψύκτρα του επεξεργαστή με πεπιεσμένο αέρα και μετά σκούπα για να μαζέψει τις σκόνες.

Αυτό που θέλω από εσάς, είναι να μου πείτε άν μπορώ να βάλω φιλτρακια σκόνης στο κουτί μου, στις τρύπες που έχει μόνο πλάγια για να εμποδίσω κάπως τη σκόνη...Έχω διαβάσει σε διάφορα forums ότι υπάρχουν.

Γιατί είναι κουραστικό κάθε ΣΚ να τον ανοίγω...Και κάτι ακόμη..Είναι φτηνά τα φιλτράκια αυτά...;;;

Όποια βοήθεια δεκτή, και ευχαριστώ εκ των προτέρων...:)

Link to comment
Share on other sites

Φτηνά είναι.. το μονο κακό ότι δεν περνάει τόσο πολύ αέρας όταν τα βάλεις αυτά..

Εσύ διαλέγεις :P

Αέρας + σκόνη η μειωμένος αέρας + καθόλου σκόνη..

Να σου πω κιόλας ότι πρέπει να καθαρίζεις αυτά τα φίλτρα ανά διαστήματα γιατί θα μαζεύουν χνούδι...

check this: http://www.aquatuning.de/index.php/cat/c175_Dust-filters.html

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την αμεση απάντηση:)Κάατι σε e-shop δεν παίζει για online παραγγελία διότι αυτό είναι ξένο site και μάλλον θέλει paypal ή πιστωτικές πράγμα που δεν χρησιμοποιώ για λόγους ασφαλείας...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε jason απλά respect...:)

@panos444 το έχω ακούσει και γώ ότι είναι ο πιο ασφαλής τρόπος αλλά

1)Δεν έχω πιστωτική

2)Δεν μπλέκομαι με το εξωτερικό παρά μόνο με το Ελλαδιστάν..:)

Σας ευχαριστώ όλους θερμά...

Φτηνά είναι.. το μονο κακό ότι δεν περνάει τόσο πολύ αέρας όταν τα βάλεις αυτά..

Εσύ διαλέγεις :P

Αέρας + σκόνη η μειωμένος αέρας + καθόλου σκόνη..

Να σου πω κιόλας ότι πρέπει να καθαρίζεις αυτά τα φίλτρα ανά διαστήματα γιατί θα μαζεύουν χνούδι...

Ούτε υπερχρονισμένος είναι ούτε τίποτα..Ένα απλό pc είναι που θέλω όσο γίνεται να μην παίρνει σκόνες...:)Οπότε δεν με πειράζει και να μην παίρνει τόσο αέρα...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now