Recommended Posts

θερμοκρασίες πριν το reflash με oc στα 1050MHz και μετά το reflash σε stock ρολόγια? σε ποια περίπτωση είναι καλύτερες σε όλο το φάσμα λειτουργίας της κάρτας?

Link to comment
Share on other sites

θερμοκρασίες πριν το reflash με oc στα 1050MHz και μετά το reflash σε stock ρολόγια? σε ποια περίπτωση είναι καλύτερες σε όλο το φάσμα λειτουργίας της κάρτας?

Θερμοκρασιες ιδιες πριν και μετα μιας και πριν το flash η καρτουλα πηγαινε χωρις ταση στα 1125/1575.

Κερδος;

Τα ανοικτα ορια του ccc που σου επιτρεπουν να πας παραπανω χωρις την χρηση 3rd party software (msi ab/trixx) οπως στην δικη μου περιπτωση 1150/1750 παντα με μαμα ταση.

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να κερδισεις τοσα πολλα mhz στην μνημη απο bios?:que:...

Σιγουρα δεν πηγαινε και πρωτα 1750?

Εχω δοκιμασει σχεδον ολα τα bios για 680 στις μνημες δεν κερδιζεις τοσα πολλα,ισως και τιποτα μερικες φορες.

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να κερδισεις τοσα πολλα mhz στην μνημη απο bios?:que:...

Σιγουρα δεν πηγαινε και πρωτα 1750?

Εχω δοκιμασει σχεδον ολα τα bios για 680 στις μνημες δεν κερδιζεις τοσα πολλα,ισως και τιποτα μερικες φορες.

Άρα δεν είμαι τρελός (ευχάριστο αυτό)...

Ο λόγος που την έψαξα με τα BIOSes ήταν για να καταφέρω να flashαρω της Matrix Platinum -για καλύτερη συμπεριφορά στο overclocking- στην δικιά μου (μάταια όμως) και έπεσα -εντελώς τυχαία- πάνω στο GHz Edtion.

@Zpaf η κάρτα σου είναι reference ή custom design με dual BIOS switch;

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να κερδισεις τοσα πολλα mhz στην μνημη απο bios?:que:...

Σιγουρα δεν πηγαινε και πρωτα 1750?

Και βεβαια πηγαινε στα 1750 πριν αλλα οπως εγραψα ηθελα msi ab/trixx μιας και τα ορια στο ccc ηταν 1125/1575

@Zpaf η κάρτα σου είναι reference ή custom design με dual BIOS switch;

Sapphire reference.

Link to comment
Share on other sites

Sapphire reference.

;) Σ ευχαριστώ... είχαν εκφραστεί ενστάσεις από αρκετούς που τους προβλημάτιζε το ότι δεν παίζει dual-BIOS switch στις κάρτες τους και μην έχοντας απτά αποτελέσματα "κολλούσαν" να το δοκιμάσουν.

Link to comment
Share on other sites

Ξερω γω τι το πιασε και δειχνει τοσο....

Ξερω οτι παιρνει μονο απο CPU στο συγκεκριμενο. Σε ξενα forums εχω δει τον ιδιο CPU να βγαζει 16k+ στην ιδια συχνοτητα (4800). Να φταινε οι μνημες? Αλλα παλι εχω δει με μνημες στα 1600 και βγαζουν παλι μεγαλυτερο score! Τι γινεται δεν ξερω :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now