George_o/c

Intel: Παραπάνω από 35 tablets μες στο 2011!

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Intel: Παραπάνω από 35 tablets μες στο 2011!]http://reviews.hwbox.gr/news/intel.jpg[/NEWS_IMG]Στο χθεσινό Barclays Capital Global Technology Conference που έλαβε χώρα στο San Francisco, η Intel δήλωσε ότι αισθάνεται υπερήφανη για την πορεία της και τις επιδόσεις που πέτυχε κατά τη διάρκεια του 2010 και αποκάλυψε ότι σχεδιάζει την κυκλοφορία περισσότερων από 35 tablets μες στο 2011. Όπως μπορείτε να δείτε στην φωτογραφία που ακολουθεί, τα Intel-powered tablets έρχονται με λειτουργικά Windows, Android ή MeeGo και θα πωλούνται από ιδιαίτερες γνωστές και επιτυχημένες εταιρείες όπως η Acer, η Dell, η Lenovo, η Toshiba, η ASUS και άλλες. Το πρώτο batch των next-generation Intel tables αναμένεται μες στο πρώτο εξάμηνο του 2011.

[img_ALT=Intel: Παραπάνω από 35 tablets μες στο 2011!]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614d014fde9481e.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

Θα δεις iPad, Archos, ZTE, Turbo :hehe:, DELL, ASUS, TOshiba και αντε κανα Lenovo :P

To θεμα ειναι οτι αυτα θα πανε να ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΟΥΝ τα netbooks, ενω σιγα-σιγα θα αρχισουν να τρωνε το μεριδιο των φτηνων laptop.

Δες απλα αυτα τα δυο παραδειγματα - games που παιζουν τα iPad/iPhone4 και Android με ~1GHz CPU:

Link to comment
Share on other sites

Τα καλά, όπως αυτό που ανακοίνωσε η motorola δεν πρόκειται να έρθει. Η Viewsonic μπορεί να εμφανιστεί σε κανένα Multirama, αλλά θα είναι τιμολογημένη στο θεό, ενώ το Dell Streak 7" αργεί ακόμα.

Για χριστούγεννα φάση παίζει μόνο το Samsung και το Toshiba με τις 2 οθόνες, όπως ήταν να βγεί το Courier από την M$.

Apple δεν θέλω να ακούω, δεν είναι μηχάνημα σοβαρό αυτό, αν και θα το έχω για δοκιμή μια εβδομάδα στα χέρια μου.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now