PrisonBreak

Αναβάθμιση Η/Υ - Προτάσεις

Recommended Posts

Παιδιά έχω μία EVGA nVIDIA 680i SLi και σκέφτομαι να την αλλάξω με την EVGA X58 Classified3 (1366, X58, DDR3) - Mητρικές - plaisio.gr

Απο επεξεργαστή σκέφτομαι να βάλω αυτον εδώ, Intel Core I7-950 (s1366, 3.06GHz, 8MB, Box) - Επεξεργαστές - plaisio.gr

Θα αγοράσω δύο SSD δίσκους στους οποίους στον έναν θα χω τα Windows XP 32Bit και στον άλλον τα Windows 7 64Bit.

Για τροφοδοτικό και μνήμες τι λέτε....?

Link to comment
Share on other sites

Για τις μνήμες αυτες κοίταζα και εγώ..!!! Τώρα για το τροφοδοτικο θα το θελα αθόρυβο..!!! Να σημειωθεί ότι ίσως να κάνω 3 Way SLi και επίσης θα χω 4 εξωτερικούς δίσκους. Θα με καλύψουν τα 750W....?

Link to comment
Share on other sites

Αν σκοπεύεις να παραμείνεις στην LG οτιδήποτε πάνω από 5850/GTX470 σε καλύπτει imho...

Αν πάρω 2 κάρτες γραφικών τι τροφοδοτικό να βάλω....? Αξίζει SLi ή όχι....? Θα χω κανένα πρόβλημα....?

Link to comment
Share on other sites

Για τι χρήση προορίζεται το PC ?

Και γιατί 2 SSD και 2 λειτουργικά?

Επειδή θα μπουν 2 λειτουργικά και δεν είμαι υπερ του να χωρίζω τον ένα δίσκο αποφάσισα να πάρω 2 SSD...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αλλά έχω συνηθίσει πολύ με τα Windows XP..!!!

Έτσι ήμουνα κι εγώ.Μέχρι που έβαλα τα 7.Απο εκεί και πέρα δεν γυρνάς πίσω.Το καλύτερο λειτουργικό μακράν

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για τις γνώμες τους, τα εξαρτήματα έχουν αγοραστεί και κάποια τα χω παραγγείλει απο το εξωτερικό και σε μία βδομαδούλα λογικά θα μαι έτοιμος με τον καινούργιο υπολογιστή μου.... :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now