Accountsaver

Προβλημα,Δημιουργια,Κατασκευη,και μετα φιλανθρωπικος σκοπος,δωρεάς υπολογιστή Laptop!

Recommended Posts

Προβλημα,Δημιουργια,Κατασκευη,και μετα φιλανθρωπικος σκοπος,δωρεάς υπολογιστή Laptop

!!!!ΠΡΟΣΟΧΗ HIGH RESOLUTION ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ!!!!:@....

Οπως τα λεει ο μεγαλος αυτος τιτλος.

Εχω και εγω στην κατοχη μου ενα Laptop εν λειτουργια πληρες κανονικοτατο.Απλα εχουμε προβλημα εσωτερικο εαν με βοηθειστε να το φτειαξω και τα καταφερω θα το δωσω σε μια οικογενεια εδω ,που εχει παιδια και δεν εχει λεφτα να τους παρει οτιδηποτε.

Να μπω στο ψητο.

Ο υπολογιστης ειναι μοντελο του 2005.

Ειναι ο HP G3000 και συγκεκριμενα το μοντελο HP G3051 EA.

Εχουμε και λεμε,λειτουργει κανονικα αλλα πρεπει να το στηριζω καπου για να καθετε καλα η οθονη.

Δηλαδη εχουν σπασει οι μεντεσεδες και οι δυο απλα ο 1 κρατιετε λιγο καλυτερα.Θα δειτε σε φωτογραφιες.

Το επομενο προβλημα ειναι οτι μια φορα κανει επαφη ο φορτιστης μια οχι.

Οποτε οι ερωτησεις που εχω ειναι αυτες.

1)Πως μπορουμε να φτειαξουμε μεντεσεδες ιδιους η να παραγγειλω απο καπου ? (e bay δεν εχει τιποτα )

2)Το βυσμα του φορτιστη το εσωτερικο επισης πως το διορθωνουμε ?

Αυτα.

Περιμενω να κανουμε μια μεγαλη συζητηση ( ειμαι απο Θεσσαλονικη,για εαν ξερει καποιος καποιον που μπορουμε να φτειαξουμε πατεντα) .

Να'στε καλα και καλα Χριστουγεναα.:(....

Φωτογραφίες!

a064f008.jpg

665c1169.jpg

ab836172.jpg

467ad4ca.jpg

fc7859b6.jpg

1f13102e.jpg

30f3a6cb.jpg

:dance3:

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλά φίλε,

Πήγα να σου πώ πώς μεντεσέ δύσκολα θα βρείς και να τον κολλήσεις με Logo εφόσον έχεις το κομμάτι, αλλά έιδα πώς το έιχατε κολλήσει ήδη με logo και ξεκόλλησε ? ! ?

Το πλαστικό το κομμάτι το έχεις ή έχει χαθέι ?

Μάλλον η μοναδική λύση είναι να το ξανακολλήσεις με Logo ή εάν κάνεις καμιά πατέντα, η οθόνη να έιναι μονίμως ανοιχτή και όχι να ανοιγοκλέινει !

Σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο η μπά ?

Για το βύσμα τροφοδοσίας , πώς έχει χαλάσει εσωτερικά ?

Μήπως έχει χαλάσει το εξωτερικό? ή το έχεις τσεκάρει και είσαι 100% σίγουρος ?

Link to comment
Share on other sites

η μονιμα ανοιχτη οθονη νομιζω ειναι η μονη λυση, εκτος και της βαζεις παντα κατι απο πισω να στηριζεται!

για το βυσμα αν ειναι το κλασικο μπορει να εχει χαλαρωσει το πλαινο συρματακι ή να εχει φυγει καμια κοληση μεσ στην πλακετα. αυτο μονο αν το ανοιξεις φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλά φίλε,

Πήγα να σου πώ πώς μεντεσέ δύσκολα θα βρείς και να τον κολλήσεις με Logo εφόσον έχεις το κομμάτι, αλλά έιδα πώς το έιχατε κολλήσει ήδη με logo και ξεκόλλησε ? ! ?

Το πλαστικό το κομμάτι το έχεις ή έχει χαθέι ?

Μάλλον η μοναδική λύση είναι να το ξανακολλήσεις με Logo ή εάν κάνεις καμιά πατέντα, η οθόνη να έιναι μονίμως ανοιχτή και όχι να ανοιγοκλέινει !

Σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο η μπά ?

Για το βύσμα τροφοδοσίας , πώς έχει χαλάσει εσωτερικά ?

Μήπως έχει χαλάσει το εξωτερικό? ή το έχεις τσεκάρει και είσαι 100% σίγουρος ?

Δυσκολα το εχω ξανακανει πολλες φορες.

Πρεπει να δουμε τι θα γινει με τους μεντεσεδες.

Ολα τα κομματια τα εχω τωρα το λαπτοπ ειναι πληρως αποσυναρμολογημενο για να ελενξω.

Καπως πρεπει να την κανουμε για τον μεντεσε εστω και να φτειαξω δικο μου δεν παιζει?

Οσο για την τροφοδοσια θα μαθω μεχρι αυριο το πολυ μεθαυριο τι παιζει.Αν ειναι ο εξωτερικος φορτιστης το προβλημα.

Αλλιως θα παραγγειλω καινουργιο μεσω e-bay και ας μην ειναι αυτο το προβλημα με λιγα λογια.

η μονιμα ανοιχτη οθονη νομιζω ειναι η μονη λυση, εκτος και της βαζεις παντα κατι απο πισω να στηριζεται!

για το βυσμα αν ειναι το κλασικο μπορει να εχει χαλαρωσει το πλαινο συρματακι ή να εχει φυγει καμια κοληση μεσ στην πλακετα. αυτο μονο αν το ανοιξεις φαινεται.

Το εχω ανοιξει πες μου συγκεκριμενα τι θελεις να σου πω η να βγαλω φωτο.;P..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now