ProPitsiriko$

8800GTX Ultra Or 9800 X2 ?

Recommended Posts

Χαιρετω παιδια....

Επειδη σκευτομαι να αγορασω ( ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ:yum: ) ενα καινιουργιο συστημα...

Ειμαι αναμεσα σε 2 Καρτες Γραφικων...

8800GTX Ή 9800 X2 ?:mad:

Σας Ρωταω διοτι ξέρετε κατι παραπανω απο εμενα...και ισως να ειστε παραπανω ενημερωμενοι...:read:

Σας Ευχαριστω....

Φιλικά παντα...:worship2:.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδια....θα προτιμισω την απαντηση σας...αν και προβληματιζομαι λιγο οταν σκευτομαι τα 328Bit της 8800gtx ultra εναντι τα 256bit της 9800x2:bows::bows::bows:

Μη σε προβληματίζει καθόλου.

Τα 384bit BUS Width της Ultra της δίνουνε περισσότερο bandwidth...το οποίο χρησιμεύει σε αναλύσεις άνω των 1600x1200/1680x1050 με Anti-Aliasing & Anisotropic Filtering...αλλά εκεί πάνω υστερεί αρκετά έναντι της 9800GX2 γιατί στην ουσία η GX2 είναι σαν 2 κάρτες 8800GTS 512MB... ενώ η Ultra ( σε αυτές τις αναλύσεις είναι ένα σκαλάκι πιο πάνω από 1 8800GTS 512MB ).

Link to comment
Share on other sites

Μη σε προβληματίζει καθόλου.

Τα 384bit BUS Width της Ultra της δίνουνε περισσότερο bandwidth...το οποίο χρησιμεύει σε αναλύσεις άνω των 1600x1200/1680x1050 με Anti-Aliasing & Anisotropic Filtering...αλλά εκεί πάνω υστερεί αρκετά έναντι της 9800GX2 γιατί στην ουσία η GX2 είναι σαν 2 κάρτες 8800GTS 512MB... ενώ η Ultra ( σε αυτές τις αναλύσεις είναι ένα σκαλάκι πιο πάνω από 1 8800GTS 512MB ).

Καταλαβα...σε ευχαριστω πολυ για την ενημερωση...:T::T::T::T::T::T::T::T:

Link to comment
Share on other sites

πολύ σωστός ο billpeppas στην τελευτέα ανάλυση.+1 φυσικά και από μένα οταν την βάλεις και παίξεις σε καλές αναλύσεις θα καταλάβεις για τη προκειτε.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις καμια σκέψη πας σε 9800gx2 δεν έχει καμια σχεση με την 8800gtx

Started digging my brother ?

Εν ελληνιστί, πιάσαμε το φτυάρι σήμερα και ξεθάψαμε ότι thread βρήκαμε μπροστά μας ?:bravo:

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει βρε, μπορεί να πέρασε λίγος καιρός άλλο όχι και σκάψιμο ... εδώ στο insomnia ο άλλος απάντησε σε thread του 2003 ... :D

Και κάτι σχετικό με το θέμα ... :P Γιατί το παιδί να μην περιμένει μα ο Ιούνιος κοντά είναι, να χτυπήσει καμιά GT200 ... ? Που έτσι και αλλιώς είναι πολύ, πολύ καλύτερη από 9800GTX / GX2 ... ;) [ GT200 = 2*G92 σε επιδόσεις ]

Link to comment
Share on other sites

? Που έτσι και αλλιώς είναι πολύ, πολύ καλύτερη από 9800GTX / GX2 ... ;) [ GT200 = 2*G92 σε επιδόσεις ]

Καλά, αυτό δεν το ξέρουμε ακόμα.. Θα είναι έτσι?

Link to comment
Share on other sites

09-04-08, 14:47 Δημιουργηθηκε το thread...

Παει η Nvidia στα ματια μου....

Περιμενω την Σειρα 4ΧΧΧ της Ati...ολο κοκκινο θα το βαψω το πισακι...

Διοτι με αυτα που εχω διαβασει στο TheLab για την Nv μου ''επεσαν'' λιγες τριχες...

παιζει με τις τσεπες μας...εχουν βουιξει ολα τα forum για την nv...:read:

Και η 9800Χ2 χωρις υποστιρηξη DX 10.1 ? αν ειναι δυνατον...και αναμενοταν ως η ''πιο δυνατη'' καρτα οταν βγηκε σε παραγωγη....μακακιες....

Link to comment
Share on other sites

Και η 9800Χ2 χωρις υποστιρηξη DX 10.1 ? αν ειναι δυνατον...και αναμενοταν ως η ''πιο δυνατη'' καρτα οταν βγηκε σε παραγωγη....μακακιες....

Και? Πόσα παιχνίδια το υποστηρίζουν? Το ότι δεν το υποστηρίζει την κάνει λιγότερο ισχυρή?

Link to comment
Share on other sites

Υποτιθεται πως η τεχνολογια παει ''μπροστα'' και δεν παραμενει στασιμη...παντα κοιταω(εγω προσωπικα) το αμεσο μελλον...σε λιγους μηνες θα τα υποστιριζουν τα παιχνιδια...

Πληρωνεις αρκετα χρηματα για να παρεις κατι ''καλο''...και που θα κρατισει μεχρι να βρεις αντικαταστατη...δεν πιστευω πως θα ηταν δυσκολο για την Nv να την κανει και με DX 10.1...480+ ευρω εκανε...ελεος...:bows:

@billpeppas σε ποιον απευθυνεσαι??:(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now