Recommended Posts

Αψεγάδιαστη δουλειά, και μπράβο για το μεράκι και την προσοχή στη λεπτομέρεια που δίνεις.

Επίσης οι φωτογραφίες είναι εκπληκτικές και σίγουρα οι καλύτερες που έχω δεί, ακόμα και σε worklogs του εξωτερικού.

Μία παρατήρηση και μία σκέψη:

1) Πολύ ωραία τα φίλτρα των ανεμιστήρων, αλλά μπελαλίδικα στο να τα ξεβιδώσεις για να τα καθαρίσεις.... Έχεις σκεφτεί να φτιάξεις ένα ενιαίο συρόμενο φίλτρο για ευκολία?

2) Προτείνω την χρήση αυτοκόλλητου carbon σε επιλεγμένα σημεία!

Link to comment
Share on other sites

Μία παρατήρηση και μία σκέψη:

1) Πολύ ωραία τα φίλτρα των ανεμιστήρων, αλλά μπελαλίδικα στο να τα ξεβιδώσεις για να τα καθαρίσεις.... Έχεις σκεφτεί να φτιάξεις ένα ενιαίο συρόμενο φίλτρο για ευκολία?

2) Προτείνω την χρήση αυτοκόλλητου carbon σε επιλεγμένα σημεία!

Ειχα σκεφτει να δημιουργησω καποιο φιλτρο ενιαιο, αλλα δεν μου ερχοτανε καποια ιδεα για να κρατησω το style απλο και καθαρο... κοιταζα και καποια μαγνητικα τετραγωνα φιλτρα, αλλα και αυτα δεν μου καθοντουσαν ωραια.

οσο για τα carbon, δεν μπορω να πω οτι με τρελλαινει η ιδεα. σε αυτο το pc προσπαθω να το κρατησω Φωτεινο + Ευχαριστο.

Καποια στιγμη θα φτιαξω και ενα ολο μαυρο κουτι. αλλα εχουμε λιγο μελλον ακομα.

(ειναι ηδη 2 design στα σκαρια, και μεχρι να τα κανω αυτα, δεν θα ψαχτω για κατι ακομα.)

ελπιζω να σας δωσω ενα update σημερα.... αρκει να στεγνοσουν καποια κομματια!

Edited by Boton
Link to comment
Share on other sites

Πω πω top notch το build σου... εντάξει, όταν βλέπω τέτοιες δουλείες καταλαβαίνω το πόσο τσαπατσούλης είμαι :whoohoo:

Θα πόσταρα τώρα μια φωτό από το "σκονισμένη_μακαρονάδα_project" pc μου, να πάθαινες ένα πολιτισμικό σοκ, αλλά έχε χάρη που δεν θέλω να λερώσω το thread σου... :shades:

Και πάλι μπράβο - περιμένουμε νέα σου :)

Link to comment
Share on other sites

ειναι απλα εκπληκτικο..!!πολυ μου αρεσε η ιδεα για το φωτεινο!! επισης mm κουτια πουλανε σε μεγαλα "γνωστα" μαγαζια της ευρωπης,απλα ειναι πολυ ακριβα..

Link to comment
Share on other sites

Πω πω top notch το build σου... εντάξει, όταν βλέπω τέτοιες δουλείες καταλαβαίνω το πόσο τσαπατσούλης είμαι :whoohoo:

Θα πόσταρα τώρα μια φωτό από το "σκονισμένη_μακαρονάδα_project" pc μου, να πάθαινες ένα πολιτισμικό σοκ, αλλά έχε χάρη που δεν θέλω να λερώσω το thread σου... :shades:

Και πάλι μπράβο - περιμένουμε νέα σου :)

Και εγώ τσαπατσούλης είμαι, έχω ένα pc, ονοματεις... Σκλάβος, ο οποίος ζει 5-6 χρονιά, δουλεύει ασταμάτητα, και έχω να τον ανοίξω από τότε που τον έστησα! το μονό που του κάνω είναι να τον φυσάω με φυσητήρα, 1 φορά τον χρόνο από το μπροστινό ανεμιστήρα!

ειναι απλα εκπληκτικο..!!πολυ μου αρεσε η ιδεα για το φωτεινο!! επισης mm κουτια πουλανε σε μεγαλα "γνωστα" μαγαζια της ευρωπης,απλα ειναι πολυ ακριβα..

ναι, μπορείς πλέον να τα βρεις αρκετά εύκολα... είναι το δεύτερο μου. έχω και ένα UFO Horizon στην αποθήκη ;)

Μπράβο φίλε barfastic! Πολύ καλή δουλειά... :T:

Ευχαριστώ Πολύ!

Λοιπόν, χτες, τελείωσα το βάψιμο, αλλά δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένος με τα αποτελέσματα. Έβαψα το Fan controller, ένα panel με διακόπτες, και DVD. Θα τα βάλω στων υπολογιστή, αλλά κάποια στιγμή θα τα πάω για ηλεκτροστατική βαφή...

Photos το απόγευμα!

Link to comment
Share on other sites

Θα αργήσει να γίνει update :( ένα κομμάτι που περιμένω θα έρθει παρασκευή απόγευμα, αλλά θα το τελειώσω μέσα στην επομένη εβδομάδα... μέχρι τότε, θα αρχίσω το νέο build.... έρχεται thread το απόγευμα! ;)

Link to comment
Share on other sites

τωρα το πηρα πρεφα αυτο το διαμαντακι!

πολυ ομορφη δουλεια φιλε μου!

μ'αρεσει πολυ το καθαρο orange/white theme

και απο στησιμο-υλοποιηση μεχρι στιγμης

(ισως να εβαζα το τανκ πιο ψηλα για πιο ευκολη εξαερωση?

η αντικατασταση με καποιο ρηχο 5,25 plexi bay maybe)

απο φωτογραφιες φυσικα σκιζει - αναδεικνύεις πολυ ομορφα αυτο που φτιαχνεις...

και απ'οτι καταλαβαινω εχουμε να δουμε πολλα κι ωραια ακομα.

keep us posted

και οτι χρειαστεις για ηλεκτροστατικες, laser cut, wc parts κτλ

μη διστασεις

Στο "Φαληρο το Παλαιο" γυρνω κι εγω...

Link to comment
Share on other sites

τωρα το πηρα πρεφα αυτο το διαμαντακι!

πολυ ομορφη δουλεια φιλε μου!

μ'αρεσει πολυ το καθαρο orange/white theme

και απο στησιμο-υλοποιηση μεχρι στιγμης

(ισως να εβαζα το τανκ πιο ψηλα για πιο ευκολη εξαερωση?

η αντικατασταση με καποιο ρηχο 5,25 plexi bay maybe)

απο φωτογραφιες φυσικα σκιζει - αναδεικνύεις πολυ ομορφα αυτο που φτιαχνεις...

και απ'οτι καταλαβαινω εχουμε να δουμε πολλα κι ωραια ακομα.

keep us posted

και οτι χρειαστεις για ηλεκτροστατικες, laser cut, wc parts κτλ

μη διστασεις

Στο "Φαληρο το Παλαιο" γυρνω κι εγω...

Το ειχα σκεφτει οτι ισως ειναι δυσκολο στο "bleeding" αλλα θα τον ξαπλωσο για αυτο. και ετςι, το τανκ θα ειναι το πιο ψηλο σημειο ;)

Θα σου στειλω PM συντομα, γιατι θα με τρελλανουν κατι μ@λ@κες...

Τελικά η γειτονιά μας βγάζει τρελά μοντιφόπαιδα...:D

Πολλά μπράβο

μωρε, τα μοντιφοπαιδα παν κ ερχονται, κατι τσιπιρικια που βλεπω στα *$ να υπαρχουν μονιμα και ολα καλα! ;) (ασχετο, σημερα το πρωι ητανε αυτη απτον Θεμο, η μελαχρινη.... με κολαν, αστο... χεχε) πισω στο θεμα :D

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, μάλλον θα γίνει το leak testing και η τελική υλοποίηση! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.... τόσο καιρό 1.5 χρόνια είμαι με λαπτοπ! χαχαχα.... τραγικός, έχω κομμάτια για 2 κ 3 υπολογιστές, αλλά δεν έχω κανέναν τελειωμένο!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον.... done....

ασχετο το οτι μαλλον η motherboard εχει καει... οριστε το τελικο αποτελεσμα :D

Ετοιμαζετε και το καινουργιο project.... Blue Berry Muffin ;)

μεχρι τοτε.... οριστε μερικες φωτο!

5549772862_c8749115f0_b.jpg

5549279113_55d5a4727e_b.jpg

5549845014_04da108825_b.jpg

Link to comment
Share on other sites

καποιες λεπτομέρειες ομως θες για να το κανεις αψεγαδιαστο! :)

εχω σκοπο να του κανω καποιες αλλαγες, κυριως cable management, δυστιχως, πισω απτην mobo δεν εχει πολυ χωρο.... αλλα θα τα φτιαξω ;)

Link to comment
Share on other sites

Τα είπαμε πριν λίγο στο μαγαζί του Γιώργου :)

Εξαιρετική δουλειά, μπράβο! Περιμένω να το δω ολοκληρωμένο και να βάλεις κι τα καλούδια που μόλις πήρες ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now