Ninoaoe

HDD- raw file type-τροφοδοτικο

Recommended Posts

Παλικαρια καλησπερα!Αγορασα προσφατα ενα πολυ φθηνο τροφοδοτικο Powersonic 650W μονο 35ευρω!

Φανταστηκα οτι θα ηταν βλακεια αλλα δεν ηξερα.Εχω συνδεση πανω εναν σκληρο δισκο WD green caviar 750GB και εναν SSD Mtron 32GB.Επισης μια καρτα γραφικων GTX460!Εχω Mobo GIGABYTE P55M-UD2 και επεξεργαστη i7-860.

Το προβλημα ειναι το εξης.Ειχα βαλει να γινονται Merge 2 partition του σκληρου δισκου γιατι ειχα 3.Το αφησα και οταν γυρισα σπιτι ανοιξα το PC που ειχε κλεισει μονο του και ειδα οτι τα 2 partition που ειχα βαλει να ενωυουν(merge) ηταν οπως πριν οκ ενω το αλλο partition που δεν το ειχα πειραξει καν γιατι εχω πολυ σημαντικα δεδομενα μεσα ειχε γινει FILE TYPE RAW και ηθελε φορματ.Πολλεσ φορες πιο πριν μου εσβηνε το συστημα και μετα δεν αναγνωριζε τον SSD(επειδη δεν αντεχε το τροφοδοτικο υπεθεσα) και οταν εβγαζα το ενα καλωδιο τροφοδοσιας ρευματος απο την καρτα γραφικων δεν εσβηνε πια!Οταν εκανα merging ομως τα ειχα συνδεσει ολα πανω οποτε μαλλον επεσε το συστημα καθως γινοταν το merging των 2 partitions με αποτελεσμα να γινει RAW το τριτο partition.Αυτη πιστευετε οτι ειναι η αιτια?Να αλλαξω τροφοδοτικο??Τι μπορω να κανω για το Raw file type του τριτου partition για να μην χρειαστει να το κανω φορματ?Στο ιντερνετ μονο backup και φορματ σου λεει να κανεις..

Ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now