glikas

Επιλογη Sandy Bridge mobo

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.Ενδιαφερομαι για την αγορα Sandy Bridge mobo για τον I7 2600k

και ειμαι αναμεσα στην asus p8p67 deluxe rev 3 , asus sabertooth p67 kai asrock p67 extreme.Τι μου προτεινετε να αγορασω?

Link to comment
Share on other sites

οποτε δεν χρειάζεται να καταξοδευτείς. πάρε την πιο φθηνή αλλα να σιγουρευτείς ότι έχουν το καινούργιο (Β3) stepping του P67.

δεν ξέρω αν έχουν έρθει ήδη για πώληση στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Oτι λεει ο μασκοφορος. Aπο τι στιγμη που προοριζεται για καθημερινη χρηση, δεν χρειαζεται να

σκασεις ενα καρο λεφτα. Μεχρι 150? πιστευω εισαι κομπλε. Εκτος και αν εισαι hardware freak...:P

Για την γραφικων ειναι δικο σου θεμα. Ολες οι τωρινες παιζουν τα παντα και με αξιοπρεπη fps...;)

Link to comment
Share on other sites

Μετά την Big Bang Marshal, είναι η καλύτερη μητρική που έχει να προσφέρει η MSI. Αν η τιμή της είναι και σε λογικά επίπεδα, δεν βλέπω τον λόγο να μην την αγοράσεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Μετά την Big Bang Marshal, είναι η καλύτερη μητρική που έχει να προσφέρει η MSI. Αν η τιμή της είναι και σε λογικά επίπεδα, δεν βλέπω τον λόγο να μην την αγοράσεις ;)

Έχω προβληματιστεί, γιατί ρώτησα το ίδιο σε αντίστοιχο θέμα στο OutOfSpecs.gr και με πήραν απ' τη μούρη. Εκεί κατηγορηματικά λένε μακρυά από MSΙ αλά μόνο Gigabyte ή ASUS.

Δεν ξέρω που το στηρίζουν και αν πρέπει να επηρεάσουν και μένα τα δικά τους κριτήρια, που ίσως να είναι και λογικά για τα δεδομένα τους.

Ζήτησα την γνώμη σας γιατί έχω επηρεαστεί και δεν θέλω να πάω πάλι σε ASUS αφού δεν μου έχει αφήσει και τις καλύτερες εντυπώσεις τα τελευταία 6 χρόνια που τα χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

δουλεψα και την p8p67 pro και την gd65 (δεν ειναι η 80 αλλα ειναι πολυ ιδιες)

και περα απο 2-3 θεματακια που ειχε λογω bios τα οποια και εφτιαξαν, μου αφησε αρκετα καλες εντυπωσεις. Το ιδιο και η ASUS.

ιμο, δεν θα δεις διαφορες εφοσον εχεις 2600Κ

go for it.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται για τη χρηση το θελετε την μητρικη.

Αν επιδιωκετε μαξ συχνοτητες για benching, μια πιο ακριβη μητρικη θα ειναι πιο σταθερη.

Για καθημερινη χρηση ολες τα ιδια παιζουν. Φυσικα σε ξενα φορουμ λενε οτι οι gigabyte σε θεματα

24/7 stability ειναι πιο δυστροπες.

Link to comment
Share on other sites

Για 24/7 δεν θα έχεις την μητρική; Άντε να κάνεις και λίγο overclocking στην αρχή και να το σταθεροποιήσεις το σύστημα. Οποιαδήποτε P67 μητρική στο προσφέρει αυτό... Για αυτό είπα ότι αν είναι σε καλή τιμή και σου αρέσει σαν μητρική, δεν υπάρχει λόγος να μην την αγοράσεις. Το ελάχιστο Vdroop που έχει δεν σε ενδιαφέρει αν δεν είσαι πωρωμένος overclocker.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την Big Bang Marshal, είναι η καλύτερη μητρική που έχει να προσφέρει η MSI. Αν η τιμή της είναι και σε λογικά επίπεδα, δεν βλέπω τον λόγο να μην την αγοράσεις ;)

Εκτος συγκλονιστικου απροοπτου 229?-239? και αναμενεται μεσα Απριλιου ,αλλα μιας και μιλαμε για διαθεσιμοτητες MSI κραταμε και μια πισινη...

Link to comment
Share on other sites

Εκτος συγκλονιστικου απροοπτου 229?-239? και αναμενεται μεσα Απριλιου ,αλλα μιας και μιλαμε για διαθεσιμοτητες MSI κραταμε και μια πισινη...

Πολύ καλή τιμούλα, μπράβο στην MSI. Είναι βέβαια και η διαθεσιμότητα στη μέση γιατί αυτοί καθυστερούν τις περισσότερες φορές :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες και καλο μηνα

εξασφαλισαμε καλυτερες τιμες :-)

Big Bang Marshal στα 369?

P67A GD80 στα 219?.

τις αναμενουμε τελη της ερχομενης εβδομαδας.

Ασχετο....επεσε στα χερια μου και η νεα Foxconn Rattler απο την σειρα quantum force.

Αναμενεται μεσα Μαιου με τιμη γυρω στα 190?.

http://myplaisio.gr/news/%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CF%8D%CF%81%CE%B3%CE%B9%CE%B1-foxconn-quantum-force-rattler-intel-p67-mobo

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now