lomanas

GIGABYTE GEFORCE GTX550TI GV-N550OC-1GI OVECLOCK 1GB PCI-E RETAIL

Recommended Posts

Καταρχάς καλώς σε βρήκαμε! :drinks:

Κατά δεύτερον, γράφουμε μόνο με Ελληνικά - ρίξε μια ματιά στους κανόνες του forum σε παρακαλώ :)

Τρίτον μια χαρά συμβατή θα είναι η κάρτα αυτή με την μητρική σου, από την στιγμή που ΟΛΕΣ οι P35 μητρικές φέρουν θύρα επικοινωνίας PCI-Express x16.

Τι PC έχεις τώρα; Πόσα λεφτά σκέφτεσαι να διαθέσεις για την αγορά κάρτας γραφικών;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το καλοσωρισμα φιλε μου

Εχω ενα PC που το πηραμε οταν ξεκινησα τις σπουδεσ δλδ κοντα 4 χρονια

ετσι επισηναπτω τις προδιαγραφες.

Να πω την αλήθεια εφαγα τρελη απογοητευση που δεν παιζει το crisis και ετσι ειπα να κανω ανανεωση.

Untitled.png

Untitled.png

Untitled.png

Untitled.png.db6a138584a50ec6a39c22fc63f

Link to comment
Share on other sites

Πόσα λεφτά μπορείς να δώσεις για αναβάθμιση; Γιατί και 2GB μνήμη ακόμα να του έβαζες δεν θα το χαλούσε ;)

Κατέβασε το CPU-Z - CPUID - System & hardware benchmark, monitoring, reporting, εγκατέστησέ το, άνοιξέ το 4 φορές, επέλεξε τις καρτέλες που σου δείχνω στην παρακάτω φωτογραφία και δώσε screenshot να μάθουμε τα πάντα για το σύστημά σου :D

4614d988e7701328.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τσίμπα μια 2GB Kingston 800MHz για αρχή με 27? - KINGSTON KVR800D2N5/2G 2GB PC6400 800MHZ VALUE RAM - ΜΝΗΜΗ RAM - E-SHOP.GR ;) Έτσι θα έχεις 4GB που είναι υπεραρκετά για καθημερινή χρήση και θα δώσουν μια σπιρτάδα στο σύστημά σου.

Τώρα για κάρτα γραφικών, δεν ξέρω αν είσαι NVIDIAκιας, αλλά προσωπικά θα πήγαινα για HD 6850 :)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο θα εκανα!!. Αφου λες και εσυ ετσι θα τα παραγγειλω . Η καρτα που μου γραφεις ειναι 40 euro παραπανω αν λες οτι αξιζει θα το κοιταξω λιγακι

Και πάλι ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now