caution

EVGA P67 FTW B3: Το 1155 αγριεύει!

Recommended Posts

[news_img=EVGA P67 FTW B3: Το 1155 αγριεύει!]http://reviews.hwbox.gr/news/evga.jpg[/news_img]Η EVGA δεν έχει ανάγκη συστάσεων. Τα προϊόντα της, πάντα προκαλούν αίσθηση και είναι μια εταιρία που μπορεί με αυτοπεποίθηση να πει ότι έχει καταφέρει πολύ εκτεταμένο brand loyalty, τα τελευταία χρόνια. Ήρθε λοιπόν ο καιρός και για την EVGA να ετοιμάσει μία δυνατή LGA1155 μητρική. Η κάρτα βασίζεται στο P67 (B3) και το όνομα της είναι EVGA P67 FTW B3. Με αυξημένα οverclocking χαρακτηριστικά, υποστήριξη 3-way και 4-way NVIDIA SLI, nForce 200 bridge chip για δύο x16 links, 12-phase CPU VRM, δύο SATA 6 Gb/s και άλλα τέσσερα SATA 3 Gb/s, δύο gigabit Ethernet, USB 3.0, υποστήριξη για το EVGA EVBot, voltage measurement points και LED POST διαγνωστικά και τιμή $200, η EVGA P67 FTW B3 σίγουρα θα μας ξαναπασχολήσει στο άμεσο μέλλον.

[img_alt=EVGA P67 FTW B3: Το 1155 αγριεύει!]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/11524da868178032e.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

η Evga αυτη την στιγμη παιζει να ειναι η χειροτερη εταιρεια σε θεματα διαθεσιμοτητας οσον αφορα το Ευρωπαικο της division...

Εχουν ανοιξει 2 παραρτηματα της, σε Γερμανια και Ολλανδια και σκοτωνονται μεταξυ τους για το ποιος θα παραλαβει προιοντα απο το Αμερικα απο την μαμα Evga...

Αξιοσεβαστα τα προιοντα τους αλλα ειναι εντελως ανοργανωτοι(αφου μιλαμε μονο με Ευρωπη και οχι τα HQ τους στο USA) ,ενω τους θεωρω πολυ αναξιοπιστους.

Για την συγκεκριμενη μητρκη αγνωστο ποτε θα ερθει Ευρωπη-εδω η απλη η P67 SLI και ΔΕΝ εχει κυκλοφορησει ακομη...

Y.Γ.

Δειγμα οτι τους εχει παρει η κατω βολτα οτι ακομη δεν εχει κυκλοφορησει ουτε την reference GTX 590

Link to comment
Share on other sites

Να δουμε ποτε θα ερθουν αυτες...

Γιατι μεχρι στιγμης , μονο η maximus αξιζει για σοβαρο o/c .

Εαν η evga δεν κανουν τα κουλα των gigabyte στο BCLK , τοτε θα εχουμε την επιλογη νο2 . :)

Link to comment
Share on other sites

offtopic αλλα μιας και αναφερθηκε ο Στελιος σε maximus, καμμια formula θα δουμε σε p67/z68? γιατι η extreme ειναι too much..

Παντως και η FTW με ψηνει, αλλα μας τα χαλασε λιγο η τιμη ρε γμτ :(

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εχω διαβασει , αναμενεται μια maximus 5 που θα ειναι με z68 .

Οσο για τις EVGA , εχω μια επιφυλαξη για το nf200 . Δεν το θελω γιατι ειναι αργο στα 3d ... Σε αυτο το θεμα η EVGA SLI θα ειναι καλυτερη .

Εαν ,ομως, η FTW εχει επιλογη στο bios για να το απενεργοποιεις , τοτε αλλαζει το θεμα .

Παρακολουθουσα τον kingpin που παιζει τον τελευαιο καιρο 3d2001 . Ξεκινησε με την FTW , αλλα πλεον παιζει με την SLI . Δεν εχω ρωτησει , ουτε ξερω γιατι . Υποψιαζομαι ,ομως το λογο .

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εχω διαβασει , αναμενεται μια maximus 5 που θα ειναι με z68 .

Οσο για τις EVGA , εχω μια επιφυλαξη για το nf200 . Δεν το θελω γιατι ειναι αργο στα 3d ... Σε αυτο το θεμα η EVGA SLI θα ειναι καλυτερη .

Εαν ,ομως, η FTW εχει επιλογη στο bios για να το απενεργοποιεις , τοτε αλλαζει το θεμα .

Παρακολουθουσα τον kingpin που παιζει τον τελευαιο καιρο 3d2001 . Ξεκινησε με την FTW , αλλα πλεον παιζει με την SLI . Δεν εχω ρωτησει , ουτε ξερω γιατι . Υποψιαζομαι ,ομως το λογο .

αυπνιες παλι?

τα περισοτερα προβληματα ειναι απο θεμα ουεφι πιστευω

Link to comment
Share on other sites

η Evga αυτη την στιγμη παιζει να ειναι η χειροτερη εταιρεια σε θεματα διαθεσιμοτητας οσον αφορα το Ευρωπαικο της division...

Εχουν ανοιξει 2 παραρτηματα της, σε Γερμανια και Ολλανδια και σκοτωνονται μεταξυ τους για το ποιος θα παραλαβει προιοντα απο το Αμερικα απο την μαμα Evga...

Αξιοσεβαστα τα προιοντα τους αλλα ειναι εντελως ανοργανωτοι(αφου μιλαμε μονο με Ευρωπη και οχι τα HQ τους στο USA) ,ενω τους θεωρω πολυ αναξιοπιστους.

Για την συγκεκριμενη μητρκη αγνωστο ποτε θα ερθει Ευρωπη-εδω η απλη η P67 SLI και ΔΕΝ εχει κυκλοφορησει ακομη...

Y.Γ.

Δειγμα οτι τους εχει παρει η κατω βολτα οτι ακομη δεν εχει κυκλοφορησει ουτε την reference GTX 590

Αληθεύει η φήμη που ακούγεται ότι η EVGA θα ανοίξει κι άλλο γραφείο κάπου στην Ευρώπη; ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται κακή, αλλά οπως λέει και ο Στέλιος θα προτιμούσα την SLI χωρίς NF200. Απο την άλλη μεριά σε λίγες ημέρες κυκλοφορούν οι μητρικές με Z68 που υποτίθεται οτι είναι high end. Για μένα η EVGA ειναι λίγο καθυστερημένη γιατί αν το Z68 συμπεριφέρεται καλύτερα απο το P67 τότε δεν έχει νόημα η αγορά μιας EVGA P67 μητρικής.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης η evga ειναι η μονη που δεν εχουμε δει σε P67 . Ολες οι αλλες εταιριες πασχουν σε διαφορα σημαντικα για εμας τους o/cers (εκτος απο maximus που χανει μονο το 3d01) .

Εαν οι evga p67 παιξουν σωστα , το θεμα των z68 δε θα απασχολησει τουλαχιστον εμενα για μερικους μηνες . Εκτος και εαν απογειωθουν τα σκορ , πραγμα πολυ πολυ πολυ χλωμο .

Link to comment
Share on other sites

Αληθεύει η φήμη που ακούγεται ότι η EVGA θα ανοίξει κι άλλο γραφείο κάπου στην Ευρώπη; ;)

κατι ακουγεται για Αγγλια ,αλλα εχω ακουσει οτι ειναι κουκουρουκου φημη απο το παραρτημα της Γερμανιας και καλα οτι θα κλεισει το division που εχουν με τις μικρες Ολλανδεζες ....

Προσωπικα ουτε κρυο ουτε ζεστη

σκετα animals ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now