crio

Operation Frozen May Day @ BattleNet Pefkakia

Recommended Posts

Γενικα βγηκε καποιο αξιολογο αποτελεσμα?

δεν ξέρω τι έκανε η πλευρά crio-peppas αλλά Aristidis-Stelaras ακόμα προσπαθούν να κάνουν τον cpu να τρέξει ένα 3dmark στα default :P

Link to comment
Share on other sites

ναι ζητω συγνωμη......!!!!(για τους λατινικους χαρακτηρες)

ειναι ακομα εκει? ειχα παει αλλα επρεπε να φυγω στις 17.00......κ εχασα τα καλυτερα :( ......

Link to comment
Share on other sites

Τι να βγάλεις με μπ*υρδελό-ES 980X που παίζουνε max 3dm03 @ 5.8GHz και screenshot < 6GHz ?

Η κάρτα ( 580 DCUII ) αγοράστηκε εχθές από τον Crio και δεν έκανε το Vmem... οπότε ούτε η VGA μπορούσε να παίξει ψηλά.

Οπότε τα @@ στα χέρια.

Για τις εταιρίες πλήν ThermalTake ( many thanks & well done ) έχω πολλά να πω, αλλά κάποια άλλη στιγμή ( μάλλον αύριο :D )...

Ευχαριστούμε τον γνωστό άγνωστο για την δανεική X58 OC

Link to comment
Share on other sites

.

Για τις εταιρίες πλήν ThermalTake ( many thanks & well done ) έχω πολλά να πω, αλλά κάποια άλλη στιγμή ( μάλλον αύριο :D )...

Ευχαριστούμε τον γνωστό άγνωστο για την δανεική X58 OC

Δεν νομιζω οτι φταει η Gigabyte φιλτατε ΠΕΠΠΑ

και επισης δεν νομιζω οτι η Intel θα επρεπε να σου δωσει διαλεγμενο cpu που στην ΕΛΛΑΔΑ ολα αυτα. Οποτε μην εισαι παραπονεμενος. Επαιξες και με την OC οι αλλοι που επαιξαν με UD7 (και παλι δεν φταιει η GB)

Edited by Pastelidis.n.s.
Link to comment
Share on other sites

Ποιός φταίει ρε man που:

Έταζε 1μιση μήνα τώρα 3* X58A-OC ?

Ποιός έλεγε πως θα έχουμε τις μητρικές τουλάχιστον 1 εβδομάδα πριν το event για να τις "μάθουμε" και να τις ετοιμάσουμε ?

Ποιός έλεγε μέχρι 4 μέρες πρίν το event ότι ήταν ok και τις είχανε τις 3 X58A-OC και μετά από 1 μέρα ξαφνικά δεν υπήρχε ούτε 1 ?

Ποιός μας έστησε στον τοίχο, έφερε τελευταία στιγμή ( 2 μέρες πρίν το event ) 2 UD7 ( lolboards δηλαδή ) και 1 DOA UD9 1 μέρα πριν το event ?

Ποιούς θα "έβριζε" αν καίγονταν κάποια από τις mobos στο event αφού λόγω χρόνου θα παίζαμε απλά με μόνωση δίχως κάποιο "safety precaution" aka πλαστικοποίηση ?

( την γελοιότητα που μας προτείνανε... X58-UD3R αντί των Χ58Α-OC που την πας ? :D )

Αν δεν διαβεβαιώνανε ότι θα έχουμε τις 3 X58A-OC θα είχαμε δεχτεί την πρόταση της Asus και θα είχαμε τις mobos on time & σωστές, και θα είχαμε και VGAs παρέα...

Όσο για την Intel... oh well... την πρώτη χρονιά δεν συμμετείχανε καν στο event σαν sponsor ( ο 980X ES ήταν sample προσωπικό μου για το benchzone δεν μας δώθηκε για το event ) και μετά μάλιστα είχε και το θράσος να πεί ότι δεν τους διαφημίσαμε και το λογότυπο ήταν μικρό και μπλά μπλά μπλά.

1 χρόνο μετά, γνωρίζοντας αφού είχα ενημερώσει ότι ο CPU δεν ήταν καλός για extreme overclocking μας στέλνουνε... τον ίδιο, και έναν 990X ES.

Στην αρχή ο 990X δεν έδινε σήμα, μαθαίνοντας αυτό μας στέλνουνε άλλον έναν 980X... ES ίδιο stepping & batch με τον άλλον...

1 χρόνο μετά retail δεν είχανε έστω διαθέσιμο ?

Διαλεγμένο ουδείς ζήτησε ( να 'ξεραν κιόλας καλά θα τανε :D ), αλλά αν ολόκληρη Intel hellas έχει όλους κι όλους αυτούς τους 3 CPU που έχουνε περάσει από ένα σωρό χέρια, τι να πω.

Ας κοιτάξουνε τι κάνουνε σε αντίστοιχα event τα άλλα ευρωπαϊκά τμήματα, δεν κάνει κακό...

Τουλάχιστον προσφέρανε 3 δωράκια για το κοινό, για αυτό ( και ιδιαίτερα για το μεγάλης αξίας SSD ) να τους πω όσα μπράβο θέλουνε ( αν και η Tt όντας αρκετά μικρότερη εταιρία, και με πολύ μικρότερα budget & κεφάλαια προσφέρανε περισσότερα και μεγαλύτερης συνολικής αξίας δώρα, thumbs up ;) ).

Link to comment
Share on other sites

Μα νομιζω οτι υπηρχε ασυνενοησια μεταξυ oktabit-battlenet, γιατι απο εκει θα παιρνατε mobos αρχικα....

Δεν τα ξέρεις καλά man.

Ο Μάνος ( battlenet ) μίλαγε με την oktabit η οποία μίλαγε στον Σπύρο ( βεβαίως με τον Σπύρο είχανε και απευθείας επικοινωνία και τα παιδιά, e.g. ο Στέλιος )

Όταν μάλιστα αναβλήθηκε το event ( που άλλαξε ημερομηνία ) είπανε του Μάνου πως άνετα θα έχουνε προλάβει για τις X58A-OC...

Anyway...

Link to comment
Share on other sites

Ωραια εστω κ ετσι. Το ξερεις οτι σε ολη την γη φυγανε μονο 20 samples απο την Taiwan?

Και ηξερα εδω και 3 βδομαδες οτι θα υπηρχε μονο ΜΙΑ Χ58Α-ΟC για media sample στην Ελλαδα, οποτε πολυ απλα δεν φταiει η GB Greece

Link to comment
Share on other sites

Ωραια εστω κ ετσι. Το ξερεις οτι σε ολη την γη φυγανε μονο 20 samples απο την Taiwan?

Και ηξερα εδω και 3 βδομαδες οτι θα υπηρχε μονο ΜΙΑ Χ58Α-ΟC για media sample στην Ελλαδα, οποτε πολυ απλα δεν φταiει η GB Greece

Εγω ξέρω ότι δεν είναι μόνο 20 τα samples ( μάλλον αναφέρεσαι στα printed media samples aka τα samples που πάνε στα περιοδικά και γίνονται rotation ) και ότι 1 mail φεύγει πρός συγκεκριμένο πρόσωπο και την επομένη φεύγει με DHL το mobo για 'δω.

By the way, ξέρουμε χειροπιαστά ήδη ότι υπάρχουνε έστω 2 X58A-OC samples εδώ Ελλάδα αυτή την στιγμή.

1 εκ των οποίων είχαμε στην κατοχή μας σήμερα... το οποίο όπως είπε κάποιο αστέρι ( ονόματα δεν λέω, υπολήψεις δεν θίγω, είμαι σε ευγενικό mode ) πως είναι "ειδικά πετσοκομένα press samples που δεν παίζουνε, μόνο στο BIOS μπαίνουνε για demonstration :D )

Link to comment
Share on other sites

( 20 δεν παίζει να είναι μόνο - λίγες βόλτες να κάνετε στα γνωστά reviewerάδικα & ο/c forums θα μετρήσετε παραπάνω... )

In other news: Κανένα αξιοσημείωτο score δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μια τα CPU μια οι διάφορες μ@λ@κιουλες που συμβαίνουν λόγω τελευταίας στιγμής δεν άφησαν πολλά περιθώρια....

Να ευχαριστήσω όλους όσους βοήθησαν και ελπίζω και εύχομαι στο επόμενο (Σεπτέμβρη μάλλον) να είμαστε ακόμα πιο οργανωμένοι και ακόμα πιο δυνατοί.Για την ιστορία ο Στέλιος με τον Άρη πάλευαν με τον ES που δεν έπαιζε ούτε stock ενώ εμάς το CPU κάτι μ@λ@κιζε άσχημα και δεν έδινε σωστα νούμερα.Ενδεικτικό στα 5700 aq3 με την 580 στα 1000 έδινε σκορ 340Κ...Είχαμε ένα μέτρο unigine στα 1100/1250 η κάρτα χαλαρή στους -80 στα 1880 αλλά απο βλακεία δεν το κρατήσαμε.Κοινώς όπου έπαιζε μόνο η vga ρόλο πήγαινε σωστά,όπου έμπαινε μέσα και το CPU ..... @@

Ένα τεράστιο ευχαριστώ και μπράβο στο Μανο aka TheMiddleMan που για άλλη μια φορά ήτανε άριστος host και έδωσε τον καλύτερό του εαυτό ώστε να μην μας λέιψει τπτ..άμα ήξερε να binάρει και CPUs θα μας είχε και hand picked.....:P

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα οι συμμετεχοντες εχουν τα δικια τους οσο αφορα το hardhare τις ελειψεις και τους ''σπονσορες''.....

Εγω ηρθα κ για πρωτη φορα στην ζωη μου ειδα ανθρωπους που ασχολουνται με το ''αθλημα'',παθιασμενους να περασουν τα ''ορια'' και να στρεσαρουν hw, κανοντας το hobby τους να μας προσφερουν θεαμα κ να μας πορωσουν ακομα πιο πολυ....

Ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ απο μερους μου σε ολους οσους ηταν εκει προθυμοι να ξεπερασουν τις δυσκολιες και τις ελειψεις που αναφερετε !

Ενα μεγαλυτερο ευχαριστω στον Μανο (που απλα συστηθηκαμε) διοτι μου εδωσε την ευκαιρια να το δω αυτο απο κοντα!!!Μανο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!

Παιδια heads Up και με το καλο το επομενο event να παει πολυ καλυτερα κ στα σκορ ;) και ολοι εμεις θα ειμαστε εκει να σας εμψυχωνουμε με την παρουσια μας !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now