SonyBoss

USB ή PCI κάρτα για tuner DVB-T;

Recommended Posts

Θέλω να φτιάξω ένα HTPC και ψάχνω ένα dvb-t για τηλεόραση.

τι είναι καλύτερο; και προτείνετε μου κάποια που να παίζει και με το WINDOWS MEDIA CENTER 7 X64.

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω ψαξει πολυ με τα usb tuner, αλλα νομιζω οτι δεν υπαρχει κατι που να εχει remote control...απο την αλλη, οι πιο πολλες pci cards εχουν...και δεδομενου οτι μιλαμε για htpc και οχι ενα απλο laptop η κατι σχετικο, καλυτερα νομιζω θα ηταν να πας σε μια pci card

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω ψαξει πολυ με τα usb tuner, αλλα νομιζω οτι δεν υπαρχει κατι που να εχει remote control...απο την αλλη, οι πιο πολλες pci cards εχουν...και δεδομενου οτι μιλαμε για htpc και οχι ενα απλο laptop η κατι σχετικο, καλυτερα νομιζω θα ηταν να πας σε μια pci card

Αν και η ανάρτηση είναι παλιά. USB tuner με τηλεκοτρόλ υπάρχουν πολλά για να μη πω σχεδόν όλα. Ενα τέτοιο έχω πάρει κι εγώ διότι εγκατέλειψα την ιδέα να φτιάξω HTPC.

...κάτι σε PCI-E και με καλούς και "διάσημους" drivers ;)

Ναι καλά λέμε σε PCI-E και με καλούς drivers αλλά ποια είναι αυτή; Διότι μια καλή κάρτα για μένα είναι να έχει γρήγορη απόκριση στο άνοιγμα-κλείσιμο μιας και θα χρησιμοποιηθεί σε HTPC. Αν κάποιος έχει μια καλά πρόταση ας την αναφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now