chri5ti9

ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΕΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ

Recommended Posts

Γεια σας παιδια.Μετα την αλλαγη της μητρικης απο το πλαισιο μου εδωσαν την H55M-D2H.Μετα απο αυτο βαζω το pc σε λειτουργια και βλεπω τον επεξεργαστη σε ηρεμια στους 30 ενω ηταν 19.Σε full load στην παλια μητρικη με o/c στα 3.6 επιανε 70 βαθμουσ και τωρα χωρις o/c πιανει 87!!!!!Τι λετε να φταιει?Λετε οι του πλαισιου να μην εβαλαν καλα την V6GT μου?

Link to comment
Share on other sites

ε δεν τις λες και υπερβολικές τις θερμοκρασίες!

μια χαρά είναι!

πάντως αν υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά, ενδεχομένως να μην πατάει καλά η ψήκτρα σου.

άρα βγάλτην και ξανά βάλτην.

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΤΗΝ βγαζω ξερω να την βαζω γμτ δεν ξερω γτ η δυσκολια την v6 ειναι μεγαλη.Αν τους ζητησω να την βαλουν θα ζητησουν και 45 ευρω οι αχρηστοι.Λες να μην εβαλε καλα την παστα?

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να έβαλαν λίγη thermal paste η πολύ .. μπορεί επίσης να την έσφιξαν πολύ πάνω στη μητρική ..

άλλη μια πιθανότητα είναι να είναι πιο ζεστη η μητρική οποτε ζεσταίνεται και το cpu περισσότερο..

αν μπορείς κατέβασε αυτό και κανε ένα printscn να δούμε θερμοκρασία μητρικής..

Link to comment
Share on other sites

δεν παιζει να φταιει η μητρικη για +10 βαθμους..λογικα η ψυχτρα δεν θα χει πατησει καλα ή θα εχουν βαλει λιγη/πολλη παστα.βγαλε και ξαναβαλε την ψυχτρα και 99% θα λυθει το προβλημα πιστευω ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να μην δουλευει full η ψυκτρα γτ την εχω παντα τερμα στροφες και με την παλια την μητρικη και τις ιδιες ρυθμισεις συνηθιζε να ακουγοταν πιο τουρμπινατη.....

Link to comment
Share on other sites

άρα η μητρική ανεβάζει πολύ θερμοκρασία ..

η δικια μου συνήθως είναι στους 19-25 βαθμούς

η παλια μου που ηταν ολα κλ ειχε 30 σταθερους.

Link to comment
Share on other sites

NAI χωρις να πειραξω τπτ με το τουρμπο μποουντ

Δεν είναι ούτε λίγη η πάστα, ούτε ζεστή η μητρική. Πήγαινέ το πίσω και πες τους ότι η ψύκτρα δεν έχει πατήσει καλά γιατί σε full load έχεις θερμοκρασία 85*C. Αν σου πουν για χρήματα θα τους εξηγήσεις ότι δεν είναι δικό σου πρόβλημα που δεν την έβαλαν σωστά, συν του ότι μπήκες στην ταλαιπωρία να γυρνάς πάλι όλο το μηχάνημα πίσω.

Τα παραπάνω σου ξαναλέω ισχύουν αν όντως δεν έχεις κάνει overclock ή δεν έχεις πειράξει κάποια ρύθμιση στο BIOS!

Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει γμτ.ΠΩΩΩΩ θα τρελαθω εντομεταξυ δοκιμασα τωρα τον πηγα 3.6 σε ηρεμια ειχε 50 και full 98!!!!!!Αχρηστοι του πλαισιου λεγεστε και τεχνικοι.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ γτ δεν εχω πειραξει τπτ ρε γμτ μου και στεναχωριεμαι με τισ ηλιθιοτητες αυτες γιατι ειναι κριμα να καθετε στα 2.67 θελω και αλλο;P..:evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now