tasos9

Ερώτηση για 955BE

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. Πριν από ένα μήνα περίπου έπαθα γενική ζημιά και τώρα είμαι με έναν Pentium. Στα μέσα Αυγούστου περίπου θα αγοράσω CPU, Mobo και RAM. Επειδή έχω πολύ σφιχτό budget σκέφτηκα ένα 955 από το visionstudio (100?) και χώρια μητρική και επεξεργαστή.

Είδα όμως ότι υπάρχουν 2 955. Ένας με 1.5v και ένας με 1.4. Ποιός είναι καλύτερος για O/C?

Επίσης θα μου πείτε περίμενε Bulldozer, αλλά θα βγουν καλοί Bulldozer σε τόσο χαμηλή τιμή?

Link to comment
Share on other sites

Μα που το είδες αυτό.

955 υπάχουν βασικά τρεις.

Ο non black των 95watt που δεν παίζει να βρεις Ελλάδα

Ο παλιός black C2

Και ο καινούργιος black C3 - που πουλιέται παντού.

Για τον τρίτο πηγαίνεις - μαζί με ένα board που να είναι ΑΜ3+ combatible.

Link to comment
Share on other sites

περιμενε να δεις τα θα βγουνε ειτε λεγεται bulldozer 4-6 cores γιατι ο 8αρης θα ξεφευγει σε τιμη ειτε λεγεται llano ειτε ακομα και κανας 2500Κ ή οχι Κ μιας και θα πεσουν λιγο οι τιμες+οτι βρισκεις με λιγα λεφτα καλη μητρικη.

στο αλλο θεμα. αυτος που λεει 1.5v ειναι το παλιο stepping aka C2 ενω ο 1.4v ειναι ο C3.

o C3 ειναι αρκετα καλυτερος κατα μεσο ορο σε σχεση με τα C2.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα περιμένω τους καινούριους AMD, αφού θα πέσουν οι τιμές των τωρινών

Στο visionstudio ένας είναι prodinfo.asp?id=18663&cat=2&sub=319&pmanuf=undefined&sort=undefined&step=undefined, ο C3, και ο άλλος είναι prodinfo.asp?id=13490&cat=2&sub=319&pmanuf=undefined&sort=undefined&step=undefined, ο C2?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now