Recommended Posts

Φιλε οσον αφορα το απλομα της παστας θα σου ελεγα να βαλεις AS5 ναι και να την απλωσεις με το δαχτηλο σου παντου βαζοντας πολυ πιεση.Εχει μεσα κατι σαν μεταλακια τα οποια οταν τα πιεζεις γινοντε ενα με το μεταλο του cpu.Εχω δοκιμασει ολους τους τροπους και αυτος ειναι ο καλητερος 5 βαθμοι κατω σε εμενα και μιλαμε για AS5 παντα.

Μια αλλη καλη μεθοδος ειναι να τοποθετησεις την παστα σε σχημα "Χ" και να την αφησεις να απλωθει μονη της απο την πιεση της ψυχτρας. Απο οτι ειδα σε video κανει το πιο αποδοτικο απλωμα χωρις φυσαλιδες αερα.

Link to comment
Share on other sites

Το βιντεο με το τζαμακι θα λες που το πιεζει.Π@π@ριες.

Οπως ειπα εγω θελει η ΑS5.Kαι αμα θες να εισαι και εντελος σιγουρος μην αφησει κενα την χαιδευεις και λιγο απο πανω με μια μαλακη καρτα και εισαι jet.

Link to comment
Share on other sites

εχει να μου προτεινει καποιος μια cpu cooler που να ειναι οκ με τις corsair vengeance cerulean blue? :-)

Δεν ξέρω κατα πόσο θα βολεύει και απο οικονομικής άποψης, αλλά εγώ απο τότε που πήρα την Η50 CPU Hydro Cooling της Corsair έχω μείνει υπερικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατα πόσο θα βολεύει και απο οικονομικής άποψης, αλλά εγώ απο τότε που πήρα την Η50 CPU Hydro Cooling της Corsair έχω μείνει υπερικανοποιημένος.

κρατησα την Α70, γιατι πηρα τις vengeance LP

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ψύκτρα είναι η A70 ;)

Όσο για το άπλωμα της πάστας, εγώ συνήθως βάζω τρεις οριζόντιες γραμμές και κάμποσες βούλες ανάμεσά τους και τέλος. Νομίζω δεν κάνει τόσο μεγάλη διαφορά ο τρόπος, αρκεί να μην το παρακάνεις στην πάστα :)

Link to comment
Share on other sites

αυτη τη στιγμη εχω μαζι μου την οθονη, το κουτι, την gpu, τον 2500k με την GB Z68X-ud4, την α70, μια μεγααααλη arctic silver 5, τον hdd & optical drive, τα win, περιμενω το psu και τις low profile vengenace (black)... πηρα και ενα usb card reader της kingston και....τελικα...αρχισα να ψηνομαι για keyboard & mouse.... και headset... χαχαχαχαχαχα τι να κανω? να επενδυσω ή οχι? εχω φαει κολλημα και με ενα mouse pad της razer :-D

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα κερδίσεις και πολλά αν πάρεις ένα "gaming" πληκτρολόγιο σε σχέση με ένα κανονικό.

Καλύτερα επένδυσε σε ένα Logitech ποντίκι και όχι Razer,λόγω του πολύ καλού service που έχουν ενώ για το αντίθετο φημίζεται η Razer,δηλαδή το κακό service.Αν πάρεις heasets,μην δελεάζεσαι από το ονομασία "gaming headset" που θα δείς σε διάφορα προιόντα.Αν όμως ζορίζεσαι στο τι να επιλέξεις ...

Look elsewhere... aka AKG, Sennheiser, Grado, SuperLux.

Creative, Logitech, Razer, Asus, και συναφή δεν είναι ούτε για ήχο, ούτε για gaming ( trashcan :P )

Ο Billpeppas τα είπε σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα κερδίσεις και πολλά αν πάρεις ένα "gaming" πληκτρολόγιο σε σχέση με ένα κανονικό.

Καλύτερα επένδυσε σε ένα Logitech ποντίκι και όχι Razer,λόγω του πολύ καλού service που έχουν ενώ για το αντίθετο φημίζεται η Razer,δηλαδή το κακό service.Αν πάρεις heasets,μην δελεάζεσαι από το ονομασία "gaming headset" που θα δείς σε διάφορα προιόντα.Αν όμως ζορίζεσαι στο τι να επιλέξεις ...

Ο Billpeppas τα είπε σωστά.

ναι ναι ειδικα για headset εχω ψιλοκαταληξει διαβαζοντας τις προτασεις του bill στο αλλο ποστ, πριν κανα μισαωρο... παω μαλλον για sennheizer. τωρα για mouse/keyboard... το ψηνω για ενα καλο συμβατικο σετ... wired... θα πεταχτω απο το πλαισιο για αρχη ωστε να φω πως παει στο χερι μου καποιο logitech... ειχα βαλει στο ματι το g9 αλλα ειναι μικρο... καπως:victory:...

Link to comment
Share on other sites

Ένα διαχρονικό/σταθερή αξία είναι το G500 της Logitech.Και wired,και με πλήκτρα macro,και με δυνατότητα αλλαγής βάρους αλλά και dpi αλλά το ποιο σημαντικό,είναι εργονομικό .Για την τιμή που έχει τώρα,αξίζει και με το παραπάνω.Αν επιλέξεις να πάρεις νέο πληκτρολόγιο αποκλειστικά για gaming,σου συνιστώ το Logitech G110.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λένε τα reviews,αλλά αν το G9X σου φαίνεται μικρό,πήγαινε στο G500.Μακράν το καλύτερο.

Αν σου είναι οκ,τότε πήγαινε στο G9X,αν και έχω παρατηρήσει πως κουράζει το χέρι,το δικό μου τουλάχιστον :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now