caution

Crucial M4 0009 Firmware: Δραματική αύξηση επιδόσεων!

Recommended Posts

[news_img=Crucial M4 0009 Firmware: Δραματική αύξηση επιδόσεων!]http://reviews.hwbox.gr/news/crucial.jpg[/news_img]Αν είστε κάτοχοι των εξαιρετικών Crucial M4 SSD models CT064M4SSD2 (64 GB), CT0128M4SSD2 (128 GB), CT0256M4SSD2 (256 GB), και CT0512M4SSD2 (512 GB), φορέστε το καλό σας χαμόγελο και σπεύσατε να αναβαθμιστείτε στην 0009 version του firmware της εταιρίας. Δεν θα σας κουράσουμε με όλο το change-log, μιας και η παρακάτω εικόνα μιλά από μόνη της. Και σαν να μην έφταναν οι αυξημένες επιδόσεις, διορθώνονται και διάφορα cold-boot προβλήματα, διευρύνεται η συμβατότητα με τα chipsets και μειώνεται ο boot χρόνος. Είναι μερικές φορές που τα firmware updates είναι απλά μία σχεδόν άσκοπη συνήθεια των advanced χρηστών. Και άλλες πάλι...

[img_alt=Crucial M4 0009 Firmware: Δραματική αύξηση επιδόσεων!]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/11524e5bbfe17f9ed.png[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

αυτο δείχνει τι μπορεί να κάνει ένα απλό firmware update,αλλά κυρίως δείχνει οτι αν έχουν όρεξη η τεχνικοί-προγραμματιστές των εταιριών τότε μπορούν να κάνουν θαύματα με το hardware που εχουν στα χέρια τους!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο δείχνει τι μπορεί να κάνει ένα απλό firmware update,αλλά κυρίως δείχνει οτι αν έχουν όρεξη η τεχνικοί-προγραμματιστές των εταιριών τότε μπορούν να κάνουν θαύματα με το hardware που εχουν στα χέρια τους!!!

Μου φαίνεται κουλο τέτοια διαφορα με μερικές σειρές κώδικα....

Πραγματικα μπράβο τους πάντως.

Link to comment
Share on other sites

απλα ηθελα να πω οτι μου κανει εντυπωση πως κατι τοσο προηγμενο τεχνολογικα οπως τα ssd δεν μπορουν να κανουν firmware update με ενα απλο για ολους τροπο,αλλα πρεπει να μπεις σε linux η' δεν ξερω κι εγω τι αλλο και να ψαχνεσαι με τις ωρες για να τα καταφερεις.δεν ξερω για την crucial παντως η διαδικασια update της ocz ειναι χαλια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now