greekvipper

Μια απλη ιδεα σενα προβλημα

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα να μοιραστώ ένα πρόβλημα που έχω με εσάς και να μου πείτε κάποιες ιδέες!

είμαι φανατικός gamer σε FPS παιχνίδια .... δυστυχώς όμως πριν 2 χρονια είχα ατύχημα με την μηχανή μου και ξεριζωθήκανε τα νεύρα του δεξιού χεριού με αποτέλεσμα την μόνιμη παράλυση του......(ΠΑΡΑΛΥΣΗ ΒΡΑΧΙΟΝΙΟΥ ΠΛΕΓΜΑΤΟΣ)... Δυστυχώς μέχρι τώρα δεν υπάρχει κάτι που να μπορώ να κάνω 2 χειρουργεία και αυτά απέτυχαν... Τέλος πάντων δεν θέλω να σας κουράζω .... επειδή κάθομαι αρκετές ώρες στο pc θα ήθελα να βοηθήσετε να βρω τρόπο κάποια ιδέα πως θα μπορούσα να παίξω αυτά τα games ξανά..... Το χέρι που μπορώ να κουνάω κανονικά είναι το αριστερό..... ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που σκέφτομαι είναι mouse με πολλά macro πλήκτρα ώστε να μπορείς να κάνεις assign τα wasd. Συμπαθητικό δεν ακούγεται;

ααα btw καλώς ήρθες :)

seyxaristw φιλε μου. ναι κάτι τέτοιο όπως είναι το naga αλλα τα κουμπιά να υπάρχουν από την δεξιά μεριά του ποντικιού

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έρχεται κάτι συγκεκριμένο στο μυαλό - αν και σίγουρα τόσα mouses κάτι θα υπάρχει να σε βολέψει.

Επίσης πρέπει να κυκλοφορεί και ένα super ψαρωτικό πράμα από την ocz ονόματι "ocz nia" το όποιο μάλλον μπορεί να κάνει τέτοια κόλπα. I'll be back, after some googling :)

edit: επίσης υπάρχουν και τέτοια κόλπα:

razer_nostromo-gaming-keypad.jpg

logitech-s-g13-gaming-board-uses-one-hand-1.jpg

βρίσκεται άκρη δηλαδή, μην ξενερώνεις :)

Edited by caution
Link to comment
Share on other sites

:( για το ατύχημα :(

Το μόνο που μου έρχετε πρόχειρα στο μυαλό μου είναι ένα τέτοιο

nia Game Controller - OCZ αλλά θα πρέπει να μάθεις να κάνεις τα υπόλοιπα πράγματα πέρα των κινήσεων με το αριστερό σου χέρι.

και σίγουρα θα πρέπει να κουνάς πολύ το κεφάλι σου . Εάν νομίζεις πώς μπορεί να σε βοηθήσει, έχω ενα που κάθεται και όταν γυρίσω απο τον στρατό μπορώ να στο φέρω χωρίς αντάλαγμα.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μου έρχετε πρόχειρα στο μυαλό μου είναι ένα τέτοιο

nia Game Controller - OCZ αλλά θα πρέπει να μάθεις να κάνεις τα υπόλοιπα πράγματα πέρα των κινήσεων με το αριστερό σου χέρι.

και σίγουρα θα πρέπει να κουνάς πολύ το κεφάλι σου . Εάν νομίζεις πώς μπορεί να σε βοηθήσει, έχω ενα που κάθεται και όταν γυρίσω απο τον στρατό μπορώ να στο φέρω χωρίς αντάλαγμα.

Respect!

Link to comment
Share on other sites

:( για το ατύχημα :(

Το μόνο που μου έρχετε πρόχειρα στο μυαλό μου είναι ένα τέτοιο

nia Game Controller - OCZ αλλά θα πρέπει να μάθεις να κάνεις τα υπόλοιπα πράγματα πέρα των κινήσεων με το αριστερό σου χέρι.

και σίγουρα θα πρέπει να κουνάς πολύ το κεφάλι σου . Εάν νομίζεις πώς μπορεί να σε βοηθήσει, έχω ενα που κάθεται και όταν γυρίσω απο τον στρατό μπορώ να στο φέρω χωρίς αντάλαγμα.

φιλε seyxaristw για το ενδιαφέρον....

θα ήθελα να ρίξετε μια ματια σε αυτό .....

http://www.xtremesystems.org/forums/attachment.php?attachmentid=42827&stc=1&d=1138407905

http://www.xtremesystems.org/forums/attachment.php?attachmentid=42883&stc=1&d=1138528606

πιστεύω ότι θα βοηθούσε πολύ να είχα στα πόδια τα βασικα κουμπια WSAD + Space ...

Είναι εύκολο να γίνει...???

το έφτιαξε ένα παιδί για ένα φίλο του για τέτοια παιχνίδια που έτυχε να έχει το ίδιο πρόβλημα με εμενα

How to play fps one handed

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now