PinwmpireS

League Of Legends - LoL

Recommended Posts

Και πάλι, προσωπική μου άποψη μετά από αρκετά games.. Έχω δει άπειρα games.. early game να είναι μπροστά με διαφορά η μία από την άλλη ομάδα και late game ( λόγω setup, λόγω team fights etc ) το game να γυρνάει... Παίζει ρόλο το early game αλλά δεν είναι το καθοριστικό.. late game κουτσά στραβά όλοι θα xparoun και όλοι θα farmaroun.. τότε θα φανεί πως θα πάει το game.. Πέρα όμως από το game ( το οποίο δεν κρίνετε από το ένα μέλος της ομάδας αλλά από το σύνολο.. ) δες το αλλιώς όσο αναφορά το heal στο carry. Πάρε δύο ίδιους champions, στο ίδιο level, με τα ίδια items κτλπ και βάλτους να κάνουν auto hit ο ένας στον άλλον. Ο ένας παίζει με heal και ο άλλος με exhaust. Ποιος θα πεθάνει πρώτος?

Και κάτι ακόμα.. αν το carry παίξει Heal, το Exhaust ποιος θα το πάρει, το Support?

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι, προσωπική μου άποψη μετά από αρκετά games.. Έχω δει άπειρα games.. early game να είναι μπροστά με διαφορά η μία από την άλλη ομάδα και late game ( λόγω setup, λόγω team fights etc ) το game να γυρνάει... Παίζει ρόλο το early game αλλά δεν είναι το καθοριστικό.. late game κουτσά στραβά όλοι θα xparoun και όλοι θα farmaroun.. τότε θα φανεί πως θα πάει το game..

Πάνω από τα μισά παιχνίδια, όποιος πάρει κεφάλι νωρίς κερδίζει. Οπότε early game > late game.

Πέρα όμως από το game ( το οποίο δεν κρίνετε από το ένα μέλος της ομάδας αλλά από το σύνολο.. ) δες το αλλιώς όσο αναφορά το heal στο carry. Πάρε δύο ίδιους champions, στο ίδιο level, με τα ίδια items κτλπ και βάλτους να κάνουν auto hit ο ένας στον άλλον. Ο ένας παίζει με heal και ο άλλος με exhaust. Ποιος θα πεθάνει πρώτος?

Και κάτι ακόμα.. αν το carry παίξει Heal, το Exhaust ποιος θα το πάρει, το Support?

Μόνο auto hit παίζεις; Τι κουλό παράδειγμα είναι αυτό; Οι ad carry θέλουν sustain πλέον για να αντέχουν στα burst damage και μετά να τους κατεβάζουν όλους. Όλοι top players παίζουν με heal και cleanse πλέον. Ο καθένας παίζει όπως τον βολεύει.

Εγώ με Corki και Κog παίζω με heal, με Vayne παίζω με Cleanse και με την Caitlyn ότι χρειάζεται η ομάδα. Το heal βοηθάει πολύ και στα early turret dives. Exhaust πέρνει και ο jungler [lee,shyvana] και solotop και support αντί για flash. Υπάρχουν πολύ συνδυασμοί.

Ο καθένας παίζει όπως θέλει, εγώ px mid με orianna και lux παίζω με teleport αντί για ignite.

Link to comment
Share on other sites

Το παράδειγμα που σου έδωσα όπως λες και εσύ είναι παράδειγμα.. δεν είπα ότι παίζω με autohit.. μάλλον δεν κατάλαβες το παράδειγμα μου όσο αναφορά την χρησιμότητα του heal στο Carry.. Όσο για το Sustain στα Carry.. Αν θες να παίξεις sustain tough carry είναι άλλο καπέλο.. δεν θα παίξεις την Caitlin με Warmogs - Atmas ούτε θα παίξεις τον Olaf με I.E. και Phantom Dancer. Άλλο το ad carry, άλλο το tough carry.. Δεν βλέπω να διασταυρώνονται ποτέ οι σκέψεις μας, αυτό είναι και το ωραίο σε αυτό το Game.. μπορείς να παίξεις το οτιδήποτε με 10 διαφορετικούς τρόπους και πάλι να κερδίσεις...

Όσο αναφορά για το Early Game> Late Game.. αυτό ισχύει για τα noobakia που κάνουν Surrender στο 20.. Έχω δει Games να κερδίζει Team που στην βάση του υπήρχε μόνο το Nexus..

Link to comment
Share on other sites

Όσο αναφορά για το Early Game> Late Game.. αυτό ισχύει για τα noobakia που κάνουν Surrender στο 20.. Έχω δει Games να κερδίζει Team που στην βάση του υπήρχε μόνο το Nexus..

Ρε φίλε θα μας τρελάνεις τελείως. Και γω έχω δει να γυρνάνε game άπειρα, έχω δει να κερδίζουν 4vs5, έχω δει 3vs5 να μην μπορούν να μπουν στη βάση και στο τέλος να κάνουν surrender αλλά 3/4 παιχνίδια το early game κερδίζει.

Έτσι είναι, πως αλλιώς να το κάνουμε δηλαδή;

Είδες καθόλου το IEM σήμερα; 5 παιχνίδια έγιναν και στα 4 νίκησε η early fed team.

Link to comment
Share on other sites

"Ρε φίλε" σου ξαναλέω.. ο λόγος που το ποσοστό που αναφέρεις είναι τόσο υψηλό είναι επειδή τα noobakia είναι πολλά και επειδή όπως είπα τα noobakia κάνουν Surrender καθορίζουν το ποσοστό.. επειδή κάνουν Surrender στο 20 χάνουν το Game.. αν το έπαιζαν θα είχαν πιθανότητες για νίκη. Δεν είναι νίκη των αντιπάλων γιατί έπαιξαν καλύτερα.. είναι νίκη των αντιπάλων γιατί δεν προσπάθησαν..

Anyway.. δεν προσπαθώ να σε πείσω για κάτι.. δεν είναι αυτό το ζητούμενο μου.. Απλά λέω την άποψη μου..

Link to comment
Share on other sites

Divo, δεν γράφουμε Greeklish, μόνο Ελληνικά.

Διόρθωσε όλα σου τα ποστ σε παρακαλω. . . .

Ναι μολις διορθωσα και τα αλλα... ειμαι απο το μακ και μου εχει βγαλει την ψυχη !!!!! σορρυ αμπαυτ δατ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είδατε ε;

League of Legends coming to Greece | LoL - League of Legends

All voice-overs and game texts will be in Greek. We will also provide new and improved service and experience for our Greek-speaking players. This includes a completely localized website and forum, where you can discuss all aspects of League of Legends, in Greek. Also you will now be able to participate in Greek community events and contact Riot Player Support in Greek language.

Έρχεται στα Ελληνικά με full voice-overs για όλους τους χαρακτήρες, local website & forum και Ελληνικά events.

Link to comment
Share on other sites

ελάτε βρε να γίνουμε μια 5άδα να παίζουμε! εγώ με τον ψηλό v1 παίζουμε ήδη μαζί.

Αυτό μάλλον δεν έπρεπε να το πω.... ο γορίλλας παραμονεύει! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

ελάτε βρε να γίνουμε μια 5άδα να παίζουμε! εγώ με τον ψηλό v1 παίζουμε ήδη μαζί.

Αυτό μάλλον δεν έπρεπε να το πω.... ο γορίλλας παραμονεύει! :hehe:

Αααχ κακομοίρη μου και σε κυνηγάω να βάλεις ειδήσεις.... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

μην μου στεναχωρείς το παιδί!!!

παιξε Πανο μου και ασε τον μπαμπούλα

εδω γίνεται χαμός στο lol και αυτός ασχολείται με τις ειδήσεις

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now