DBC

SpeedFan 4.45: Διαθέσιμο για download

Recommended Posts

[NEWS_IMG=SpeedFan 4.45: Διαθέσιμο για download]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/1354de39b793fc2d.jpg[/NEWS_IMG]Μια νέα έκδοση του δημοφιλούς προγράμματος speedfan είναι διαθέσιμη για download. Ο λόγος για την SpeedFan 4.45 μια έκδοσης που όπως και οι προκατοχοί της περιλαμβάνει δυνατότητα για έλεγχο της θερμοκρασίας του επεξεργαστή, των δίσκων και άλλων μερών του ηλεκτρονικού σας υπολογιστή. Σας επιτρέπει ακόμη να ελέγχετε τις στροφές του ανεμιστήρα/των ανεμιστήρων διατηρώντας την θερμοκρασία σε χαμηλά επίπεδα. Η νέα αυτή έκδοση περιλαμβάνει υποστήριξη για Radeon κάρτες γραφικών αλλά και για Dell hardware. Ας δούμε τώρα συνοπτικά τα χαρακτηριστικά της.

  • added full support for ITE IT8772F
  • added support for Fintek F71889A
  • added full support for SMSC EMC2103-1 and SMSC EMC2103-2
  • added support for Fintek F71869AD
  • added support for Fintek F71862 at unusual addresses
  • preliminary support for SMSC SCH5317
  • fixed Nuvoton W83627DHG-P PWM MODE advanced settings
  • fixed ASUS ATK0110 readings on several motherboards
  • fixed ATK0110 support on some Asus motherboards
  • enabled SMBus on Intel ICH9M-E, if needed
  • added full AMD Hudson-2 SMBus support
  • TACPISonySensor support is now probed on all SONYs
  • fixed multiple glitches and bug related to Advanced Fan Control UI
  • in Advanced Fan Control dialog, control points can be fine tuned (+1,-1,+10,-10) using the right mouse button
  • SMART Fitness synthetic value now is more stringent with some specific issues, reporting 0% in some cases that require immediate attention

Μπορείτε τέλος να την κατεβάσετε από το συνημμένο αρχείο που ακολουθεί.

[ATTACH]6115[/ATTACH]

[img_ALT=SpeedFan 4.45: Διαθέσιμο για download]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/26294eb3e72476d55.jpg[/img_ALT]

installspeedfan445.rar

installspeedfan445.rar

Link to comment
Share on other sites

Έχω ανοίξει μια φορά ταυτόχρονα και το SpeedFan και το Core Temp.Το καθένα μου έδειχνε διαφορετικές θερμοκρασίες.Τι να πιστέψεις ρε φίλε ? :hehe:

Το Core Temp μου φαινόταν πιο αληθοφανές και πιο σωστό.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ανοίξει μια φορά ταυτόχρονα και το SpeedFan και το Core Temp.Το καθένα μου έδειχνε διαφορετικές θερμοκρασίες.Τι να πιστέψεις ρε φίλε ? :hehe:

Το Core Temp μου φαινόταν πιο αληθοφανές και πιο σωστό.

Είναι αναλόγως του από που παίρνουν θερμοκρασίες... Το CoreTemp ας πούμε παίρνει απευθείας από το DTS του CPU, ενώ το HwINFO παίρνει και από το CPU και από τον ITE IT8772F.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αναλόγως του από που παίρνουν θερμοκρασίες... Το CoreTemp ας πούμε παίρνει απευθείας από το DTS του CPU, ενώ το HwINFO παίρνει και από το CPU και από τον ITE IT8772F.

Χρήσιμο.Δεν το ήξερα.Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now