Recommended Posts

χεραιτω ολη την παρεα του hwbox και καλως σας βρισκω μιας που ειμαι νεος στο site :)

Λοιπον εχω προβλημα με το corsair AX1200 ακουγεται πολυ τσιτσιρισμα μαζι με τον ανεμιστηρα που λειτουργει και το εχω δωσει για αντικατασταση ηδη 3 φορες και ολα το ιδιο προβλημα τελος παντων τωρα παω για την τεταρτη και τους ειπα να μου φερουν το coolermaster 1000w silent pro gold. θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες σας αν θα δω διαφορα σε κατι και αν ειναι καλη επιλογη.

συγγνωμη πριν για τα greeklish :)

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά την ερώτηση σου,θα σου πρότεινα να πάρεις ξανά Corsair.Δεν κάνει τσατσιές η εταιρεία αυτή και φτιάχνει και από τα καλύτερα τροφοδοτικά της αγοράς.

Καλώς ήρθες. :)

Link to comment
Share on other sites

Τα silent pro gold είναι DEAD SILENT τροφοδοτικά, πραγματικά απίστευτα. Στο λέω γιατί τα έχω δουλέψει αρκετά :)

Τώρα σε σχέση με Corsair AX δεν ξέρω τι γίνεται με τον θόρυβο, για αυτό αναφέρομαι μόνο στα CM.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει αγανακτησα που τρεις φορες το ιδιο προβλημα και ειπα να αλλαξω. απλα το θεμα ειναι πως δεν ειναι ακομα διαθεσιμο το CM και απο οτι ειδα σε λιγο καιρο βγαινει το CM hybrid αμα ειναι να περιμενω λιγο να βαλω το hybrid γιατι απο οτι βλεπω πρωτα θα βγει το hybrid και μετα θα γινει διαθεσιμο το pro gold :P

Link to comment
Share on other sites

Τα silent pro gold είναι DEAD SILENT τροφοδοτικά, πραγματικά απίστευτα. Στο λέω γιατί τα έχω δουλέψει αρκετά :)

Αυτό το επιβεβαιώνω και εγώ.

Υ.Γ George up and running to psu. Thnx man!

Link to comment
Share on other sites

Κακώς έκανες το RMA στο κατάστημα που το αγόρασες. Αν έστελνες e-mail στην Corsair θα σου το άλλαζαν με το νέο revision που δεν έχει το coil wine. ΔΩΡΕΑΝ εννοείται.

Link to comment
Share on other sites

Κακώς έκανες το RMA στο κατάστημα που το αγόρασες. Αν έστελνες e-mail στην Corsair θα σου το άλλαζαν με το νέο revision που δεν έχει το coil wine. ΔΩΡΕΑΝ εννοείται.

ναι αλλα δε τηα επρεπε να το στειλω και μετα να περιμενω μεχρι να μου στειλουν καποιο καινουριο rev? :/

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως το στέλνεις. Αυτοί σου στέλνουν το καινούριο και ο courier που φέρνει το καινούριο παραλαμβάνει το παλιό.

Δεν έχω κάνει τη διαδικασία ο ίδιος, απ'οτι έχω διαβάσει στο νετ πάντως έτσι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως το στέλνεις. Αυτοί σου στέλνουν το καινούριο και ο courier που φέρνει το καινούριο παραλαμβάνει το παλιό.

Δεν έχω κάνει τη διαδικασία ο ίδιος, απ'οτι έχω διαβάσει στο νετ πάντως έτσι είναι.

τους εστειλα μολις ενα e-mail γιατι απο το πλαισιο δε βλεπω να μου το αλλαζουν κι εχει περασει ενας μηνας :/ οποτε θα σας πω τι θα μου απαντησουν μεσα σε 24ωρες

Link to comment
Share on other sites

καλα η corsair σε αυτα τα θεματα ειναι κορυφη ,αντε να δουμε με τις εξελιξεις περιμενουμε.

Αλλα αφου εκανες ρμα γινεται να στο αντικαταστησει η corsair με ενα καινουργιο με νεο rev.?

Link to comment
Share on other sites

λογικα θα το αντικαταστησουν με την καινουρια rev εφοσον η παλια ειχε βγει ελλατωματικη.. θα δειξει μολις μου απαντησουν και θα σας πω τα νεα :)

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε μας...

BTW πότε βγήκε το καινούργιο revision και αν υπάρχει κάποια οπτική διαφορά με το προηγούμενο...?

Το νέο revision αν θυμάμαι καλά είχε βγει λίγο καιρό μετά το πρώτο λόγω του coil wine που παρουσίαζε το πρώτο. Τότε τα είχε αλλάξει σχεδόν όλα τα PSU η Corsair. Το Πλαίσιο απότι φαίνεται είχε αρκετά που δεν πουλήθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Το νέο revision αν θυμάμαι καλά είχε βγει λίγο καιρό μετά το πρώτο λόγω του coil wine που παρουσίαζε το πρώτο. Τότε τα είχε αλλάξει σχεδόν όλα τα PSU η Corsair. Το Πλαίσιο απότι φαίνεται είχε αρκετά που δεν πουλήθηκαν.

εντωμεταξυ φιλε τωρα το πλαισιο δεν το εχει καθολου το ΑΧ1200 :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Το νέο revision αν θυμάμαι καλά είχε βγει λίγο καιρό μετά το πρώτο λόγω του coil wine που παρουσίαζε το πρώτο. Τότε τα είχε αλλάξει σχεδόν όλα τα PSU η Corsair. Το Πλαίσιο απότι φαίνεται είχε αρκετά που δεν πουλήθηκαν.

Το δικό μου πάντως το είχα πάρει Φλεβάρη του 11 από πλαίσιο και δεν έχω coil whine με 2 Χ 6870. Να φανταστώ ότι είναι το 2ο revision...?

Link to comment
Share on other sites

μιλησα λοιπον με την corsair και επρεπε να τους στειλω εγω πρωτα το τροφοδοτικο μου και μολις το παραλαμβαναν θα μου εστελναν το καινουριο αλλα επειδη δεν μπορουσα να μεινω χωρις τροφοδοτικο τοσες μερες τους ειπα οχι θα μου το αντικαταστησουν απο το μαγαζι που το πηρα... οποτε περιμενω το coolermaster silent pro hybrid :D

Link to comment
Share on other sites

Mε το καλο να ερθει λοιπον Μητσάρα για να φτιαξουμε και την υδροψυξη επιτελους:shades:.

Και εγω αν θυμαμαι φλεβαρη το πηρα και ειναι το καλο rev.Θυμαμαι που οταν το αγορασα το πλαισιο ελεγε αναμενεται συντομα αρα ηταν η καλη φουρνια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now