roulis88

HELP επιλογη κουτιου

Recommended Posts

Μετα την τελευταια αναβαθμιση αποφασισα να αλλαξω το κουτακι μου, ενα thermaltake soprano rs101 και να παρω ενα μεγαλυτερο, το συστημα ασφυκτια και οι καρτες γραφικων ισα που χωρουν ακομα και μετα απο την μετακινηση των δισκων σε θεσεις 5.25. το συστημα μου ειναι αυτο που εμφανιζεται.ακουω προτασεις, thanks.

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορες εχει το 932 με το 922 για να δικαιολογει τα +25ευρω? Το 922 μου φαινεται μια χαρα για το συστημα μου, με ενδιαφερει σιγουρα το τροφοδοτικο να ειναι χαμηλα και το πιο σημαντικο να μπορω να περασω ολα τα καλωδια απο την πλαινη πλευρα του κουτιου κατω απο την μητρικη για θεμα εργονομιας, επισης σε αυτα τα κουτια φαινεται το εσωτερικο του υπολογιστη απο τα πλαγια, για να βαλω φωτισμο?

Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα φωτο του 922 ειναι απιστευτο το ποσο μεγαλυτερο ειναι σε σχεση με το thermaltake που εχω τωρα, χωραει ανετα τις 2 καρτες γραφικων, και το συστημα με τους δισκος στα πλαγια ειναι πολυ βολικο, ξερετε αν δεχεται φιλτρα σκονης?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν και πιο αξιολογα κουτια σε αυτη τη τιμη.. ας πουμε το corsair 400R-500R τα θεωρω καλυτερα απο τα αντιστοιχα haf..

απο που εισαι?γιατι τα μεταφορικα θα ειναι αρκετα αν δεν εισαι σε καποιο κεντρο..

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν και πιο αξιολογα κουτια σε αυτη τη τιμη.. ας πουμε το corsair 400R-500R τα θεωρω καλυτερα απο τα αντιστοιχα haf..

απο που εισαι?γιατι τα μεταφορικα θα ειναι αρκετα αν δεν εισαι σε καποιο κεντρο..

Αθηνα ειμαι, οντως το corsair ειναι πολυ ωραιο (400) και ειδικα το εσωτερικο του με μαυρο χρωμα, και το βρισκω στο msystems.gr 125ευρω. Εχει επαρκη χωρο στην πισω πλευρα για να κρυψω τα καλωδια?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο πολυ ψαξιμο στο internet αποφασισα να ακολουθησω την συμβουλη του panos, το corsair 400r, πολυ καλη τιμη, χωροι, αψογο φινιρισμα μεσα και εξω, και γενικα μου φαινεται πολυ πιο προσεγμενο και στιβαρο απο το haf, με σαφως καλυτερη διαχειριση καλωδιων και τελειως tool free. Απλα θα πρεπει να αγορασω εξτρα ανεμιστηρακια γιατι σε αυτον τον τομεα υπερτερει το c/m. Σας ευχαριστω για τις απαντησεις και τις συμβουλες ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο πολυ ψαξιμο στο internet αποφασισα να ακολουθησω την συμβουλη του panos, το corsair 400r, πολυ καλη τιμη, χωροι, αψογο φινιρισμα μεσα και εξω, και γενικα μου φαινεται πολυ πιο προσεγμενο και στιβαρο απο το haf, με σαφως καλυτερη διαχειριση καλωδιων και τελειως tool free. Απλα θα πρεπει να αγορασω εξτρα ανεμιστηρακια γιατι σε αυτον τον τομεα υπερτερει το c/m. Σας ευχαριστω για τις απαντησεις και τις συμβουλες ;)

CORSAIR Carbide 400R εδω εχει και δωρεαν μεταφορικα εντος αττικης ;)

Link to comment
Share on other sites

panos το πηρα σημερα απο msystems. Το κουτι ειναι καταπληκτικο και με απιστευτο cable management. Το μονο θεμα που εχει και μου φανηκε παραλογο ειναι οτι οταν τοποθετησω το τροφοδοτικο με τον ανεμιστηρα προς τα κατω οι τρυπες του κουτιου δεν ταιριαζουν με αυτες του τροφοδοτικου, πολυ περιεργο για δυο προιοντα τα οποια ειναι απο τα ποιοτικοτερα της αγορας, κατα τα αλλα πιστευω πως ειναι το καλυτερο value for money

Link to comment
Share on other sites

αμα θες ανεβαζεις εδω τις φωτο απο συνημενα αρχεια ή τα ανεβαζεις στο imagehack και δινεις λινκ ,φορουμ λινκ οπως θες.απλο ειναι

με προλαβε ο γοριλλακος τελος παντων.

Link to comment
Share on other sites

Το ασπρο δεν μου αρεσει καθολου, σε κουτι προτιμω μονο το μαυρο χρωμα γιατι μπορω να παιξω πολυ με φωτισμο, το μονο κουτι που ζηλεψα πιο πολυ ειναι το 600T

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα εισαι :P αν και προσωπικα θα επαιρνα το ασπρο CORSAIR Carbide 500R που βγαινει στα 100 ευρω ειναι πιο ωραιο και λιγο καλυτερο.

εγω το βλεπω 150..! 113 εχει στο πιξμανια χωρις μεταφορικα..!εχει διαφορα στην τιμη;)

μεγεια σου @ρουλης!:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now