Ripper18

Αγορα gaming laptop

Recommended Posts

Ψαχνω ενα gaming laptop εχετε να μου προτεινεται κατι στα 700 ευρω περιπου?Ειμαι αναμεσα σε αυτα:

Turbo-X Maestro HR i524-450 2VR - Laptop - plaisio.gr

Acer AS5750G-2413G32Mn i5-2410

Acer Aspire 5742G-484G75Mnkk (i5-480M/4GB/750GB) | Skroutz.gr

Acer Aspire 5755G-2634G50Mnks (i7-2630QM/4GB/500GB) | Skroutz.gr

Link to comment
Share on other sites

Να κοιτάξεις και κανένα llano - επίσης αν πας σε turbox επειδή είναι αθλιότητα το 1 year warranty, και μην τσιγκουνευτείς και να δεις για καμία επέκταση εγγύησης. :)

Link to comment
Share on other sites

Kαι τα Acer και τα HP 1 ετος εχουν...

Απλα μπορεις να τους τραβηξεις να στο αλλαξουν αν σου σκασει στο 2ο ετος.

Στα διαδικαστικα τωρα, το θεμα ειναι "ποσο θελεις να παιξεις" με το laptop. Κι εγω πηρα ενα με HD4650 (320 SP) πριν 1,5 χρονο για παιχνιδια, και τα μονα που εχω παιξει ειναι Sim City 4, Cities XL και Dirt 3 για 5 ωρες... :P

Link to comment
Share on other sites

Aυτο ειναι το διλλημα μου η ποιοτητα κατασκευης του ΤurboX.

Μια χαρά είναι τα TurboX, μην μασάς :)

Έχω δουλέψει αυτό και το μόνο που δεν μου άρεσε ήταν ότι το mousepad βρίσκεται προς τα αριστερά. Εντάξει είχε και USB mouse οπότε δεν με πείραζε, απλά με ξένισε λίγο. Το 'χω δει και σε άλλα laptops βέβαια.

Αν σου φαίνεται λίγος ο ένας χρόνος εγγύηση, με 40? τον αυξάνεις κατά 1 χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Kαι τα Acer και τα HP 1 ετος εχουν...

Απλα μπορεις να τους τραβηξεις να στο αλλαξουν αν σου σκασει στο 2ο ετος.

Ναι απλά μερικές μάρκες, ξέρω από πρώτο χέρι ότι όταν λένε 1 έτος, το εννοούν. H Toshiba ας πούμε, στην περίπτωση μιας φίλης, που δίνει international εγγύηση σου απαντάει ξερά κοφτά ότι τα περί 2ετούς εγγύησης είναι απλά "ευρωπαϊκή οδηγία", και ότι το ζήτημα είναι ξεκάθαρο. 1 χρόνια και 1 ώρα και είσαι εκτός εγγύησης. Και μετά σου δίνει το νομικό τμήμα, αν θέλεις να ανταλλάξεις στοιχεία για τις μηνύσεις που θα εκδικαστούν στην χώρα του εναγομένου πάει να πει την έπαθες.

Οπότε ας έχεις 2 χρονάκια από την αρχή, γιατί καμιά φορά τα "τραβήγματα" δεν βγαίνουν. Κατα τα άλλα συμφωνώ. Τα βαρβάτα gaming laptop ποτέ δεν τα κατάλαβα. Αφού και επιδόσεις να "βρεις", χρειάζεσαι πρίζα...

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν μπορείς να πεις ότι ένα laptop των 700? είναι βαρβάτο gaming laptop. Βαρβάτο είναι αυτό του JC με τον τετραπύρηνο Core i7 και την GTX 480M.

Το laptop που ζητά ο φίλος μας εδώ είναι mainstream εφόσον δίνει μέχρι 700?. Άρα ή ξεπερνά λίγο το όριο ή πάει σε κάτι με AMD Llano APU ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now