Recommended Posts

Επιτελους, βρεθηκε και λιγος χρονος :)

[ATTACH]7339[/ATTACH][ATTACH]7340[/ATTACH][ATTACH]7341[/ATTACH]

Εδω δεν φαινεται τοσο καλα, αλλα ειναι ολα τα καλωδια το ιδιο παχος[ATTACH]7342[/ATTACH] λογικα θα σλεεβαριστουν, αλλα μαρεσει και ετσι!

ImageUploadedByTapatalk1336248355.386037.jpg

ImageUploadedByTapatalk1336248384.541050.jpg

ImageUploadedByTapatalk1336248408.394675.jpg

ImageUploadedByTapatalk1336248443.393994.jpg

ImageUploadedByTapatalk1336248355.386037

ImageUploadedByTapatalk1336248384.541050

ImageUploadedByTapatalk1336248408.394675

ImageUploadedByTapatalk1336248443.393994

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, αρρωστος ξε-αρρωστος, δεν κρατηθηκα...

Πριν

img1557u.jpg

Μετα

img1565v.jpg

Πριν

img1559z.jpg

Μετα

img1561g.jpg

Επι της ευκαιρειας εφτιαξα και της συνδεσης για τα ρευματα τους, για να μην χρειαζετε να μπλεκο με πολλα καλωδια!

img1563mn.jpg

Παρελαβα και το sleeving... Ειπα να μην παω με MDPC γιατι μου την εχουν δωσει λιγακι τελευταια... οποτε η λυση ηταν φτηνη και ευκολη...

Κορδονι απο Αλεξυπτοτο... κοινως και ως Paracord.

imagebvo.jpg

Ξερω οτι φαινετε λιγο ακρπουζι το πορτοκαλι αλλα δεν ειναι, ειναι επειδη τα τραβαω με το κινητο...

imagedgq.jpg

ειναι αρκετα κοντα χρωματικα με το κουτι...

και ενα κοντινο του camouflage black/orange

imageqrmm.jpg

Εχω και σλεεβαρισμα απο mdpc αλλα προς το παρον τεινω προς αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Ο Mike όταν είναι άρρωστος δεν παίρνει Depon, απλά ασχολείται με το Project του! Thats the Drug!

Mike πολύ όμορφο το paracord, από που και πόσο ?! :D Βάλε paracord, θα είναι και πιο εύκολο στο στρώσιμο, δεν θα φαίνεται ίχνος καλωδίου από μέσα και θα είναι και πραγματικά κορυφαία η υφή του! Αν μπορείς να crimpαρεις τα καλώδια μαζί με το paracord για να γλιτώσεις το heatsrink θα φανεί ακόμα πιο ωραίο!

Link to comment
Share on other sites

ωραιος!!

εχω παραγγειλει και εγω ενα κιτρινο paracord ολο το χαρτι! το περιμένω απο μερα σε μερα.ειχε και ενα ασπρομαυρο πολυ γαματο αλλα τη στιγμη που πηγα να το παραγγειλω ήταν εξαντλημένο :(

Link to comment
Share on other sites

και δεν υπηρχε απο αλλον διαθεσιμο? Κριμα... και εμενα μου την σπαει οταν θελω κατι και δεν ειναι διαθεσιμο...

Test #1

imagefkh.jpg

Θα ειναι λιγο πιο δυσκολο να το πετυχω στους ανεμιστηρες γιατι εχουν καμπυλη... αλλα κατι θα βρω....

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μερικες δοκιμες σημερα, να δω αν εκατσαν τα μπλοκακια καλα, αν πατησαν καλα, και μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τα αποτελεσματα. (μην ψαρωσετε δεν θα σας τα δειξω τα αποτελεσματα ακομα ;))

Επισης να πω, οτι το κουτι ειναι πραγματικα τερας, χωραει τον πατερα και την μανα του μεσα, αλλα πως γινετε καθε φορα, και τα κουτια που φτιαχνω ειναι γεμιζμενα στη τσιτα.... δεν ξερω... Οπως καταλαβατε, και αυτο θα ειναι τιγκαρισμενο... Χωρις υγρα, χωρις τροφοδοτικο, χωρις dirvebays, αντλιες, ρεσερβοιρ, κτλ... το κουτι ειναι 25+ κιλα... να δω, αφου το γεμισω πως θα το παω στο γραφειο μου!

Πολυ μπλα μπλα.... αντε να σας δειξω και κατι να μην με βριζετε :P

Τσεκαρα να δω οτι ολοι οι ανεμιστηρες δουλευουν...

imageddm.jpg

τοποθετησα το πανω το ψυγειο, και με ξενερωσε λιγο... νομιζα οτι θα χωρουσαν να κανω Push/Pull αλλα το γομαρι ψυγειο μου ειναι λιγο χοντρο 60mm και δεν χωρανε. (μην ψαρωσετε ουτε τωρα, δεν θα δειτε το εσωτερικο του ακομα!)

imageyajh.jpg

Μου ηρθαν και απτην Lamptron κατι καινουργια κουμπακια που εχουν φτιαξει... Αντι για τα συνηθιζμενα στρογγυλα, πηρα αυτα...

imagexuc.jpg

και επαιξα λιγο με την λοοπα... αρχικα επαιξα με ισια ρακορ και σωληνα 7/16, αλλα μετα ενεδωσα στα πιο χοντροκοπια compression και με 1/2 σωληνα. Το αποτελεσμα ενα μικρο "κλειστο" κυκλωμα...

imagexqa.jpg

imagegrq.jpg

Link to comment
Share on other sites

όπως βλέπω τ'ανεμιστηράκια στην 1η φωτο θα έλεγα να μην τα βαψεις στο κεντρο. έτσι είναι απίστευτα ωραία

επικό build!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now