reynolds

Ψύκτρα αθόρυβη για Intel Core i7-3930K

Recommended Posts

Ψάχνω για ψύκτρα όσο γίνεται αθόρυβη και καλή για overclocking για επεξεργαστή Intel Core i7-3930K!

Τι ψύκτρα μου προτείνετε; Θα πρέπει να είναι συμβατή με το socket LGA 2011 του επεξεργαστή;

Link to comment
Share on other sites

Αθόρυβο + Overclocking = Αντιφατικό

Θές μήπως μια ψύκτρα να είναι δροσερός ο επεξεργαστής σου κάθε μέρα Stock άντε και λίγο πιο πάνω και όταν θές να πάιξεις, να κοτσάρεις επάνω κανέναν Delta να έχει τέρμα θόρυβο αλλά να κρατάει σαν υδρόψυξη ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι GoriLLakoS! Για αρχή θέλω μία ψύκτρα αθόρυβη συμβατή με τον επεξεργαστή και όσο γίνεται με καλή απόδοση! Και όταν χρειαστεί να τρέξω απαιτητικές εφαρμογές να του κοτσάρω κάτι άλλο π.χ. Delta κερδίζοντας περίσσοτερο σε απόδοση, ανεξάρτητα το θόρυβο βέβαια!

Πόσο εύκολο να γίνει κάτι τέτοιο; Δεν έχω εμπειρία, αλλά νομίζω αξίζει να δοκιμάσει κάποιος!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ GoriLLakoS!

Θα το διαβάσω με ενδιαφέρον! Από ότι είδα είναι συμβατή με socket του επεξεργαστή. :)

Στο CoolerMaster HAF 922 Midi Tower θα υπάρξει πρόβλημα χώρου;

Από ότι καταλαβαίνω ρυθμίζεις εσύ τις στροφές και σε περίπτωση overclocking το βάζεις στο φουλ και είσαι μια χαρά σε cooling! Σε χαμηλές στροφές κάνει θόρυβο και έχει καλή ψύξη;

Link to comment
Share on other sites

...και όταν θέλεις να benchάρεις, πετάς το ψυγείο μέσα σε παγάκια, ή ψεκάζεις πάνω του κανένα σπρέι. Ghetto :D

αυτό ισχυεί? γιατί και εγώ είχα σκεφτεί τώρα που θα ανέβω πάνω ρουμανία να αφήσω μια λεκάνη έξω να γεμίσει χιόνι, να την βάλω μέσα στο σπίτι και να αφήσω την ψύκτρα μέσα.. και είχα σκεφτεί επίσης να την καθαρίσω με νερό για να φύγει η σκόνη που έχει μαζέψει σε μια πλευρά αλλά φοβήθικα ξέρω εγώ και δεν το έκανα.. να το κάνω? δεν θα πάθει τίποτα έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now