Samaritan

Asus: Παγκόσμια πρωτιά για την εταιρεία στην πώληση μητρικών!

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Asus: Παγκόσμια πρωτιά για την εταιρεία στην πώληση μητρικών!]http://reviews.hwbox.gr/news/economic.jpg[/NEWS_IMG]Την πρωτιά κρατάει σταθερά η Asus, με σημαντικό προβάδισμα, αφού σύμφωνα με τα τελευταία στατιστικά, κατέχει το 70% των πωλήσεων X79 based μητρικών. Το ίδιο όμως γίνεται και στην άλλες πλατφόρμες, και τα στατιστικά δεν λένε ψέματα, αφού κατέχει το 50% των Z68 μητρικών, και το 60% των P67 μητρικών. Συνολικά, η εταιρεία απέστειλε 23.5 εκατομμύρια μητρικές το 2011, ενώ στοχεύει να φτάσει τις 25 εκατομμύρια αποστολές το 2012. Επιπλέον, η εταιρεία σημείωσε πως θα αρχίσει να αποστέλνει Ivy Bridge μητρικές τέλη Φεβρουαρίου.

[img_ALT=Asus: Παγκόσμια πρωτιά για την εταιρεία στην πώληση μητρικών!]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/35924f0c5093f06aa.jpg[/img_ALT]

Edited by AN7
Link to comment
Share on other sites

Λογικά και αναμενόμενα πράγματα, indeed.

Πάντως αν σοβαρευόταν με 10 καλούς engineers η msi, και διόρθωνε κανένα bios, δεν θα με χάλαγε να δω μάχες, ειδικά στις middle end μητρικές :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν σοβαρευόταν με 10 καλούς engineers η msi, και διόρθωνε κανένα bios, δεν θα με χάλαγε να δω μάχες, ειδικά στις middle end μητρικές :)

Την πάω πολύ σαν εταιρεία την MSI και έχω πει ξανά στο παρελθόν, ότι είναι αμαρτία να χάνει το κοινό των απαιτητικών overclockers λόγω κακογραμμένων BIOSes. Επίσης μην ξεχνάτε ότι αυτοί οι overclockers τραβούν ο καθένας κάμποσους αγοραστές από πίσω του, άτομα που δεν ξέρουν από υπολογιστές και εμπιστεύονται τον γνώστη φίλο τους στις επιλογές τους. Δεν είναι λοιπόν μόνο το 5% των overclockers που δεν θα αγοράσουν MSI, είναι και τόσοι ακόμα που επηρεάζουν ;)

Θα το βρει κάποια στιγμή και με τo BIOS, που θα της πάει :D

Link to comment
Share on other sites

Μα ναι, είναι και trendsetters οι καλοί clockάδες, σαφώς. Λίγους gamers βλέπεις με rampage/crosshair/κτλ κτλ και μετριοτατα overclocks; ;)

Απλά, άντε πες ότι η msi δεν έχει αυτό που χρειάζεται για να χτυπήσει τα flagships (rampage/crosshair/FTW/ud7&oc κτλ κτλ), δεν μπορεί να πάρει πέντε άτομα, να γράφουν σωστά BIOS να χτυπήσει γερά στα middle (m5a.../ud3/κτλ κτλ) ; Εγώ νομίζω ότι μπορεί και αργά ή γρήγορα θα το κάνει :)

Οπότε, έτσι για το ΟΤ, go go MSI :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν μπορώ να καταλάβω τι point έχει να κάνει marketing με τις X79 μητρικές

που έχουν κυκλοφορήσει πολύ λίγες ημέρες και έχουν αποσταλέι πάλι πολύ λίγες !

Ας περιμένουμε ανάλογα PR και απο άλλες εταιρίες να διασταυρώσουμε !

Link to comment
Share on other sites

Ι don't care εάν έχει την πρωτιά ή οχι. Παράγει καλής ποιότητας προιόντα και θα συνεχίσω να την εμπιστεύομαι μάζι με την Gigabyte σε αυτό τον τομέα (mobo). Τις λατρεύω :)

~ οι msi όλο προβληματάκια απο παλιά με αποτέλεσμα να μου κάθονται στο λεμό.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now