stefanos1992

Αγορα καρτας γραφικών

Recommended Posts

Καλησπερα

Ψαχνω μια καρτα γραφικων το πολυ 250euro το pc μου Αυτη την στιγμη εχω μια ASUS GTS450(για sli τι λετε?).επίσης πια εταιρία να προτιμήσω? nvidia,ati? και μετά asus,msi,gigabite η κάποια άλλη...επίσης πια είναι πιο εύκολη για overclock?

και ποια ειναι η διαφορα μεταξυ 1 και 2 gb

οθονη 32" full hd(1920X1080)

cpu: i5 2500k (4.7ghz)

PSU: GS600 CORSAIR 600watt

ram:2x4gb 1600 corsair

mobo:P8Z67V-PRO

HHD: 2tb caviar green

Graphic card: asus 450gts

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά μεταξύ 1-2GB είναι κυρίως στα textures. Όσο μεγαλύτερα (δλδ καλύτερη ποιότητα) είναι τα textures σε ένα παιχνίδι τόσο περισσότερη VRAM χρειάζεται. Βέβαια νομίζω ότι προς το παρόν για τα περισσότερα παιχνίδια φτάνει το 1GB. Είναι και θέμα τσέπης το τι θα πάρεις. Προσωπικά θα προτιμούσα ένα καλύτερο chip με 1GB μνήμη παρά ένα χειρότερο με 2GB.

θα σου πρότεινα 6950 ή GTX 560Ti

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τις αγγελίες πρώτα Στέφανε :T:

VGAs Sales - ( HWBOX ) O/C on first boot

με άλλο ένα 50άρικο και λίγα παζάρια αγοράζεις GTX580 :)

gorillakos μου αναψες φωτιες!!!:(....εχω 200 ευρο για καρτα και λεω δεν δινω ακομη 50 για κατι καλυτερο τωρα με την GTX580 με εβαλες σε σκεψεις...πιστευω κατα εκει παω για 580..

Link to comment
Share on other sites

ειμαι λιγο προβληματισμένος με το θεμα "μεταχειρισμενη" δεν ξερεις αν εχουν πειραχτει ποσο εχουν χρησιμοποιηθει..πχ εγω παλια ειχα μια 8800gt που δεν δουλεβε το ενα connector..τωρα αν παρω μια μεταχειρισμενη που θα ξερω οτι δουλεβη σωστα και οτι δεν εχει προβλημα με θερμοκρασιες..η γνωμη μου ειναι να περιμενω ακομη λιγω καιρω να μαζεψω ακομη 200 ευρο να παρω καινουργια gtx580 η 6970...αν ειμαι λαθως διορθωστεμαι

Link to comment
Share on other sites

Το τι χρηση εκανε ο αλλος πριν απο εσενα δεν μπορεις να το ξερεις.

Αν μπορεις να περιμενεις αλλαζει το θεμα. Οταν κυκλοφορησουν και οι καινουριες καρτες γραφικων της nVidia θα πεσουν οι τιμες και θα εχεις πολυ περισσοτερες επιλογες.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now