Recommended Posts

εσπρεσσο διπλο , ελληνικό μαστίχα κανέλλα βατόμουρο, φραπέ σκέτο, καπουτσίνο με αφρογαλα, φρέντο εσπρέσο μέτριο, φίλτρου με γεύση αγριοτριαντάφυλλο και μαστίχα

νταμ πίνω πολλούς....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου φαίνονται όλοι πολύ πικροί για να τους πιω...(Το λέει άνθρωπος θα μου πεις που πίνει την σοκολάτα με 6 κουταλιές ζάχαρη...)Πάντως αν έπινα θα προτιμούσα τον γαλλικό...

Link to comment
Share on other sites

φραπες μετριος καμια φορα με γαλα, φραπες χωρις νερο χτυπημενος με γαλα (αυτο το αρχινισα στην αγγλια που ο νες τους εκει δεν κανει αφρο :P) και στις καφετεριες παιζουν και φρεντα γιατι τον φραπε τον κανουν κWλο συνηθως.

Link to comment
Share on other sites

φραπες μετριος καμια φορα με γαλα, φραπες χωρις νερο χτυπημενος με γαλα (αυτο το αρχινισα στην αγγλια που ο νες τους εκει δεν κανει αφρο :P) και στις καφετεριες παιζουν και φρεντα γιατι τον φραπε τον κανουν κWλο συνηθως.

ναι ρε c τι χαλι ειναι αυτο

το ιδιο και στην αμερικη, ιδια συσκευασία και δέν κάνει αφρό ούτε με σέικερ

Link to comment
Share on other sites

καλοκαίρι σχεδόν μόνο freddo cappuccino γλυκό

χειμώνα cappuccino γλυκό , ζεστή σοκολάτα με Baileys(σαν καφές λειτουργεί σε εμένα! :P) ελληνικό γλυκό, γαλλικό με αρώματα και τέλος σπάνια nes γλυκό (με το απαγόρευσε η γιατρός :P)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου φαίνονται όλοι πολύ πικροί για να τους πιω...(Το λέει άνθρωπος θα μου πεις που πίνει την σοκολάτα με 6 κουταλιές ζάχαρη...)Πάντως αν έπινα θα προτιμούσα τον γαλλικό...

OMG Καλά δεν σε νταγκώνει αυτό το πράγμα; Εννοώ δεν λιγώνεσαι που είναι τόσο γλυκό; Εγώ θα έπινα 1 μπουκάλι νερό μετά για να στανιάρω :D

Link to comment
Share on other sites

OMG Καλά δεν σε νταγκώνει αυτό το πράγμα; Εννοώ δεν λιγώνεσαι που είναι τόσο γλυκό; Εγώ θα έπινα 1 μπουκάλι νερό μετά για να στανιάρω :D

Μπα και με τις 6 δεν είναι και πολύ γλυκιά αλλά είναι οκ τουλάχιστον...Η πιο ωραία που έχω πιει ποτέ μου ήταν δημιουργία δικιά μου με 11 κουταλιές...Αυτή ναι ήταν πολύ γλυκιά!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Η μερα οταν εχουμε κρυο ξεκινα με 2 cappuccino. Ο ενας για να ανοιξει το ματι και ο αλλος για απολαυση και τσιγαρο.

Η μερα οταν εχουμε ζεστη ξεκινα με 2 Freddo Espresso. Η χρηση τους ιδια με το παραπανω. Αλλα επειδη βαριεμαι τοσο πολυ να φτιαξω αφρογαλα κανω espresso.

(αν και ετοιμαζω να παρω επαγγελματικη φραπεδιερα)

Τωρα την υπολοιπη μερα σιγουρα ερχονται και αλλοι espresso , cappuccino στη φορα αρα φτανω σιγουρα στους 3 καθημερινα εως και 5-6.

Η Φραπεδουμπα εχει καταργηθει απο την ζωη μου οταν περασα απο το training για τον καφε.. και εμαθα απο τι ειναι φτιαγμενος..

Καλα θα κανετε να τον κοψετε οσοι πινετε Nes, Frappe! Πιειτε ελληνικο, φιλτρου!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now