oykas2001

Πρόβλημα με WD TV HD

Recommended Posts

παιδιά έχω το εν λόγω player και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Χθες το βράδυ όμως εκεί που το ανοίγω, βλέπω το χειριστήριο δεν ανταποκρίνεται... Λέω μπαταρίες... Βάζω καινούριες, τίποτα. Δεν κάνει τίποτα. Ανοίγει κανονικά, αλλά δεν μπορώ να κουνήσω τίποτα... Και δυστυχώς δεν έχω κάτι άλλο για να επιβεβαιώσω αν όντως φταίει το χειριστήριο ή ο δέκτης που έχει...

Κατέβασα κάτι προγράμματα στο ipad της WD για χειρισμό, αλλά δυστυχώς είναι για τα μοντέλα που έχουν wifi...

Καμιά ιδέα?

(ελπίζω να είμαι στο σωστό topic...)

Link to comment
Share on other sites

Κινητό με κάμερα έχεις; Να υποθέσω ναι, βάζεις το τηλεχειριστήριο μπροστά απο την κάμερα του κινητού (3-4 εκατοστά απόσταση) πατάς μερικά κουμπιά, και αν δεις το φως στην οθόνη του κινητού τότε 90% το τηλεχειριστήριο είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο φίλε μου και απορώ πως δεν το σκέφτηκα...(μάλλον απο τα νεύρα μου!!!)

Δυστυχώς τα λαμπάκια ανάβουν... Οπότε παίζει πρόβλημα με τον δεκτη... Τι μπορώ να κάνω; Η συσκευή είναι εκτός εγγύησης...

Link to comment
Share on other sites

Θα σου έλεγα να βρεις το ανταλλακτικό να το αντικαταστήσεις αν μπορείς εσύ, διαφορετικά μπορείς να πέρασης απο κανένα ηλεκτρονικό και να τον ρωτήσεις πόσο θα σε χρέωση για την διάγνωση της βλάβης.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now