Pastelidis.n.s.

Αλλαγή απο Αero Theme σε Basic μετα απο Idle!

Recommended Posts

Λοιπον παιδια εχω το εξης προβλημα, αν αφησω το PC ανοιχτο και κλεισει μονη της οθονη (idle) και παω μετα απο λιγο να κουνησω το ποντικι μου, μου αλλαζει το Aero Theme κανοντας το Basic μετα απο 2-3 λεπτα. Με λιγα λογια Freez-αρει oλο το pc μεχρι να αλλαξει το θεμα.

Aν ομως κλεισω εγω την οθονη και το αφησω Idle και παω και κουνησω το ποντικι μετα απο λιγο για να ανοιξει δεν εχει κανενα προβλημα.

Το συστημα ειναι:

A6-3650

Gigabyte A75-UD2H

να πω επισης οτι εχω περασει κανονικα τους τελευταιους drivers...

Link to comment
Share on other sites

Οχι οχι, δεν παθαινει τιποτα με το youtube, νερακι παει, οσο μπορει να παει ο Llano :D

Επισης οταν μου το κανει αυτο μου πεταει συννεφακι κατω δεξια ξερεις με το κιτρινο τριγωνο και λεει για poor performance :(

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάνει OC ρίξε μερικά κλικ το HTT μήπως παίζει κανά θέμα από εκεί.

Αλλιώς κάτι σε software παίζει.

Μήπως έχεις κάποιο πρόγραμμα ( π.χ. antivirus ) που τρέχει όταν το αφήνεις idle και αυτό προκαλλεί την αλλαγή του theme ?

Εμένα αυτές τις μαλακίες έκανε στο HTPC όταν την άκουσε η HD 5670.

Στην αρχή απλά έκανε παπακιές με το theme.

Κανά 20ήμερο μετά έσκαγε όταν έβλεπα δορυφορική σε full screen μετά από κανά μισάωρο το μήνυμα ότι έσκασε ο display driver.

Κανά μήνα μετά, ελάλησεν η VGA, beep beep @ POST.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο BIOS και κλείσε όλα τα power saving features γιατί η UD2H ήταν περίεργη μητρική. Μες στα Windows, στις ρυθμίσες ενέργειας βάλε την οθόνη να κάνει dim μετά από λίγο αλλά να μην κλείνει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο BIOS και κλείσε όλα τα power saving features γιατί η UD2H ήταν περίεργη μητρική. Μες στα Windows, στις ρυθμίσες ενέργειας βάλε την οθόνη να κάνει dim μετά από λίγο αλλά να μην κλείνει ποτέ.

Mα θελω να κλεινει? Καμια φορα την ξεχναω!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now