George_o/c

Intel 3770K Ivy Bridge: 2nd Round of LN2 Benchmarks @ 6.6GHz

Recommended Posts

καλά και δεν έχετε δεί τπτ ακόμα...πραγματικά το ram clocking σε αυτη την πλατφόρμα έχει ξεφύγει....ένα θα σας πω, μην πουλάτε τπτ από μνήμες :D

..αα επίσης όσοι έχετε καλά psc τα αγοράζω εχτές :P

Link to comment
Share on other sites

I know Bill, το είχες αναφέρει παλιότερα :) Πάντως νταξ, o 3570Κ δεν έχει άσχημο MSRP, $225 είναι ok. Ο 3770K είναι που ξεφεύγει πάνω από $400...

On a totally other note, οι Ivy Bridge θα φέρουν πραγματικά τα πάνω κάτω. 2800MHz CL11 RAM HyperPi 32M και 115 bclock OMG :eek:

Δεν θα αργήσει να πιάσει πολύ κοντινή τιμή με τον 2600K ο 3770K.

Βασικά αν δεν πρόκειται να benchάρει κανείς, ή δεν ασχολείται με video encoding @ x86, τότε ο non-HT K αδερφός του είναι ότι καλύτερο.

Και πάλι βεβαίως για τον "σώφρον" χρήστη ( gamer/office/etc ) ένας 2500K είναι και παραμένει η καλύτερη επιλογή.

Κίνα και Ιαπωνία πάντως από σήμερα έχουνε στα ράφια πρός πώληση τα καταστήματα Ivy & Kepler.

Link to comment
Share on other sites

καλά και δεν έχετε δεί τπτ ακόμα...πραγματικά το ram clocking σε αυτη την πλατφόρμα έχει ξεφύγει....ένα θα σας πω, μην πουλάτε τπτ από μνήμες :D

..αα επίσης όσοι έχετε καλά psc τα αγοράζω εχτές :P

3000MHz CL6 ακούω και δεν μαζεύεται :P

Link to comment
Share on other sites

^Αν ισχύουν αυτά, τότε θα έχουν νόημα και τα νέα boards, γιατί δεν είναι μόνο ο IMC που βοηθάει, και οι Ζ68 δεν νομίζω να έχουν tunαριστεί για τέτοια mem clocks. :)

Link to comment
Share on other sites

Τα Z77 boards έχουν νόημα γιατί προσφέρουν μεγαλύτερους RAM dividers. 1:9 και 1:10, σε αντίθεση με το Z68 που σταματά στο 1:8 ;) Για αυτό βλέπετε τέτοια RAM clocks :)

Και ρεύματα!!??!!

Link to comment
Share on other sites

Nord μισό λεπτό να πιω λίγο νερό και να στρογγυλοκαθίσω στην καρέκλα μου για να μην πέσω. Συγκρίνεις το 3000MHz CL6 σε Bulldozer με το 3000MHz CL6 σε Ivy Bridge; Για περίμενε να δημοσιευτούν τα αποτελέσματα και να τσεκάρεις τα MB/s στο AIDA :P

Link to comment
Share on other sites

Nord μισό λεπτό να πιω λίγο νερό και να στρογγυλοκαθίσω στην καρέκλα μου για να μην πέσω. Συγκρίνεις το 3000MHz CL6 σε Bulldozer με το 3000MHz CL6 σε Ivy Bridge; Για περίμενε να δημοσιευτούν τα αποτελέσματα και να τσεκάρεις τα MB/s στο AIDA :P

δεν συγκρινα κατι απλα ειπα οτι οκ, εχει ξαναγινει ασχετα του ποσο efficient ειναι σε καθε πλατφορμα.

δεν μου λεει κατι το aida.

τελος το WR θα γινοτανε ειτε με 3000c6 ειτε με 2900c6 ειτε με 26008-8-8 ειτε με 25007-7-7 ειτε ειτε ειτε :P

Edited by AMDnord
Link to comment
Share on other sites

καλά και δεν έχετε δεί τπτ ακόμα...πραγματικά το ram clocking σε αυτη την πλατφόρμα έχει ξεφύγει....ένα θα σας πω, μην πουλάτε τπτ από μνήμες :D

..αα επίσης όσοι έχετε καλά psc τα αγοράζω εχτές :P

325 per dimm Κωστα :P

Link to comment
Share on other sites

i agree...τα hyper καλά θα πηγαινουν αλλά εχουν ενα οριο και δυστηχώς δεν επωφελουνται ιδιαίτερα οταν χαλαρωνεις timings...ενω τα psc εχουν δειξει ακόμα και σε τωρινές πλατφορμες οτι μπορουν να σηκωσουν πολυ ψηλά ρολόγια θυσιαζοντας λίγο απο rtcd :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι τα καλύτερα για Ivy John ;)

Ρεε παίδες, εξηγήστε του ανθρώπου ότι μιλάτε για benchmarks μόνο.

Θα νομίζει ότι τον κορόιδευα που δεν του "επέτρεψα" να πάρει τα GTX3 μου.

Link to comment
Share on other sites

Ρεε παίδες, εξηγήστε του ανθρώπου ότι μιλάτε για benchmarks μόνο.

Θα νομίζει ότι τον κορόιδευα που δεν του "επέτρεψα" να πάρει τα GTX3 μου.

Οχι ενταξει Bill κομπλε.Μην φοβασαι εσενα σε εμπιστευομαι.Απλα για τα psc ηθελα να ξερω γιατι τετοια εχω.

πιστεύω οτι το έπιασε ο John...με έχετε δει ποτέ να μιλάω για fps σε games :hehe:

χαχαχαχα ωραιος

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now