Seaside

Καλησπέρα και Καλημέρα.

Recommended Posts

Γεια σε όλους. Επειδή δεν βρήκα ενότητα γνωριμίας μελών αποφάσισα να γράψω εδώ στα off topic.

Με λένε Φίλιππο, ασχολούμαι με τους υπολογιστές αρκετά χρόνια απο AMIGA εποχές...πρόλαβα και SPECTRUM 128K.

Βρήκα τυχαία αυτόν το διαδικτυακό τόπο χαζέυοντας στο INTERNET.

Αποφάσισα να πραγματοποιήσω μια εγγραφή εδώ με σκοπό την ανταλλαγή απόψεων πάνω σε θέματα πληροφορικής και υψηλής τεχνολογίας ακόμα και να κάνω γνωριμίες η να δημιουργήσω νέες φιλίες.

Αν έκανα κάποιο λάθος όσον αφορά το θέμα αυτό ας μεταφερθεί στο κατάλληλο SECTION απο τους MODS.

Ευχαριστώ για την φιλοξενία.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες και απο μένα ;)

Εγω είχα προλάβει και spectrum 16k ξέρεις που είχε για δίσκο το κασετόφωνο...

Τι μου θύμησες τώρα....την amiga 500 την έχω ακόμα στο πατάρι και δουλεύει τζάμι....

και πάλι καλως όρισες.

PS. φρόντησε να μάθεις overclocking....

Link to comment
Share on other sites

For the record only...........εχω ασχοληθεί εκτεταμένα με Project ξηρού πάγου και υδρόψυξη.

Πλέον με 2 δουλειές και 13 ώρες βιοπάλης δεν μένει χρόνος για τίποτα.

Αγόραζα πριν 4 ή 5 χρόνια συστήματα υδρόψυξης απο τον ALPHACOOL στη Γερμανία. Οταν τα "μαγαζάκια" --> στη Στουρνάρη δεν ήξεραν τι γίνεται.

Είχα και water chiller me R410 αέριο. Τα περισσότερα πουλήθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

welcome bro... :D

τα μαγαζάκια που λες έβγαλαν ψωμάκι πριν υπάρξει η αγορά των wc όταν παρακολουθόντας μας στα φόρουμ έφτασαν να φέρνουν μέχρι κ ήδη pet shop (που dedicated αντλίες τότε και λάστιχα...). από τη μία σωστά έπραξαν από την άλλη οι τιμές ήταν απαράδεκτες...

Link to comment
Share on other sites

welcome bro... :D

τα μαγαζάκια που λες έβγαλαν ψωμάκι πριν υπάρξει η αγορά των wc όταν παρακολουθόντας μας στα φόρουμ έφτασαν να φέρνουν μέχρι κ ήδη pet shop (που dedicated αντλίες τότε και λάστιχα...). από τη μία σωστά έπραξαν από την άλλη οι τιμές ήταν απαράδεκτες...

Συμφωνοι αλλά σε αυτήν εδώ την χώρα όλοι για κορόιδα ψάχνουν και πως θα δαγκώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις χώρες υπάρχουν μαγαζιά που προσπαθούν να κοροϊδέψουν. Απλά στο εξωτερικό φαίνονται συνήθως τα μεγάλα κι αξιόπιστα.

Κι εγώ είχα κι έχω ακόμα στο πατάρι, έναν ZX Spectrum 48K, με κασσετόφωνο, drive 3.5" κι εκτυπωτή :)

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεφευγουμε παιδιά , αυτό το topic είναι γνωριμίας........γενικά εδώ στην Ελλάδα προσπαθούν να μας κοροιδέψουν σε όλα....στα PC, στα αυτοκίνητα, στα εστιατόρια....στα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now