Billys

Καινουργια vga 1080p

Recommended Posts

Λοιπον επειδη πουλησα την 275...ψαχνομαι για καινουργια καρτα τωρα..το ξερω οτι δεν ειναι η καταλληλη περιοδος αλλα δυστυχως δεν μπορω να περιμενω αλλο.(ειμαι με μια asus 4850hd ενος φιλου αλλα δεν την παλευω αλλο)

Σκεφτομαι να παω σε αυτην..η οποια μου βγαινει 227 ευρω(τιμολογιο)

VGA :: nVidia GeForce GTX 570 GS 1.28GB DDR5 PCI-E Dual DVI HDMI DP (Gainward) (4260183362012) - Visionstudio.gr

αλλα στα υποψην ειναι και αυτη VGA :: ATI Radeon HD6950 CoolStream 2GB DDR5 PCI-E Dual DVI HDMI Dual Mini-DP (Club 3d) (CGAX-69548A2) - Visionstudio.gr

καλη επιλογη κ η 7850 αλλα δεν ψινομαι ιδιαιτερα..

Για να σας πω την αληθεια παντα προτειμουσα τις nvidia κ θελω παλι να παω σε nvidia...το μονο που με ανησυχει ειναι τα θεματακια που ειχαν οι 570(reference) με τα vrms..

Bottleneck ναι θα υπαρχει(Q6700-P5Q Deluxe-4gb ddr-2) αλλα σχετικα συντομα θα παω σε sandy..:T:

Link to comment
Share on other sites

Μην τους βοηθήσεις να ξεστοκάρουν τις GTX 570! Πήγαινε για 6950 1GB με την προοπτική του CrossFireX στο μέλλον αλλιώς βάλε λίγα παραπάνω για GTX 580 που πρότεινε ο Johnης από πάνω! Γτ απορίπτεις την HD 7850?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παρηγγειλα αυτην εδω VGA :: nVidia GeForce GTX 560 Ti 448 Cores Limited Edition 1.28GB DDR5 PCI-E Dual DVI HDMI DP (Gainward) (4260183362456) - Visionstudio.gr

Με πηραν τηλ απο το vision και μου ειπαν μετα την πρωτομαγια θα κανουνε παραλαβη..δεν ξερω κραταω μια πισινη γιατι ειναι λιγο οτι να ναι με την διαθεσιμοτητα το μαγαζακι..

Η 570 εφαγε ακυρο μονο κ μονο για τα θεματακια που ειχαν..χωρις αυτο να σημαινει οτι αν την επαιρνα θα παθαινε κατι.

Η 580 ξεφευγει σε τιμη ρε σεις...οχι πως δεν ειναι καλη επιλογη, καθε αλλο, αλλα δεν θελω να δωσω τοσα τωρα για gpu μονο, γιατι πρεπει να μεινει κανενα φραγκο κ για την μεταβαση σε 1155..

Στα περισσοτερα reviews που ειδα η 560 gtx 448(χωρις o/c) ειναι μπροστα απο 6950 κ μερικες φορες κ απο 6970..

Η 7850 γενικα δεν μου γεμιζει το ματι...κατι με χαλαει με αυτην την σειρα..

Ηθελα να παω παλι σε nvidia..οι αγαπες δεν ξεχνιουνται τοσο ευκολα..:hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now