topaz

Προτεινόμενο motherboard για i7-2600K

Recommended Posts

Καλημέρα,

θέλω μια πολύ δυνατή πρόταση για mobo προκειμένου να μπει πάνω i7-2600k. Εκ των ουκ άνευ άριστο O/C, πολλά SATA III, καλό RAID, 1 PCI (για την κάρτα ήχου). Επειδή δεν αλλάζω συχνά το hardware μου, δεν διστάζω να δώσω κάτι παραπάνω ως αναφορά το οικονομικό.

Υπόψιν έχω την Gigabyte Z68P-DS3 και δεν είμαι ικανοποιημένος.

πείτε καμια ιδέα, γιατί εγώ πια τα έχω παρατήσει και δυσκολεύομαι να μπω στο κλίμα μιας και δεν υπάρχει πια χρόνος για επαρκής μελέτη.

Ευχαριστώ!

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παραπάνω από Asus Gene Νομίζω είναι υπερβολή. Φτηνή, ROG και όση επεκτασιμότητα χρειάζεται ο μέσος χρήστης.

Αφου ο φιλος εχει και καρτα ηχου, με την gene ισως γινουν στριμοκωλα στα πραματα.

Απο την αλλη και το Ρ67 που προταθηκε μου φαινεται καπως "παλιο" αν και η μητρικη ειναι αψογη κυριολεκτικα και σε καλη τιμη πλεον.

εχω την Ρ67 deluxe και θα προτεινα την ιδια σε Ζ77 προσωπικα αν δν θελει να παει σε ROG (πανακριβες) λυσεις για περιορισμενο κοινο ουσιαστικα.

Link to comment
Share on other sites

Αφου ο φιλος εχει και καρτα ηχου, με την gene ισως γινουν στριμοκωλα στα πραματα.

Απο την αλλη και το Ρ67 που προταθηκε μου φαινεται καπως "παλιο" αν και η μητρικη ειναι αψογη κυριολεκτικα και σε καλη τιμη πλεον.

εχω την Ρ67 deluxe και θα προτεινα την ιδια σε Ζ77 προσωπικα αν δν θελει να παει σε ROG (πανακριβες) λυσεις για περιορισμενο κοινο ουσιαστικα.

...και αυτή η υλοποίηση αν καταλαβαίνω καλά δεν διαθέτει PCI.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now