FANISTELROOY

Player για ΜKV

Recommended Posts

Ας ανοιξω το πρωτο μου θεμα στο φορουμ!

Βλεπω απο το πισι μου ταινιες και ηχο απο τα Ζ906. Χρησιμοποιουσα το kmplayer αλλα παρατηρησα σε ορισμενες ταινιες mkv να κανει κατι σπασιματακια η εικονα. Εψαξα γοα ρυθμισεις στο ιντερνετ αλλα οτι και να εκανα μου εκανε τα ιδια, οποτε γυρισα σε vlc για τα mkv, μεχρι που προσφατα που αρχισε να μου κολλαει οταν μετεφερα τη μπαρα σε αλλο χρονικο σημειο και ηθελε να το κανω kill απο το task manager.

Για πειτε τι προτινετε.... αλλαγη player? codecs? ρυθμισεις;

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω σε εσωτερικους δισκους και δεν τα χρησιμοποιω αλλου. Tωρα πχ τσεκαρα το Lord of the Rings και με τον kmplayer κανει σπασιματακια, ενω με τον vlc οχι. Απλα ο vlc οπως ειπα μου κανει αλλα θεματα...

Να πω επισης οτι το μηχανημα ειναι καλο αποτε δεν ειναι εκει το θεμα.

i7-920, 5850 κλπ

Link to comment
Share on other sites

Bρηκα αυτο εδω και λεω να το δοκιμασω

Αναπαραγωγή audio-video στα Windows - v2 - High Definition

Το θεμα ειναι απ οτι θυμαμαι οτι το ιδιο αρχειο σε αλλο υπολογιστη που ηταν μαλιστα και sempron 140 & onboard vga, δεν κολλουσε με το kmplayer. Eκει βεβαια ηταν σε ηχεια 2.1 οποτε σκεφτομαι μηπως ζοριζεται σε βαρια mkv με dts κλπ

Link to comment
Share on other sites

Το μακραν καλυτερο που εχω ακουσει απο πολλους ειναι το media classic homecinema μαζι με τα codecs του.

απο ενα μυνημα : Ο καλυτερος player μακραν ειναι ο media player classic (mpc).

Μπορεις να τον κατεβασεις απο εδω:

http://mpc-hc.sourceforge.net/download-media-player-classic-hc.html

Ποιο πριν ομως κατεβασε ενα πακετο codecs για να ενημερωσεις το pc σου

και να μπορει να κανει ανετα και οπως πρεπει την αναπαραγωγη των HD αρχειων.

Ενα καλο codec pack ειναι το k-lite. Θα το κατεβασεις απο εδω:

http://www.free-codecs.com/K_Lite_Codec_Pack_download.htm

Link to comment
Share on other sites

Moλις δοκιμασα αυτες τις ρυθμισεις που βρηκα εδω και φαινεται να πηγαινει καλα! Θα δω καμια ταινιουλα και θα ενημερωσω για τοιχον κολληματα.

Οδηγός Αναπαραγωγής αρχείων MKV στα Vista & 7 32bit με MPC-HC και KM Player

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες φίλε μου :T:

επίσης δοκίμασε το Splash Player Pro είναι πολύ δυνατό player εγώ αυτό και το mpc hc δουλεύω.

8α συμφωνήσω, ειναι παρα πολυ καλο το προγραμμα αυτο!

δε χρειαζεται ουτε κοντεκς , ουτε ρυθμίσεις, παίζει τα πάντα κ χρησιμοποιει τη gpu.

το μονο κακο που εχει ειναι οτι ο ηχος παιζει λίγο χαμηλά

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω, θα δοκιμασω με τις ρυθμισεις που εκανα και φαινεται να παιζει σωστα και θα γραψω εντυπωσεις. Αν οχι θα δοκιμασω αυτα που λετε...

Ευκαιρια να δω και τα Star Wars αυτο το ΣΚ που δεν εχω δει. Λεφτα για εισητηρια να παμε να ψηφισουμε δεν υπαρχουν, οποτε θα μεινουμε μπακουρια στην Αθηνα 4 μερες!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ χρησιμοποιώ το gom player (Είναι και freeware) και λειτουργεί μια χαρά και χωρίς διακοπές ή πρόβλημα στον ήχο. Και αν δεν έχει τα codecs κάνει αναζήτηση και τα κατεβάζει αυτόματα. Ψάξτο στο google.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now