Pastelidis.n.s.

Αεροψεκασμοι!

Recommended Posts

Μακάρι να είναι ψέμα το θέμα των ψεκασμών, αλλά υπάρχουν μερικές γραμμές στον ουρανό που φεύγουν μετά από ώρες. Το έχω παρατηρήσει στο σχολείο στο μάθημα κοιτάζοντας έξω από το παράθυρο λόγω βαρεμάρας.

Εφτιαξα νεο νημα για να μην χαλαμε το αλλο thread.

Sam εχεις ψαξει ποτε γιατι μενουν αυτες οι ασπρες γραμμες στον ουρανο ή ετσι το λες? :D

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει διάφορα σενάρια συνωμοσίας γύρω από τους Αεροψεκασμούς αλλά δεν είμαι σίγουρος. Πάντως από "κανονικά-νορμάλ" αεροπλάνα δεν παίζει να είναι.

Link to comment
Share on other sites

1. Μετεωρολογικός Πόλεμος, Αεροψεκασμοί | Mια στάλα

2. ΟΜΑΔΑ ΔΡΑΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΑΕΡΟΨΕΚΑΣΜΩΝ - YouTube

τεχνολογια υποταγης συνηδεισεων! Λές αυτοί να με έχουν πειράξει και να με έχουν κάνει

να έχω και δέυτερο παράλληλο σύμπαν που ζω? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Είναι το αποτέλεσμα από την καύση των τουρμπίνων από τα αεριοθούμενα. Μετάκαυση ή αλλιώς afteburner. Σε αυτήν την κατάσταση ο κινητήρας είναι σχεδόν στα τέρματα του. Καμία σχέση με ψεκασμούς και τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

Καυσαέρια είναι σε ανώτερα τμήματα αέρα. Άλλες φορές εάν υπάρχει μεγάλη κίνηση αερίων μαζών διαλύονται πιο εύκολα άλλες αργούν.Εάν γινόταν κάποιος ψεκασμός θα ήταν καλύτερο να διαλύεται σχεδόν αμέσως και πάντα χαμηλά. Όχι στα 30000 πόδια...

edit: Και στην τελική δεν κάτάλαβα... τι θέλουν να πετύχουν με το να μας ψεκάσουν? Να ψηφίζουμε συνέχεια ΝΔ-ΠΑΣΟΚ?!! Σε εσένα δεν χρειάζεται να το κάνουν ΚΑΝ αυτό... Υπάρχουν και άλλα μέσα για να μας κοντρολάρουν. Τηλεόραση, ραδιοκύματα, τροφή κτλ κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα αεριων μαζων... ειναι υγρασιας...

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

δεν πιστευω τιποτα

ψεκαστικα ειναι ολα

και εδω το ιδιο

[media]

[/media]

illuminati cia fbi jay-z madonna ολοι στο κολπο

Link to comment
Share on other sites

Αν θελουμε να δωσουμε μια λογικη εξηγηση στο ολο θεμα που η απαντηση να μην ειναι:"Μανουλα μου μας ραντιζουνε!!!" πρεπει να θυμηθουμε τον 2ο πιο συμαντικο κανονα της καυσης(μετα απο τον"Για να υπαρξει καυση πρεπει να υπαρχει Oξυγωνο)

"Πως μετα την καυση δημιουργειτε Aqua-νερο και διοξειδιο του ανθρακα κτλ..."(το λεω Aqua,γιατι οταν λεμε νερο ενωουμε "μεταφορικος" πως εχει αλατα,μεταλα κτλ....),οποτε αν υπαρχουν οι συγκεκριμενες συνθηκες(altitude etc.) μπορει να παρει μορφη συνεφου......

Link to comment
Share on other sites

Αν όπως λέτε αυτά τα ίχνη που αφήνουν τα αεροπλάνα πίσω τους είναι από τους τουρμπινοκινητήρες τους τότε για εξηγήστε μου.. πόσα αεροπλάνα μπορεί να πέρασαν από το ίδιο σημείο σε τόσο μικρά χρονικά διαστήματα και για ποιόν λόγο μπορεί να πέρασαν σε τέτοιο "στυλ" πάνω από αυτήν την περιοχή "σκανάρωντάς" την..

holly-chemtrail.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι τέτοια κομμάτια "μπακλαβά" φαίνονται στον ουρανό όλο και συχνότερα, και σίγουρα δεν πρόκειται για jet. Επιπλέον, τα συγκεκριμένα αεροσκάφη που αφήνουν τέτοια ίχνη δεν έχουν διακριτικά, έχουν απόρρητο σχέδιο πτήσης, δεν καταχωρούνται πουθενά. Τροφή προς σκέψη...

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι είναι original & untouched η photo αυτή ?

( αποκλείοντας το ενδεχώμενο να είναι χωράφια από κάτω και να ψεκάζουνε ζιζανιοκτόνα κλπ με αεροπλάνα όπως συνηθίζουνε στις ΗΠΑ )

[ εν τω μεταξύ το θεωρείτε τόσο απλό και φυσιολογικά δυνατό, που το κατέχει και η Ελλάδα... είμαστε δηλαδή σε κάποιο επιστημονικό τομέα το ίδιο ανεπτυγμένοι με τις μεγάλες χώρες :D ]

Κάντε στην άκρη το θέμα των αεροπλάνων, και πείτε μου μια:

πιστεύετε δηλαδή πως υπάρχει κάποιο αέριο ή υγρό που μπορεί μέσω αυτού να ελέγξουνε τις πράξεις ή τις σκέψεις σας ? :D

Link to comment
Share on other sites

Αν όπως λέτε αυτά τα ίχνη που αφήνουν τα αεροπλάνα πίσω τους είναι από τους τουρμπινοκινητήρες τους τότε για εξηγήστε μου.. πόσα αεροπλάνα μπορεί να πέρασαν από το ίδιο σημείο σε τόσο μικρά χρονικά διαστήματα και για ποιόν λόγο μπορεί να πέρασαν σε τέτοιο "στυλ" πάνω από αυτήν την περιοχή "σκανάρωντάς" την..

holly-chemtrail.jpg

Να σημειωσω οτι στο βαθος της φωτογραφιας τα νεφη που φαινονται ειναι θυσανοι!

Επισης ριξτε μια ματια εδω για το τι γινεται στον Ελλαδικο Εναεριο Χωρο!

http://rdrinfo.net/

Link to comment
Share on other sites

@Bill Φίλε Βασίλη υπάρχουν φάρμακα που ελέγχουν το μυαλό και την σκέψη εδώ και πάρα πολλά χρόνια, τα φάρμακα αυτά έχουν την μορφή χαπιού, κάψουλας, ταμπλέτας, υγρού σιροπιού κτλπ, πόσο δύσκολο είναι νομίζεις να πάρει μια εταιρία την φαρμακοτεχνική μορφή ενός από όλα αυτά τα φάρμακα και να την κάνει αέριο?

Αυτό που έδειξα είναι μια φωτογραφία.. σαν και αυτήν υπάρχουν εκατομμύρια στο διαδίκτυο, ακόμα και αν αυτή είναι επεξεργασμένη δεν μπορεί να είναι όλες επεξεργασμένες.. και αν είναι θεωρία συνομοσίας το ότι μας ψεκάζουν.. για σκέψου.. πόσο πιο θεωρία συνομοσίας είναι να επεξεργάζοντε τις φωτογραφίες για να νομίζουμε ότι μας ψεκάζουν?

Επίσης δεν βασίζομαι μόνο στις φωτογραφίες.. πολλά από αυτά τα έχω δει και με τα ίδια μου τα μάτια στον ουρανό μας..

Επίσης, έχουν γίνει αμέτρητα ρεπορτάζ για εκείνο το "απαγορευμένο" κομμάτι του αεροδρομίου στην Ελευσίνα.. γιατί κανείς δεν μπορεί να μπει εκεί να μας δείξει τα αεροσκάφη..?

Επίσης, σίγουρα θα έχετε ακούσει ότι στην Κίνα (νομίζω) γίνονται παρόμοιοι ψεκασμοί στην προσπάθεια τους να ελένξουν τις καιρικές συνθήκες. Πράγμα που σημαίνει ότι αποδεδειγμένα μπορούν να πετύχουν διάφορα με τέτοιου είδους ψεκασμούς.

Όχι.. προσωπικά δεν πιστεύω ότι η Ελλάδα είναι τόσο προχωρημένη σε τέτοια ζητήματα ώστε να έχει κάποια "μυστική" οργάνωση που να κάνει κουμάντο σε τέτοια θέματα.. προσωπικά πιστεύω ότι αυτό το θέμα το κουμαντάρει κάποια οργάνωση που δεν ανήκει στην Ελλάδα, όπως και πάρα πολλά άλλα πράγματα στην χώρα μας τα κουμαντάρουν άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Sorry man, αλλά έλεγχο μυαλού με αέριο-υγρό δεν παίζει.

Ότι πιο κοντινό σε αυτό είναι ο "ορός της αλήθειας".

Αν πιστεύετε ότι μπορούνε με οποιοδήποτε υγρό/αέριο/στερεό να κάνουνε τον εγκέφαλο σας να ψηφίσει ΠΑΣΟΚ ή να μην διαμαρτύρεστε για την κατάσταση της χώρας, κλπ, πιστεύτε το, προσωπικά δεν το πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Όχι.. προσωπικά δεν πιστεύω ότι η Ελλάδα είναι τόσο προχωρημένη σε τέτοια ζητήματα ώστε να έχει κάποια "μυστική" οργάνωση που να κάνει κουμάντο σε τέτοια θέματα.. προσωπικά πιστεύω ότι αυτό το θέμα το κουμαντάρει κάποια οργάνωση που δεν ανήκει στην Ελλάδα, όπως και πάρα πολλά άλλα πράγματα στην χώρα μας τα κουμαντάρουν άλλοι.

Καλα...λιγα αντικαταθληπτικα να εριχναν θα βοηθουσε για πολυ την οικονομικη κριση....

holly-chemtrail.jpg

Πιστευω πως ειναι απλος μια συπτωση.....

World's Airtrafic:Flightradar24.com - Live Flight Tracker!

Link to comment
Share on other sites

@Bill Ρε Βασίλη όταν λέω για έλεγχο του μυαλού δεν εννοώ αυτό, δεν εννοώ ότι μπορεί να καθορίσει τόσο συγκεκριμένα πράγματα. Τα αντικαταθλυπτικά πχ και αυτά ελέγχουν με κάποιον τρόπο το μυαλό αλλά δεν μπορούν σε καμία περίπτωση να σου διαμορφόσουν άποψη σχετικά με ένα θέμα. Όποιος πιστεύει οτι μας ψεκάζουν για να ψηφίσουμε πασοκ πχ είναι τουλάχιστον στον κόσμο του.. Προσωπικά πιστεύω οτι είναι κάποιας μορφης ηρεμιστικα/αντικαταθλυπτικά προκειμένου να μην γίνει κάποιο μεγάλο μπαμ..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now