Recommended Posts

Δίκιο έχεις δεν το ανέφερα... Για την Oktabit μιλάω εγώ. Τώρα το πως και πότε θα γίνει η διάθεση στα καταστήματα δεν το γνωρίζω.

Όπως και το πως θα κοστολογηθούν από τα καταστήματα λιανικής. Tο αναφέρω γιατί ενώ για παράδειγμα ο FX-8120 για ένα μεγάλο διάστημα ήταν 10ευρώ φθηνότερος του i5-2500K σε καταστήματα λιανικής κατέληγε πιο ακριβός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα τροφοδοτικό 750w της THERMALTAKE είναι καλό για την κάρτα, πάνω είχα μια gtx 570 είμαι οκ

Αν είναι το γνωστό Toughpower, τότε σηκώνει και δύο GTX 670 :)

Από εβδομάδα έρχεται ;) 80 ευρώ κάτι από την αντίστοιχη HD7970 απ όσο έχω πληροφορηθεί (δεν θα έλεγα ότι χάρηκα στο άκουσμα της τιμής βέβαια).

Thanks για την ενημέρωση ρει :T:

Τελικά η 680 DCUII θα έρθει; :D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η 680 DCUII θα έρθει; :D

Γιώργο η απάντηση που πήρα για τη συγκεκριμένη είναι ότι δεν προβλέπεται κάτι στις επόμενες 1 με 2 εβδομάδες.

Επίσης δεν ξέρω αν το έχετε αναφέρει αλλού (το ανεβάσαμε πριν 3 μέρες)

[ATTACH]7358[/ATTACH]

διαθεσιμότητα των 28nm καρτών για το επόμενο διάστημα. Τα μοντέλα φυσικά έχουν αφαιρεθεί αλλά απλά... σκούρα τα πράγματα για τις Kepler. Γι αυτό λέω αν κάποιος ενδιαφέρεται και καίγεται ας κινηθεί άμεσα.

28nm_supply.jpg

28nm_supply.jpg.90bb72886fc88b0c896943d3

Link to comment
Share on other sites

Το ποια αφορούν την AMD και ποια την Nvidia είναι εύκολο να βγει από την μέχρι τώρα διαθεσιμότητα.

Εμένα πάντως τα χάλια των FX μου θυμίζει η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Την GTX670 θα πρότεινα λόγω καλύτερης τιμής και κατανάλωσης.... όπως επίσης και για το dual-slot.

ναι αλλα απο overclockability;;; τι ταβανι περιπου εχει η μια και τι η αλλη ξερουμε;;;

Link to comment
Share on other sites

Παίζει και το χρηματικό σημαντικό ρόλο για μένα, ειδικά όταν η αξία της μίας ξεπερνά τα 500ευρώ.

Δεν θεωρώ την Tahiti υποδεέστερη προς θεού απλά η μικρή GK104 είναι η πιο συμφέρουσα επιλογή από όποια σκοπιά και να το δεις.

Το overclockability black deamon εντάξει αφορά τα μεγάλα κεφάλια του forum. Δεν με απασχολεί το πόσο μπορεί να maxαρει η κάρτα αλλά το πόσο μπορώ να κερδίσω με τη χαμηλότερη δυνατή τάση.

Την HD7970 άντε να την πας ένα 1075MHz. Δεν την έχω πάρει ακόμα στα χέρια μου οπότε εκφράζω καθαρά υποθετική άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία. Η 7950 overclocked πάλι δεν περνά την GTX 670, την οποία αν ανεβάσεις λιγάκι περνά ακόμα και την 680.

για την 7970 λεμε γιωργο... τεσπα, ειναι παντως εντυπωσιακη, με 50Mhz παραπανω φτανει την 680... απο μια ματια στα benchmarks βλεπω οτι η 680 με 10% παραπανω αποδοση κοστιζει 20% περισσοτερο....

Link to comment
Share on other sites

Πάλι για 670 θα πήγαινα :P

κι εγω για εκει με βλεπω αλλα ποτε θα ερθουν κι αυτες στο ελλαδισταν.... το καλο ειναι οτι βγηκαν και οι custom ταυτοχρονα οποτε θα φερουν μαλλον κατευθειαν custom...

αυτη την συγκριση με τα mhz την κανω γιατι αν και η 680 και η 670 τερματιζουν πανω κατω στα ιδια mhz (μιλαμε για hard oc on air) τοτε θα εχουν διαφορα 2-3 frames και δεν θα εχει νοημα να αγορασει καποιος 680 απο τη στιγμη που εχουν και ιδια ram....

Link to comment
Share on other sites

οοοο, ηρθε κιολας;;;;:kiss:... βεβαια επρεπε να ειναι στα γυρω στα 450? αλλα θα πεσει λογικα....

Not yet... αλλά tommorow έρχονται συγκεκριμένα οι Asus.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Απλά είχα μείνει στο ότι θα καθυστερούσε λίγο ακόμα η DCUII, για αυτό του έδειξα την reference.

μπαα, συνηθως ετσι γινεται οταν βγαινουν μαζι με τις reference και οι custom...

και εδω:

http://www.e-gate.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=47583&ref=bestprice.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κάρτες που έχει το skroutz είναι η απλή και όχι η TOP σειρά της ASUS γιατί βλέπω στο Pixmania έχει δύο κάρτες που την δεύτερη είναι κοστολογημένη 100+.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now