TiPsY

Pci-e raid card σε ASUS P8H61-M LX

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες, έχω αυτή την μητρική και δεν βλέπω να έχει support για raid οπότε χρειάζομαι μία καλή pci-e κάρτα για raid. Δυστυχώς έχει μόνο 1 pci slot για την κάρτα γραφικών η οποία μου πιάνει και τα 2 κάτω οπότε το τελευταίο slot λέω να το παραχωρήσω σε raid.

Θέλω μία καλή κάρτα σε προσιτή τιμή (γιατί ίσως να κάνω upgrade τον αύγουστο που θα βγεί ο AMD Trinity) αλλά και να μην έχει επιπτώσεις στο boot time. Την θέλω για να κάνω raid 0 σε 2 corsair force GT series ssd.

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά ψάχνεις για PCI-e x1 Raid Card

Πλαίσιο: Konig PCI-Express Raid 0,1 - Controllers - Hub - plaisio.gr 29?

Msystems: Msystems.gr - Προϊόντα - Delock Controller SATA 4 port with Raid 42.99?

Eshop: http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?&category=CONTROLLER+CARD&filter-430=1 δεν έχει φίλτρο δυστηχώς για την σύνδεσή τους.

Για ποικιλία ή εάν θέλεις κάποιο brand αξιόλογο κοιτάς απο Γερμανία πλευρά:

PCI-e x1 raid card | Geizhals Deutschland

Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά ψάχνεις για PCI-e x1 Raid Card

Πλαίσιο: Konig PCI-Express Raid 0,1 - Controllers - Hub - plaisio.gr 29?

Msystems: Msystems.gr - Προϊόντα - Delock Controller SATA 4 port with Raid 42.99?

Eshop: E-SHOP.GR: CONTROLLER CARD RAID δεν έχει φίλτρο δυστηχώς για την σύνδεσή τους.

Για ποικιλία ή εάν θέλεις κάποιο brand αξιόλογο κοιτάς απο Γερμανία πλευρά:

PCI-e x1 raid card | Geizhals Deutschland

Η πρώτη δεν έχει Sata III δυστηχώς, η δεύτερη δεν κάνει και η πιο φτηνή που βρήκα απο το e-shop κάνει 56 ευρώ. Ίσως να περιμένω λίγο ακόμα μέχρι τον αύγουστο που θα βγεί ο trinity οπότε θα αλάξω μητρική που να υποστηρίζει raid.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now