billpeppas

"Benching gathering" ?

Recommended Posts

Δεν ήξερα που να το βάλω, και θεώρησα αυτή την κατηγορία κάπως πιο αρμόζουσα.

Αν κάποιος admin/mod θεωρεί πως είναι καλύτερα να μεταφερθεί αλλού....feel free to move this thread :P

Το ΣαββατοΚύριακο λέω μπας και μαζευτούμε να benchάρουμε με LN2 & Dry Ice ή σε μένα ή στου Νίκου, όποιος γουστάρει είτε για την παρέα/φάση είτε έχει κανά hardware που θέλει να δοκιμάσει με άζωτο ή dry ice, ας ποστάρει εδώ να κανονίσουμε ;)

LN2/DI/food/drinks on me ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω έναν QX9650 μία BLACKOPS 2GB D9GTR και μόλις πήρα στα χέρια μου και 2 4870 που σπαρταρούν.Να έρθω να ξετινάξουμε τους Ρώσσους.PM όπωςδήποτε.ΑΑΑ έχω και ένα κάνιστρο του eleven

Link to comment
Share on other sites

Κανά 2ο κάνιστρο για VGA καλά θα ήταν να έπαιζε γιατί έδωσα το ένα σε έναν φίλο και πλέον είμαι με ένα για όσο θα είμαι Ελλάδα φέτος.

CPU pot έχω ένα καλό solid αρκετά δοκιμασμένο, και για GF8/9 series & Radeon HD2/3/4 Series έχω το Tek9 3.0 το full body ( το καταραμμένο για να πέσει η temp πρέπει να αδειάσει και να μείνει δίχως άζωτο για ώρα :D ) [ μακράν το καλύτερο κάνιστρο που έχω δοκιμάσει ].

Το μαγαζί πρός το παρόν διαθέτει:

1* Asus P5K3 Deluxe με πολύ καλό NB

1* Asus P5Q3 Deluxe ( υποτίθεται πρέπει να χτυπάει 600+ FSBs με τους E8xxxx, και 500+ με τους QX )

1* Asus Striker II Extreme "καρκίνος" edition :P ( όποτε θυμάται δουλεύει κυριλέ, άλλες φορές μας παίζει την δύσκολη )

1* Gigabyte GA-EP45T-DS5 ( buggy BIOS, και δυστυχώς νεότερο δεν θα βγεί μιας και δεν θα την βγάλουνε στην παραγωγή τελικά ) [ έπιασα 525MHz FSB με τον QX9650 όμως :P ] { RAM OC = problematic though :( }

1* Gigabyte GA-EP45-DS4 ( καλούτσικη, δεν έχω "καλές" DDR2 για ψηλά με 4αράκια )

Ψάχνομαι για P5E64 WS Evolution ( δεν ξέρω αν θα έχω πριν το ΣΚ )

1* CellShock DDR3 2GB Kit με τα γνωστά 1800+ 6-5-5-16 και 2050+ 7-6-6-19

1* Super Talent DDR3 2GB Kit που πάει αρκετά καλά, άλλα είναι "backup kit" σε περίπτωση ( ου μη γένειτω ) πάθει κάτι το GodLike CellShock kit

1* Crucial Ballistix PC2-6400 D9GMH 2GB Kit

1* QX9650 ( Banana Edition, μια παίζει CB @ -70C, άλλη -90C και άλλη -121C...όπως επίσης και φροντίζει να benchάρει κάθε φορά σε άλλη max συχνότητα...άλλοτε full stable @ 5400 άλλωτε benchable @ 5500...άλλωτε max 5300 )

1* E8500 Q807A ( υποτίθεται τρελλό batch με διαμάντια CPUs ) και 9 μπανάνες E8500 που θα φύγουνε για πώληση άρων άρων

3* 9800GTX

1* GTX 280 ( ελπίζω να την πάρω πίσω από το φιλαράκι μου πρωτού φύγει για 7ήμερο και μείνω με το π* στο χέρι )

Διάφορα δυνατά PSUs

Link to comment
Share on other sites

"Σπίτι μου, σπίτι σου....ή και κάπου αλλού" :P

Νίκος aka FLO @ thelab

Ώρα/Μέρα παίζει ρόλο πότε θα μπορεί η πλειοψηφεία :P

Φαγητό ?χμμ....είτε pizza's είτε greek souvlaki ( super από τον Αγ. Στέφανο ) [ την περιοχή όχι τον άγιο :P ] είτε homemade spaghetti από τα χεράκια μου ( καλά είμαι και πολύ μάγειρας σε ότι έχει να κάνει με ιταλικό και ζυμαρικά :) )

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, θα ηθελα κι εγω να βρεθω στην "γιορτουλα" σας.

Και για να δω απο κοντα αζωτα και παγους, και να σας γνωρισω, και ετσι για τον χαβαλε..

Διαθετω εναν qx6700, (δεν εχει μπει σε extreme καταστασεις), μια 3870χ2 σε νερακι, μια 8800gtx σε νερακι, μνημουλες cellchock (special editin blue heatspreaders με D9GTR) και ενα foxconn blackops...

Πειτε ωρα/μερα και ειμαι μεσα..

Link to comment
Share on other sites

Επειδή προέκυψε ένα πρόβλημα χώρου, αν είναι θα μαζευτούμε μόνο τρία/τέσσερα άτομα αυτή την φορά, και λογικά Κυριακή μεσημεράκι θα αρχίσουμε.

Θα σε πάρω ένα τηλ. αύριο Στέλιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έπαιξα πολύ μαζί τις αυτές τις μέρες λόγω συγκοιριών :(

Σε γρήγορα πράγματα, δίχως πολλά πολλά 600 FSB bootάρε Win XP used edition :P με 2 E8500 και με τον γέρικο E8400.

Δεν είμαι σίγουρος, αλλά σε ένα δύο "πρώιμα" test που έκανα σχετικά με τις μνήμες, φαίνεται να είναι tweakαρισμένη για χαμηλές συχνότητες RAM μαζί με πολύ σφιχτά timings.

Λογικά από Δευτέρα που θα χαλαρώσει πάλι το πρόγραμμα θα ασχοληθώ σοβαρά μαζί της, και θα δοκιμάσω και μια κόντρα στα ίδια timings & frequencies με την P5K3 Deluxe και την X48T-DQ6 να δω αν όντως βγάζει αρκετά καλύτερα νούμερα ( τουλ. σε bandwidth και latency έτσι μου φάνηκε ).

Καλορίζικη και καλοκλοκάριστη man, άντε και 660FSB soon :)

Link to comment
Share on other sites

@Bill παράτα ρε και έλα εδώ μαζί μας να κάνουμε review και όλα :D

Λέμε για τέλος του μήνα, εαν μπορεί και ο Voudas και ο Sourli να μαζευτούμε στο μαγαζί τους για One Night Bench(stand) με Nehalια και όλα τα συναφή :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now