mofori

KFA2 GTX 470 OC EX

Recommended Posts

καλησπέρα,

τη βρήκα σε αγγελία απο Αγγλία ,μεταχειρισμένη για 100£ (συμπεριλαβανονται έξοδα αποστολης) , χωρίς εγγύηση , στο κουτι της με όλα τα παρελκόμενα.

αξίζει?

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι ok με τις καταναλώσεις των GTX4XX - τότε τα 125 ευρώ είναι μία χαρά για τέτοια κάρτα.

λες να την προτιμήσω απο μία 6870 ? εφάμιλης απόδοσης δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, είναι πραγματικά πολύ κοντά σε επιδόσεις.

Τα θετικά της 470 είναι ότι αν σου τύχει μία καλούτσικη κάρτα, το % του oc potential είναι καλύτερο από την 6870, και αν το θελήσεις βγαίνεις μπροστά σε επιδόσεις.

Τα θετικά της 6870 είναι ότι από θερμοκρασίες και καταναλώσεις είναι πιο σωστή επιλογή. Και σε multi monitor καταστάσεις είναι στο επόμενο level.

Decisions, decisions... πάντως με την λογική μου (24/7 όλα μου τα pc) η 6870 είναι σοφότερη επιλογή :)

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, είναι πραγματικά πολύ κοντά σε επιδόσεις.

Τα θετικά της 470 είναι ότι αν σου τύχει μία καλούτσικη κάρτα, το % του oc potential είναι καλύτερο από την 6870, και αν το θελήσεις βγαίνεις μπροστά σε επιδόσεις.

Τα θετικά της 6870 είναι ότι από θερμοκρασίες και καταναλώσεις είναι πιο σωστή επιλογή. Και σε multi monitor καταστάσεις είναι στο επόμενο level.

Decisions, decisions... πάντως με την λογική μου (24/7 όλα μου τα pc) η 6870 είναι σοφότερη επιλογή :)

θα προτιμήσω ,αν βρω , μια 6870 με εγγύηση , ετσι για να έχω κ το κεφάλι μου ήσυχο

σ'ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now