JC_Denton

O "στόλος" των νέων τροφοδοτικών από τη Scythe !

Recommended Posts

[WRAPLEFT]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/547c42b46c4b42.jpg[/WRAPLEFT]Η Scythe, μια εταιρεία που ειδικεύεται στα προϊόντα ψύξης για τον υπολογιστή μας, ετοιμάζεται να κάνει μια απροσδόκητη για πολλούς κίνηση, μπαίνοντας πολύ δυναμικά στο χώρο των τροφοδοτικών για τα PC μας!

Χρησιμοποιώντας την τεχνογνωσία της Enhance Electronics, μιας Ταϊβανέζικης εταιρείας που ειδικεύεται στην κατασκευή PSU, η Scythe δείχνει πως είναι πανέτοιμη για το νέο της εγχείρημα.

Τα καινούρια τροφοδοτικά λοιπόν, με το όνομα ChouRiki, ξεκινάνε από τα 400W και φτάνουν ως τα 1000W, με ενδιάμεσες λύσεις να αποτελούν τα 500W, 600W, 700W και 850W. Όλα τα τροφοδοτικά έχουν κερδίσει την πιστοποίηση 80 Plus, ενώ η διαθεσιμότητα αναμένεται μέσα στο Q1 του 2009.

Μερικές φωτογραφίες από τα τροφοδοτικά:

46496c6d8637774.jpg

46496c6d8642f03.jpg

46496c6d865212d.jpg

Τα αναλυτικά χαρακτηριστικά όλων των μοντέλων:

46496c6d857e0de.jpg

46496c6d859d9ef.jpg

46496c6d85b4921.jpg

46496c6d85e2dd9.jpg

46496c6d86000e8.jpg

46496c6d861a6b2.jpg

Διαβάστε περισσότερα εδώ . . .

Link to comment
Share on other sites

Ετσι! Σκάιθ ΤΣΟΥΡΙΚΙ! :P:)... :)... :)...

Εχουμε και λεμε σχετικα με τις combined +12v rails:

Τσουρίκι 400W: 22,5Α. Τοσα δινει το Coolermaster 460W ή το Asus Atlas 450W. Καθε αλλο παρα over rated δεν ειναι το συγκεκριμενο τροφοδοτικο.

Τσουρίκι 500W: 29Α. Το 485ρι Enermax που ειχα παρει το 2006 εδινε 32Α. Χμμμμ... απλα οκ.

Τσουρίκι 600W: 35,8Α. Το 600ρι Zalman που εχω δινει 42Α (παντα συμφωνα με το μανουάλι του :P ). Χμμμμ κι αυτο...

Τσουρίκι 700W: 44Α. Χμμ λιγα δεν ειναι για 700ρι?

Τσουρικι 850W: 56Α. Και αυτα λιγα δεν ειναι για οχτακοσοπενηντάρι?

Το χιλιαρι δε το σχολιαζω. Μεχρι τα 850 φτανουν οι γνωσεις μου :P

Αρα: ή η Scythe μας λεει τα πραγματικα Α που βγαζουν τα τροφοδοτικα "της" και οι αλλοι μας κοροϊδευουν, ή ειναι a little bit "αδυναμα".

Φαινεται να λενε ομως την αληθεια στο ταμπελακι τους και με λιγο επιθετικη τιμολογηση θα πανε καλα νομιζω :)

Αναμενουμε JohnyGuru review.:hug:..

PS: Μα καλα, τσουρίκι βρηκαν να τα ονομασουν? :P

Link to comment
Share on other sites

Καλά άσε τα Αμπέρ, ασχολίαστα....

Τα SilverStone βγάζουν κάτι 50-70Α στα 600-850 τους...

π.χ. 54Α

http://www.silverstonetek.com/products/p_contents.php?pno=op650&area=

[edit1] χαχα μαμώ τα bug. Στο quick reply κάνει μετάφραση το contents σε "Περιεχόμενα". Το διορθώνω.

[edit2] Εεειιι κάποιος μου μεταφράζει το link μου :P. Δεν ξέρω πώς να το διορθώσω. Ακόμη και σε advanced edit bugαρει.

[edit3] Χαχα ακόμη και το kontents (επίτηδες ανορθόγραφα γιατί το μεταφράζει) που γράφω στο edit1 το μεταφράζει "Περιεχόμενα".

Link to comment
Share on other sites

π.χ. 54Α

http://www.silverstonetek.com/products/p_Περιεχόμενα.php?pno=op650&area=

[edit1] χαχα μαμώ τα bug. Στο quick reply κάνει μετάφραση το Περιεχόμενα σε "Περιεχόμενα". Το διορθώνω.

[edit2] Εεειιι κάποιος μου μεταφράζει το link μου :P. Δεν ξέρω πώς να το διορθώσω. Ακόμη και σε advanced edit bugαρει.

[edit3] Χαχα ακόμη και το kontents (επίτηδες ανορθόγραφα γιατί το μεταφράζει) που γράφω στο edit1 το μεταφράζει "Περιεχόμενα".

Aχα! Ωστε σου κανει μεταφραση το περιεχομενα σε περιεχομενα ε?!! :P

Αν και υποψιαζομαι οτι θα το ειχες γραψει περιεχομενα αλλα τι λεω? Αφου το διορωθωσε σε εσενα βαζω στοιχημα οτι θα εμφανιζεται αυτοματα ως περιεχομενα και στο δικο μου μηνυμα :)...

Αχαχαχαχαχα απλα ελιωσα :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, να την χαρώ ΒΡΕ!

1) ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ

2) ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ

3) Προφανώς δεν αξίζουν τα λεφτά τους, υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές

4) Κοροϊδία - στεγνή όμως? Τι πάει να πει CrossFireX Certified και SLi Certified? Το ΙΔΙΟ PSU είναι, κολλάμε αυτοκόλλητα και κοροϊδεύουμε τον κόσμο?

Ειλικρινά, τα Revo τα περίμενα γιατί θεωρούσα ότι θα είναι ακόμα ένας καλός παίχτης στο όλο σενάριο. Η πολιτική της Enermax όμως, με κάνει να κοιτάω αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now