Recommended Posts

Πήγαινε σε ένα μαγαζί με ηλεκτρονικά και ζήτα μία. 1? έχει. Βέβαια θα κάψεις τον επεξεργαστή σου γιατί αυτές δεν είναι για high density chips, αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα.

Μόνο προϊόντα που έχουν αναπτυχθεί για επεξεργαστές στους επεξεργαστές. Αν λύσσαγες να βρεις καλή ψύκτρα, μετά καλή υδρόψυξη και τώρα ψάχνεις για πάστα με 1-1.5?, τι να πω. Βάλε την ψύκτρα χωρίς καθόλου πάστα πάνω καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ κάνε μια παραγγελία από κάποιο Ελληνικό online shop. Φαντάζομαι ότι είσαι μικρός (από τα PMs που μου έστελνες) και δεν έχεις ξεκινήσει να κάνεις αγορές ακόμα, αλλά δεν είναι κάτι το φοβιστικό :)

Στην χειρότερη πάρε μία από e-shop...

E-SHOP.GR: THERMAL CONDUCTORS

Πήγαινε σε κατάστημα e-shop και πες τους θέλω να παραγγείλω αυτήν. Θα πληρώσεις όταν σου 'ρθει. Αν δεν έχεις κατάστημα e-shop κοντά σου, κάνε την παραγγελία μέσω internet. Αν θες βοήθεια, πες μας :) Α και κάτι ακόμα, δεν λέγεται θερμική πάστα. Ζήτα την ως θερμοαγώγιμη ή θερμοαπαγωγική.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε ένα μαγαζί με ηλεκτρονικά και ζήτα μία. 1? έχει. Βέβαια θα κάψεις τον επεξεργαστή σου γιατί αυτές δεν είναι για high density chips, αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα.

Μόνο προϊόντα που έχουν αναπτυχθεί για επεξεργαστές στους επεξεργαστές. Αν λύσσαγες να βρεις καλή ψύκτρα, μετά καλή υδρόψυξη και τώρα ψάχνεις για πάστα με 1-1.5?, τι να πω. Βάλε την ψύκτρα χωρίς καθόλου πάστα πάνω καλύτερα.

1.την ψύκτρα την ενώ παραγγείλει και περιέχει μέσα μια σύριγγα με θερμοαγώγιμη πάστα

2.την υδρόψυξη με ρώτησε ένας φίλος και άνοιξα το θέμα για να δω πάνω κάτω που παίζουν οι τιμές σε μεταχειρισμένες

3.το ποιο βασικό είναι ένα που δεν καταλαβαίνουν πολλά άτομα..δεν έχουν όλοι λεφτά για να μπορούν να αγοράσουν ακριβά πράγματα...ξέρω ότι οι υπολογιστές είναι αρκετά ακριβό hobby αλλά είναι αρρώστειά τι να κάνω..στην οικογένεια ούτε λεφτάδες ούτε έχουμε και μεγάλη οικονομική δυνατότητα ώστε να έχω λεφτά να χαλάω..άμα είχα λεφτά ούτε για αεροψυξη θα ζητούσα ούτε για έτοιμη υδρόψυξη θα έφτιαχνα μια custom(όλα αυτά χωρίς παρεξήγηση)

Βρε συ κάνε μια παραγγελία από κάποιο Ελληνικό online shop. Φαντάζομαι ότι είσαι μικρός (από τα PMs που μου έστελνες) και δεν έχεις ξεκινήσει να κάνεις αγορές ακόμα, αλλά δεν είναι κάτι το φοβιστικό :)

Στην χειρότερη πάρε μία από e-shop...

E-SHOP.GR: THERMAL CONDUCTORS

Πήγαινε σε κατάστημα e-shop και πες τους θέλω να παραγγείλω αυτήν. Θα πληρώσεις όταν σου 'ρθει. Αν δεν έχεις κατάστημα e-shop κοντά σου, κάνε την παραγγελία μέσω internet. Αν θες βοήθεια, πες μας :) Α και κάτι ακόμα, δεν λέγεται θερμική πάστα. Ζήτα την ως θερμοαγώγιμη ή θερμοαπαγωγική.

Ναι ναι παραγγέλνω από eshop κυρίως θα πάρω από εκεί..έχει μείνει μια σύριγγα στον πατέρα μου με θερμοαγώγιμη πάστα για την ώρα ;) ευχαριστώ για τις συμβουλές

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μας τρολλάρει ομαδικώς ο T?km@$t?®.

Εάν πήρες καινούρια ψύκτρα, θα έχει μέσα θερμοαγώγιμη (και όχι θερμική) πάστα :T:

Δεν θυμόμουν την ονομασία και το έκανα λάθος αλλά στην απάντηση μου είναι σωστό

δεν με συμφέρει από πλαίσιο δεν έχω στην περιοχή μου

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε ένα μαγαζί με ηλεκτρονικά και ζήτα μία. 1? έχει. Βέβαια θα κάψεις τον επεξεργαστή σου γιατί αυτές δεν είναι για high density chips

Δυστυχώς αληθεύει. Πριν από αρκετά χρόνια έτυχε να είμαι σε ένα κατάστημα ηλεκτρονικών και έκανα το λάθος να πάρω μια τέτοια πάστα. Υποτίθεται ρώτησα τον μάστορα και ήταν Non-electrical conductive.

Βάζοντας την παρατήρησα ότι έχανε λάδια πάνω στο socket αλλά είπαμε δεν είναι conductive ρε αδερφέ!

Με το boot καίγονται επιτόπου cpu-mobo-2 σκληροί-το psu-το ανεμιστηράκι της ψυκτρας.

Από όλο το σύστημα μόνο η GPU και οι μνήμες την γλίτωσαν.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αληθεύει. Πριν από αρκετά χρόνια έτυχε να είμαι σε ένα κατάστημα ηλεκτρονικών και έκανα το λάθος να πάρω μια τέτοια πάστα. Υποτίθεται ρώτησα τον μάστορα και ήταν Non-electrical conductive.

Βάζοντας την παρατήρησα ότι έχανε λάδια πάνω στο socket αλλά είπαμε δεν είναι conductive ρε αδερφέ!

Με το boot καίγονται επιτόπου cpu-mobo-2 σκληροί-το psu-το ανεμιστηράκι της ψυκτρας.

Από όλο το σύστημα μόνο η GPU και οι μνήμες την γλίτωσαν.

πωωω ζημια! :eek:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now