Lestat Somewhere I Belong

Σύνθεση high-end gaming pc για όλα ta games maxed out 700-800 ευρώ

Recommended Posts

ναι για SLI κοιταξε ενα λιγο ποιο δυνατο για να εισαι απολυτα σιγουρος. τον ερχομενο μηνα θα εχουμε μεγαλη συγκρουση Nvidia-AMD οποτε θα οφελειθουμε απο αυτο... εγω περιμενω τις νεες καρτες για να εχω περισσοτερες επιλογες και λογικα καλυτερες τιμες και θα αποφασισω ποια θα αγορασω(απο 660Ti και πανω)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες μόλις έφτιαξα το pc μου μου είχε καεί το τροφοδοτικό και έβαλα ένα 425 και αφαίρεσα την μία κάρτα μνήμης και επέστρεψα για αναβάθμιση έχω τα πάντα που είπα στο παραπάνω ποστ και αποφάσισα να αυξήσω ραμ να πάρω μία νέα κάρτα γραφικών και ίσως ένα τροφοδοτικό τι προτείνεται? για να παίζω στα 1080p η 1200p αν χρειάζεται και o/c παρακαλώ πείτε μου ευχαριστώ για τα φώτα σας.Επίσης θα πουλήσω την άλλη 9600gt που έχω μου έχει προτείνει ένα παιδί στα 25 ευρώ είναι καλά η να την κρατήσω?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μια 7850 OC θα σου είναι πάρα πολύ καλή παίζεις τα πάντα, που θες να κανείς και OC.

Ούτε καν, 25 ευρώ? Δεν νομίζω Τάκη. Ανάλογα και σε την κατάσταση που βρίσκετε έτσι? Αν είναι σε άριστη κατάσταση ένα 70αρικο είναι πάρα πολύ καλά. Μπορείς να checkareis και σε διαφορές σελίδες με μεταχειρισμένα για να δεις πως παίζουν οι τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μια 7850 OC θα σου είναι πάρα πολύ καλή παίζεις τα πάντα, που θες να κανείς και OC.

Ούτε καν, 25 ευρώ? Δεν νομίζω Τάκη. Ανάλογα και σε την κατάσταση που βρίσκετε έτσι? Αν είναι σε άριστη κατάσταση ένα 70αρικο είναι πάρα πολύ καλά. Μπορείς να checkareis και σε διαφορές σελίδες με μεταχειρισμένα για να δεις πως παίζουν οι τιμές.

βασικά ήμουν ανάμεσα στην gtx 660 και στην 660ti.είναι σε άριστη κατάσταση αλλά νομίζω στα 25-30 πάνε όπως ήδη σε ένα site.

Link to comment
Share on other sites

9600gt 70? ; τι του λες του παιδιού ρε μαν :hehe:

με 80? βρίσκεις gtx460

καλά τα λέει ο φίλος εδώ.. 25 με 30 πιάνουν περίπου :)

και φίλε αν είσαι ανάμεσα σε 660 και 660ti πήγαινε με το "ti" αν μπορείς οικονομικά, δεν θα το μετανιώσεις! :)

Link to comment
Share on other sites

9600gt 70? ; τι του λες του παιδιού ρε μαν :hehe:

με 80? βρίσκεις gtx460

καλά τα λέει ο φίλος εδώ.. 25 με 30 πιάνουν περίπου :)

και φίλε αν είσαι ανάμεσα σε 660 και 660ti πήγαινε με το "ti" αν μπορείς οικονομικά, δεν θα το μετανιώσεις! :)

όποια και αν διαλέξω τι τροφοδοτικό πρέπει να βάλω? είχα ένα 570 με 2 6pin γιατί είχα sli μου χάλασε και τώρα έχω ένα 425 μάρκα με έκαψες και δν ξέρω με πόσα pin και επίσης μια ψύκτρα για τον q6600 αν μπορείτε μητρική έχω την asus p5n-t

Link to comment
Share on other sites

αν κατάλαβα καλα, σου χάλασε το 570w; no εγγύηση;

για 660ti πιστεύω χρειάζεσαι το λιγότερο 450~500watt psu..

γενικά για gaming pc πιστεύω πως βάζεις απο 600Watt και πάνω για να σε καλυμμένος..

με 425 κινέζικα watt ούτε καν..

Link to comment
Share on other sites

αν κατάλαβα καλα, σου χάλασε το 570w; no εγγύηση;

για 660ti πιστεύω χρειάζεσαι το λιγότερο 450~500watt psu..

γενικά για gaming pc πιστεύω πως βάζεις απο 600Watt και πάνω για να σε καλυμμένος..

με 425 κινέζικα watt ούτε καν..

dystyxws m eixe teleiwsei h eggyhsh to pc to eixa parei apo multirama kai eixa 3 xronia kai mou xalase sto 4o htane trust. ths corsair dld h ths coolermaster.hthela na sou kanw mia erwthsh sto pc m exw ram 2gb 667 me symferei na parw alla 2gb 667 na balw h alla 2 gb 800? ths dikes m ram dn tha brw dn peirazei na einai allh marka etsi? gt thelw na douleyoun se dual channel

Link to comment
Share on other sites

ψάξε για μεταχειρισμένες ram γιατι καινουργιες θα είναι πανάκριβες. να κοιτάξεις να ναι ίδιες συχνότητες και timings. μην μπερδέψεις συχνότητες γιατι μετά η μητρική σου θα κατεβάσει τις συχνότητες για να παίξουν μπάλα και τα 2 kits και μπορει να προκαλέσει αστάθιες και να σου ανεβάσει τα timings.. δεν παίζει ρόλο αν είναι διαφορετική brand το κάθε kit :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now