p_under

Αυξήστε τις επιδόσεις του PC σας με έναν Kingston SSD

Recommended Posts

OFFTOPIC

Με συγχωρείς george, αλλά θα ήθελες να μυρίσω τα νύχια μου; Έκανα ενδελεχή έρευνα πριν σου γράψω εκεί μιας και είχα το πρόβλημα με το vdroop, τόσο καιρό βασανιζόμουν με το πρόβλημα, οπότε έψαξα και παντού για την λύση του.... Παντού όμως, δεν σου κάνω πλάκα... Σε οποιοδήποτε σχετικό με μητρικές site, έψαξα... Δυστυχώς το συγκεκριμένο link με το νέο revision της μητρικής, δεν το πέτυχα. Αν το πετύχαινα, δεν θα έπεφτα σε αυτή την παρεξήγηση, ούτε θα σου έγραφα.... Γράψε λάθος... Πρέπει να μου πάρετε το κεφάλι τώρα, η να ειρωνεύεσαι έτσι...; Δεν πειράζει... Αν και είμαι από το 2008 και σας διαβάζω ανελειπώς, δεν έχω γράψει πολλά μηνύματα, άρα είναι "νέο" μέλος, και... άχρηστο, καμμένο. Οπότε δεν μπορώ να κάνω και εγώ λάθη....

Τέλος πάντων, όταν έγραψα στην gigabyte, ζητώντας να μου το επιβεβαιώσει, πείστηκα, μιας και έδωσα το link του review για το νέο revision από το ξένο site, τους έδωσα το εδώ το link, και τους ζήτησα να μου πουν τι ισχύει τελικά και τι όχι. Και είχες δίκιο.... είχες δίκιο....

Που θες όμως να το ξέρω...; Στο site της gigabit δεν αναφέρει κάτι για νεότερο revision, στο διαδικτυο σχεδόν δεν μιλά κανείς για το νέο revision, λιγοστά reviews και δυσκολοεύρετα, έκανα λάθος και ζητώ συγνώμη....

/OFFTOPIC

.

μα εσυ δεν ελεγες οτι σε ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ KAI OTI ΕΙΣΑΙ 100000000000% ΣΙΡΟΥΡΟΣ???????

και αφηνες υπονοουμενα αν εγινε λαθος η ηθελημενο "λαθος" στο review...

οπως εχεις και εσυ δικαιωμα στο λαθος εχουνε και οι αλλοι...

μονο που εσυ ησουνα λαθος και κατηγορουσες τον αλλο που ητανε σωστος,

χωρις να εχεις στο νου σου οτι εσυ μπορει να κανεις λαθος...

για αυτο θελει προσοχη στο τι λεμε-γραφουμε...

Link to comment
Share on other sites

Dave δεν βλέπω κάποιον που να είναι επιθετικός, ούτε βλέπω κάποιον να προσπαθεί να πνίξει την γνώμη σου.. απλά τα Forum είναι για ανταλλαγή απόψεων, η ανταλλαγή απόψεων γίνεται με ανταλλαγή επιχειρημάτων.. εσύ απλά αρνείσαι να αντιπαραθέσεις τα επιχειρήματα σου.. άσε που στις περισσότερες απαντήσεις σου έχεις ύφος.. αν είναι κάποιος σε αυτό το Thread επιθετικός αυτός είσαι εσύ.. όλοι οι άλλοι είναι απλά εριστικοί με έναν αστείο τρόπο!

Link to comment
Share on other sites

@Anonymous

Μαζί μιλάμε και χώρια καταλαβαινόμαστε...;

Ανάφερα πως ήταν τρομερά δύσκολο για τον οποιοδήποτε να γνωρίζει για την ύπαρξη νεότερου revision μιας και τα sources στο internet ήταν σε τρομερά μεγάλο βαθμό περιορισμένα. Για αυτό και εγώ ήμουν "σίγουρος" μιας και δεν μπορούσα να βρώ κάτι για νεότερο revision. Πως να το κάνουμε, δεν υπήρχαν πληροφορίες που έδειχναν πως υπάρχει νέο revision, επίτηδες λες να το έκανα, να ξύπνησα μια μέρα και να είπα, α τι να κάνουμε, ας την πούμε στον george_oc γιατι μου γυάλισε ; Σαφώς και όχι...

@PinwmpireS

α οκ, το ακούσαμε και αυτό. Μου την πέσατε όλοι μαζί, μιας και είχα διαφορετική γνώμη από εσάς, και εγώ είμαι το κακό παιδί... Οκ με συγχωρείτε, δεν θα ξαναγίνει... :) Το θέμα κλείνει εδώ, ας συνεχίσει το νήμα στο θέμα του, συγνώμη για την... "παρέμβαση" αλα γούργια, αλα καραισκάκη που έκανα :evil:

Link to comment
Share on other sites

Σου την πέσαμε όλοι μαζί? Όπως εσύ, έτσι και εμείς, απλά είπαμε την άποψη μας! Απλά τυχαίνει η δικιά σου άποψη να είναι η εξαίρεση στον κανόνα.. ο κανόνας σου την έπεσε.. όχι εμείς! Ίσως αν το ύφος ήταν λίγο πιο φιλικό να μην έπαιρνες τόση ειρωνεία..

Link to comment
Share on other sites

Θες δηλαδή σε άσχετο νήμα, να σου απαντήσω για άλλο νήμα...; ΟΚ, στις διαταγές σας....

OFFTOPIC

Με συγχωρείς george, αλλά θα ήθελες να μυρίσω τα νύχια μου; Έκανα ενδελεχή έρευνα πριν σου γράψω εκεί μιας και είχα το πρόβλημα με το vdroop, τόσο καιρό βασανιζόμουν με το πρόβλημα, οπότε έψαξα και παντού για την λύση του.... Παντού όμως, δεν σου κάνω πλάκα... Σε οποιοδήποτε σχετικό με μητρικές site, έψαξα... Δυστυχώς το συγκεκριμένο link με το νέο revision της μητρικής, δεν το πέτυχα. Αν το πετύχαινα, δεν θα έπεφτα σε αυτή την παρεξήγηση, ούτε θα σου έγραφα.... Γράψε λάθος... Πρέπει να μου πάρετε το κεφάλι τώρα, η να ειρωνεύεσαι έτσι...; Δεν πειράζει... Αν και είμαι από το 2008 και σας διαβάζω ανελειπώς, δεν έχω γράψει πολλά μηνύματα, άρα είναι "νέο" μέλος, και... άχρηστο, καμμένο. Οπότε δεν μπορώ να κάνω και εγώ λάθη....

Τέλος πάντων, όταν έγραψα στην gigabyte, ζητώντας να μου το επιβεβαιώσει, πείστηκα, μιας και έδωσα το link του review για το νέο revision από το ξένο site, τους έδωσα το εδώ το link, και τους ζήτησα να μου πουν τι ισχύει τελικά και τι όχι. Και είχες δίκιο.... είχες δίκιο....

Που θες όμως να το ξέρω...; Στο site της gigabit δεν αναφέρει κάτι για νεότερο revision, στο διαδικτυο σχεδόν δεν μιλά κανείς για το νέο revision, λιγοστά reviews και δυσκολοεύρετα, έκανα λάθος και ζητώ συγνώμη....

/OFFTOPIC

Προς απάντηση κάποιων. Έχω OCZ Vertex 3, και γνωρίζω στην πράξη τους SSD, και το πόσο γρηγορότεροι είναι από τους HDD, και πόσο νέο αέρα φέρνουν στον pc μας...

Για τους υπόλοιπους, οι οποίοι είναι επιθετικοί.... Γνώμες εκφέρουμε, και δεν τις επιβάλλουμε. Άνθρωποι είμαστε όλοι και μπορούμε πολλές φορές να σφάλλουμε. Στην προκειμένη περίπτωση έχετε την γνώμη σας, έχω την γνώμη μου.... Μιλήστε όμορφο και με σεβασμό στον άλλο, όχι λες και σας έβρισε... Δεν συνεχίζω να πω την γνώμη μου η να απαντήσω, γιατί όπως φαίνεται απαγορεύεται να έχει κάποιος διαφορετική γνώμη σήμερα...

1. Άπλά σου υπενθύμησα να μην μιλάς για υπεκφυγές όταν το κάνεις και εσύ και χειρότερα απο τους άλλους. Δεν σε διέταξα.

2. Ειρωνέυομαι γιατί εσύ εδώ υπονοείς πως το review είναι κατευθυνόμενο και στημένο ίσως έχει γίνει και χρημματισμός για να το γράψουμε και αποκλείεις κάθε ενδεχόμενο στο να έχουμε δίκιο και εσύ άδικο. Άσχετα αν δεν το γράφεις ευθέως, αυτό θέλεις να μας πείς.

3. Για τους υπόλοιπους που βάφτισες επιθετικούς, μάλλον φταέι το ύφος σου που έιναι απόλυτο στις απαντήσεις σου και δεν δέχεσαι απόψεις άλλων :)

Οι SSD έιναι ένα νέο είδος αποθηκευτικών μέσων που για την ώρα δεν πιάνουν τις χωρητικότητες των HDDs. Γι'αυτό που κάνουν και γι'αυτό που είναι οι τιμές είναι πιο κάτω από ποτέ και πέφτουν κάθε μέρα. Παρ'όλα αυτά, όπως κάθε νέα τεχνολογία, έιναι πιο ακριβοί απο τους προγόνους τους, αλλά και πάλι έχουν πιάσει και το mainstream καταναλωτικό κοινό. Το μόνο που μένει να πιάσουν ακόμα είναι το Value. Δεν είναι πλέον κάτι ΕΞΩΤΙΚΟ όπως λές, πρίν 5 χρόνια που πρωτοκυκλοφόρησαν όμως, ήταν. Επίσης οι SSDs με τον καιρό θα αντικαταστήσουν τους HDD, οι HDDs όμως δεν θα πιάσουν ποτέ τις ταχύτητες των SSDs.

Αντικειμενικά όλα αυτά που γράφω?

Link to comment
Share on other sites

1. Άπλά σου υπενθύμησα να μην μιλάς για υπεκφυγές όταν το κάνεις και εσύ και χειρότερα απο τους άλλους. Δεν σε διέταξα.

2. Ειρωνέυομαι γιατί εσύ εδώ υπονοείς πως το review είναι κατευθυνόμενο και στημένο ίσως έχει γίνει και χρημματισμός για να το γράψουμε και αποκλείεις κάθε ενδεχόμενο στο να έχουμε δίκιο και εσύ άδικο. Άσχετα αν δεν το γράφεις ευθέως, αυτό θέλεις να μας πείς.

3. Για τους υπόλοιπους που βάφτισες επιθετικούς, μάλλον φταέι το ύφος σου που έιναι απόλυτο στις απαντήσεις σου και δεν δέχεσαι απόψεις άλλων :)

Οι SSD έιναι ένα νέο είδος αποθηκευτικών μέσων που για την ώρα δεν πιάνουν τις χωρητικότητες των HDDs. Γι'αυτό που κάνουν και γι'αυτό που είναι οι τιμές είναι πιο κάτω από ποτέ και πέφτουν κάθε μέρα. Παρ'όλα αυτά, όπως κάθε νέα τεχνολογία, έιναι πιο ακριβοί απο τους προγόνους τους, αλλά και πάλι έχουν πιάσει και το mainstream καταναλωτικό κοινό. Το μόνο που μένει να πιάσουν ακόμα είναι το Value. Δεν είναι πλέον κάτι ΕΞΩΤΙΚΟ όπως λές, πρίν 5 χρόνια που πρωτοκυκλοφόρησαν όμως, ήταν. Επίσης οι SSDs με τον καιρό θα αντικαταστήσουν τους HDD, οι HDDs όμως δεν θα πιάσουν ποτέ τις ταχύτητες των SSDs.

Αντικειμενικά όλα αυτά που γράφω?

Well... η φράση: "Ίσως αθώα να μπερδεύτηκες η να πρόκεται... για... "τυπογραφικό" λάθος. Δεν θέλω να σκέπτομαι ότι είναι εσκεμένο, και σίγουρα έτσι θα είναι"

σου έδωσε να καταλάβεις ότι κεκαλυμένα ήθελα να πω όλα αυτά...; Σου έκανα και bold τα συγκεκριμένα πράγματα που για εμένα αποδικνύουν το αντίθετο, πως είχα αγαθές προσθέσεις, και όχι όλη αυτή την κακία...

Όσο για τα άλλα, ναι, συμφωνούμε εν μέρη.... Στο μόνο που διαφωνώ είναι πως παραμένει κάτι το εξωτικό, και πως οι τιμές δεν έχουν πέσει αρκετά, ώστε να μπορεί ο καθένας να παίρνει, που αυτό θα σημαίνει τον θάνατο των HDD. Δυστυχώς, είναι ακριβοί ακόμα, δεν μπορεί να παίρνει έναν ssd ο οποιοςσδήποτε... Αυτά... :)

Link to comment
Share on other sites

Well... η φράση: "Ίσως αθώα να μπερδεύτηκες η να πρόκεται... για... "τυπογραφικό" λάθος. Δεν θέλω να σκέπτομαι ότι είναι εσκεμένο, και σίγουρα έτσι θα είναι"

σου έδωσε να καταλάβεις ότι κεκαλυμένα ήθελα να πω όλα αυτά...; Σου έκανα και bold τα συγκεκριμένα πράγματα που για εμένα αποδικνύουν το αντίθετο, πως είχα αγαθές προσθέσεις, και όχι όλη αυτή την κακία...

Όσο για τα άλλα, ναι, συμφωνούμε εν μέρη.... Στο μόνο που διαφωνώ είναι πως παραμένει κάτι το εξωτικό, και πως οι τιμές δεν έχουν πέσει αρκετά, ώστε να μπορεί ο καθένας να παίρνει, που αυτό θα σημαίνει τον θάνατο των HDD. Δυστυχώς, είναι ακριβοί ακόμα, δεν μπορεί να παίρνει έναν ssd ο οποιοςσδήποτε... Αυτά... :)

Εμένα οι bold εκφράσεις σου μου δώσανε αντίθετες προθέσεις αλλά οκ.

Στο θέμα μας τώρα...δεν θεωρώ πως έιναι κάτι το εξωτικό γιατί 80? για έναν 120άρη πιστέυω ότι ο κάθε άνθρωπος έστω και με μια δουλειά που αμοίβεται με λίγα χρήμματα

μπορεί σιγά σιγά να τα μαζέψει και να αγοράσει έναν εάν το θέλει. Φυσικά και με HDD κάνει κάποιος την δουλειά του, αλλά έιναι αποδεδειγμένα πολύ πιο αργοί.

Αυτά :)

Φιλικά πάντα :)

Pinwmpires διαγράφω το ποστ σου.

Εάν δεν έχεις κάτι να πέις, μην γράφεις τίποτα.

Ευχαριστώ.

Ας ηρεμήσουμε.

Ειρήνη Ημίν

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now