George_o/c

LG M2262DP & ASRock H61M-DGS

Recommended Posts

Αν οι εξοδοι της οθονης ειναι αυτες που φαινονται στις φωτο, τοτε με ενα καλωδιο vga-vga ή vga-dvi

θα παίζει κανονικά...

Προφανώς δεν έχει ένα από τα 2?

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος του αδερφού μου που έχει αυτή την τηλεόραση μου ζήτησε να του φτιάξω ένα φθηνό σύστημα για να το βάλει πάνω σε αυτή την TV.

Απλά ρωτάω για να είμαι σίγουρος επειδή δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με αυτά τα καλώδια και γενικά δεν έχω ιδέα :hehe: Εγώ ο καημένος μόνο το PC προσφέρθηκα να φτιάξω :hehe: Μου δείχνετε από e-shop ποιο καλώδιο χρειάζεται; :P

Για διευκρίνηση επειδή ο αρκάς νόμιζε ότι τρόλαρα τελείως, ρωτούσα σοβαρά γιατί δεν ήξερα αν χάνεις σε περίπτωση που αντί για HDMI, το πας με d-sub ή vga.

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

HDMI σε DVI

Θα δουλέψει και το VGA-VGA που είπαν και τα παιδιά παραπάνω (και παίζει να το έχει και μέσα στα παρελκόμενα η οθόνη/τηλεόραση).

Δε θα δουλέψει το DVI-VGA καθώς η μητρική έχει DVI-D (μόνο ψηφικακό σήμα από τη DVI).

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να τα έχει η Οθόνη.D-Sub σεD-Sub.

Όταν το συνδέσεις θα σου εμφανίσει την λέξη Analog, αν δεν το κάνει στο κάτω μέρος η οθόνη έχει κάτι κουμπιά, λέει Source το πατάς και το βρίσκει.

Link to comment
Share on other sites

ok thanks παίδες. Σκέφτηκα VGA to VGA ή D-Sub to D-Sub, απλά επειδή έχει και HDMI port δεν ήμουν σίγουρος ποιο καλώδιο πρέπει. Για αυτό σας είπα να μου δώσετε links :hehe:

το ίδιο πράγμα δεν είναι? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now