Diasgod

Intel Core i7 980 Xtreme Edition 6CPU'S 12MB Memory - X58A M/B - 6GB DDR3 1600Mhz

Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ, ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΘΕΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟ HWBOX ΚΑΙ ΣΑΝ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΚΛΙΜΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΦΙΛΙΚΟ.

ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ:

CPU: INTEL CORE i7 980X EXTREME EDITION

M/B: GIGABYTE GA-X58A-UD5

RAM: GSKILL 6GB DDR3 1600MHZ

ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 650€ ΜΕ 700€

ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ Η ΤΙΜΗ.....ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.....ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΓΓΥΗΣΗ.

Link to comment
Share on other sites

καλως σε βρηκαμε. Εγω παλι νομιζω οτι ειναι πολλά.

Ο αδερφος μου που εχει αντιστοιχο σετακι 980X αλλα με asus μητρικη (sata3 & usb3) και 12gb RAM και υπολογιζει να το δωσει 550 γιατι ψαχνεται να αναβαθμισει ;)

Link to comment
Share on other sites

Απο ισχυ ειμαι μια χαρα......και ολα τους ειναι σε τελεια κατασταση. Οι καρτες γραφικων μου φταινε.....Θελω να δωσω εναν αερα μεταξυ των 2 XFX 7970 σε crossfire που εχω επανω, αυτο ειναι ολο το προβλημα. Ανεβαζουν πολυ υψηλες θερμοκρασιες και θορυβο. Σχεδον ακουμπανε μεταξυ τους, σε idle ειμαι καλα αλλα οταν παιζω αρχιζουν τα οργανα. Για αυτο σκεφτομαι να τα δωσω μηπως και παω σε λυση αλλης μητρικης με καλυτερη εργονομια στα PCI-EXPRESS Slots.

Junior 21 εξαρταται φιλε....Λες ASUS ποιο μοντελο?? υπαρχουν δεκαδες μοντελα που οντως υποστηριζουν οπως λες SATA3, USB3 και απο επεκτασιμοτητα μηδεν. Μια με δυο PCI-EXPRESS, μικρη υποστηριξη σε μεγιστη συνολικη χωρητικοτητα μνημης και χρονισμο κτλπ....Επισης σημαντικο ρολο παιζει εαν εχεις ή εαν δεν εχεις υπολοιπο εγγυησης. Εχει μεγαλη σημασια η καλυψη που θα δωσεις σε καποιον που αγοραζει μεταχειρισμενο. Οπως καταλαβαινεις ειναι πολλοι οι παραμετροι που επηρεαζουν την τελικη διαμορφωση της τιμης.

Να τα δωσουμε σε καλη τιμη.....αλλα δεν θα τα σκοτωσουμε κιολας.......

Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

Θέε του Ολύμπου, παλιά που τα πράγματα ήταν οκ στην Ελλάδα, τα έβαζες σε αγγελία 1? κάτω απο την τιμή που τα είχες πάρει και όλοι αγόραζαν. Η αλήθεια έιναι πως τώρα, για να πουλήσεις κάτι πρέπει να το σκοτώσεις. Αλλιώς θα περιμένεις, θα περιμένεις, θα περιμένεις και μετά από ένα 6μηνο ακόμα θα περιμένεις! Στο λέω και απο δική μου εμπειρία αλλά και απ'ότι βλέπω αγγελίες άλλων.

Στο ebay την στιγμή που μιλάμε πάιζουν οι παρακάτω τιμές:

CPU: INTEL CORE i7 980X EXTREME EDITION $569 aka 438?

M/B: GIGABYTE GA-X58A-UD5 $189.99 aka 146?

RAM: GSKILL 6GB DDR3 1600MHZ Δεν ξέρω ποιο μοντέλο έχεις αλλά ξεκινάνε απο $79 aka 60?

Σύνολο χωρίς μεταφορικά: 644?

Παρ'όλα αυτά δεν έιναι αντικειμενικό το κόστος γιατί την σήμερον ημέραν για τον λόγο ότι με:

~310? αγοράζεις 3770Κ που πάει σίγουρα 4500MHz με αέρα (και λίγα λέω)

~80-120? αγοράζεις αξιολογότατη Z77 μητρική (με USB3.0 & Sata 6Gb/s)

και φυσικά αυτά τα δύο είναι μια γενιά πιο καινούρια απο το X58 και το s2011

-30-50? αγοράζεις ένα 8GB Kit Ram DDR3 1600MHz και είναι υπέρακρετά

Σύνολο: 420?(min)-480?(max) αναλόγως μοντέλων και μάρκας που θα επιλέξεις και έιναι και ολοκάινουρια!

Και μεταχειρισμένα πάνε ακόμα πιο κάτω.

Φυσικά το θέμα εγγύησης που λές πάιζει κάποιον ρόλο στις τιμές, αλλά τα δικά σου πράγματα έιναι πολύ ειδικά για να τα πάρει κάποιος που απλά ψάχνει να πάρει κάτι.

Θα πρέπει να πέσεις σε κάποιον που ψάχνει ειδικά αυτά (γιατί έιδα στο insomnia πως τα δίνεις όλα μαζί και όχι ξεχωριστά).

Αγγελία εδώ μπορεις να βάλεις? Σε ρωτάω επειδή μου έχουν αναφέρει μερικοί πως δεν τους αφήνει στο σύστημα :)

Φιλικά,

Bill

Link to comment
Share on other sites

Mια ασους ξερω με τα 3αρια και ειναι η Π6χ58πρινιουμ καπως ετσι.

δεν θα φυγουν στην τιμη που ζητας κατα πασα πιθανοτητα εκτος και αν κατσει η περιπτωση καποιου που δεν ξερει. με 550 ευρω παιρνεις σετακι απο καινουρια πραγματα πχ 3770+μαξιμους+8γκιγκα ραμ.

εντιτ: μαζι μπιλλ.

δεν μπορει,στο λεω γιατι ηθελε να βαλει και ενας φιλος και δεν μπορουσε.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια είναι ότι η κουβεντα μας αποκτα ενδιαφερον.

Καταρχην Βασιλη (GORILLAKOS) οι τιμες που αναφερεις ναι μεν στο e-bay αλλα…..ειναι από Αμερικη. Αυτό ξερεις τι σημαινει ?? Ετοιμασου να τα πληρωσεις διπλα γιατι εχω φερει ηλεκτρονικα από εκει και εχω πληρωσει μεταφορικα και εκτελωνισμο ένα σκασμο λεφτα. Ασε που η κινηση να αγορασει καποιος από Αμερικη και μαλιστα χωρις εγγυηση είναι ένα μεγαλο ρισκο. Οι τιμες που συζηταμε είναι τιμες εγχωριες αντε και λιγο παραεξω από Ευρωπη….μεχρι εκει όμως.

Οσον αφορα τον φιλο μου τον ΠΑΝΟ θα το ξαναπω ότι εχει σημασια εάν εχεις υπολοιπο εγγυησης. Εάν δεν ειχα θα τα εδινα από τα 550? εως και τα 600?…σιγουρα. Επισης κατι σημαντικο αναφερεις ότι με τα ιδια περιπου χρηματα παιρνεις 3770 κτλπ…..ο 3770 σε συγκριση με τον 980Χ είναι μια τριχα από τα 12 threads που εχει.

Best Processors October - 2012

Xaxaxaxa για να γελασουμε και λιγο. Μην συγκρινουμε ανομοια πραγματα φιλοι. Εαν θες την γνωμη μου Πανο εφοσον διαθετεις εγγυηση μην τα σκοτωσεις φιλε. Δεν αξιζει. Και το λεω αυτό γιατι ακομη και αν παρει καποιος πιο συγχρονη CPU, chipset τα αποτελεσματα παιδια είναι παραπλησια, επομενως ή δινει καποιος 650? και παιρνει τουμπανο CPU και μαλιστα exteme, M/B, RAM οικονομικα με λιγοστη εγγυηση αλλα καλυπτομενη και ασφαλη ή παει και δινει 200 με 250? παραπανω και παιρνει αναλογες επιδοσεις με πιο συγχρονη τεχνολογια. Διαλεγεις και παιρνεις.

Link to comment
Share on other sites

εγώ από ότι κατάλαβα ψάχνουμε στο galop τον ένα, τον μοναδικό, τον ανεπανάληπτο

που θα επιλέξει 980X used απέναντι νέο i7 3770k με την άποψη ότι απλά είναι καλύτερος. Περιμένουμε με αγωνία να δούμε την συνέχεια!!!

Edited by GoriLLakoS
Relax
Link to comment
Share on other sites

μιας και ζητας την αποψη μου,ΕΓΩ θα επαιρνα με κλειστα ματια 3770. ειναι πιο καινουρια τεχνολογια με μεγαλυτερο o/c potential,πολυ πιο κρυο τσιπακι,3χρονια εγγυηση οχι μηνες,και οτι στιγμη θελησω να το πουλησω θα φυγει ασυζητιτι. ειχα 1366 με ud7 usb3,satα 3 κτλ. τα πουλησα με εγγυηση εναμιση χρονο 300ευρω ετσι να εχεις μια αλλη ματια και ολα αυτα τον φλεβαρη. αν νομιζεις πως κοστιζει αλλα 380 ο 980Χ τοτε με το καλο να τα πουλησεις!αν ηταν ευκαιρια θα ειχαν φυγει και δεν θα καναμε αυτη την κουβεντα πιστευω.

φιλικα παναγιωτης

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια είναι ότι η κουβεντα μας αποκτα ενδιαφερον.

Καταρχην Βασιλη (GORILLAKOS) οι τιμες που αναφερεις ναι μεν στο e-bay αλλα…..ειναι από Αμερικη. Αυτό ξερεις τι σημαινει ?? Ετοιμασου να τα πληρωσεις διπλα γιατι εχω φερει ηλεκτρονικα από εκει και εχω πληρωσει μεταφορικα και εκτελωνισμο ένα σκασμο λεφτα. Ασε που η κινηση να αγορασει καποιος από Αμερικη και μαλιστα χωρις εγγυηση είναι ένα μεγαλο ρισκο. Οι τιμες που συζηταμε είναι τιμες εγχωριες αντε και λιγο παραεξω από Ευρωπη….μεχρι εκει όμως.

Οσον αφορα τον φιλο μου τον ΠΑΝΟ θα το ξαναπω ότι εχει σημασια εάν εχεις υπολοιπο εγγυησης. Εάν δεν ειχα θα τα εδινα από τα 550? εως και τα 600?…σιγουρα. Επισης κατι σημαντικο αναφερεις ότι με τα ιδια περιπου χρηματα παιρνεις 3770 κτλπ…..ο 3770 σε συγκριση με τον 980Χ είναι μια τριχα από τα 12 threads που εχει.

Best Processors October - 2012

Xaxaxaxa για να γελασουμε και λιγο. Μην συγκρινουμε ανομοια πραγματα φιλοι. Εαν θες την γνωμη μου Πανο εφοσον διαθετεις εγγυηση μην τα σκοτωσεις φιλε. Δεν αξιζει. Και το λεω αυτό γιατι ακομη και αν παρει καποιος πιο συγχρονη CPU, chipset τα αποτελεσματα παιδια είναι παραπλησια, επομενως ή δινει καποιος 650? και παιρνει τουμπανο CPU και μαλιστα exteme, M/B, RAM οικονομικα με λιγοστη εγγυηση αλλα καλυπτομενη και ασφαλη ή παει και δινει 200 με 250? παραπανω και παιρνει αναλογες επιδοσεις με πιο συγχρονη τεχνολογια. Διαλεγεις και παιρνεις.

Ώπα! Τι τιμές απο το ebay απλά τις έδειξα. Στα forum πάιζουν όλα πολύ φθηνότερα. Επίσης, δεν έχω αγοράσει κάτι απο ebay και να έχει περάσει τελωνέιο.

Ώπα No.2: Μην συγκρίνεις threads. Γιατί εγώ θα συγκρίνω τεχνολογίες.

Θέλεις να τρέξεις μερικά μετροπρογράμματα με τον 980X και εγώ μερικά με 3770K να δείς που βρίσκεται?

To link που δίνεις, κάνει Short στο Physics Score και τίποτα άλλο :) Στο value for money o 980X έχει βαθμολογία N/A, ο 990X που έιναι καλύτερος έχει 13 και ο 3770Κ 26 (το διπλάσιο).

Οπότε, δεν έχει νόημα το link που δίνεις :)

Το ότι έιναι Extreme δεν λέει κάτι. Είναι και 1-2 γενιές πίσω. Ότι σου είπαν τα παιδιά απο πάνω πάντως ισχύει.

Δεν πάιζει να τα αγοράσει κανέις γνώστης, εκτός και αν πιάσεις κάποιον που δεν γνωρίζει και τα δώσεις.

Ρίξε και μια ματιά εδώ http://www.hwbox.gr/reviews/16498-intel-ivy-bridge-core-i5-3570k-review.html να δείς τι κάνει ο "κομμένος" 3570K έναντι τον Sandy-E

γιατί νομίζω πως δεν το έχεις δεί :)

Εγώ για να φύγουν άμεσα θα έβαζα 250-300? το CPU, κοντά ή κάτω απο 100? το mobo και καμιά 30αριά τις μνήμες. Σύνολο 380-420? το πολύ και θα έλεγα και ευχαριστώ εάν έφευγαν.

Και στο λέω γιατί έχω δώσει G1.Assassin 2 με X79 στα 100?, την οποία έιχα ξεκινήσει απο τα 200? και περίμενα 6 μήνες μέχρι να φύγει και πάλι έπεσα επάνω σε κάποιον που έκανε

Moded Case μάυρο πράσινο και την ήθελε...αλλιώς....

Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

Ώπα! Τι τιμές απο το ebay απλά τις έδειξα. Στα forum πάιζουν όλα πολύ φθηνότερα. Επίσης, δεν έχω αγοράσει κάτι απο ebay και να έχει περάσει τελωνέιο.

Ώπα No.2: Μην συγκρίνεις threads. Γιατί εγώ θα συγκρίνω τεχνολογίες.

Θέλεις να τρέξεις μερικά μετροπρογράμματα με τον 980X και εγώ μερικά με 3770K να δείς που βρίσκεται?

To link που δίνεις, κάνει Short στο Physics Score και τίποτα άλλο :) Στο value for money o 980X έχει βαθμολογία N/A, ο 990X που έιναι καλύτερος έχει 13 και ο 3770Κ 26 (το διπλάσιο).

Οπότε, δεν έχει νόημα το link που δίνεις :)

To επιβεβαινωνω αυτό ποτέ δεν εχω πληρώσει τελωνειο απο την στιγμη που ερχεται με απλό post και οχι courier.

Επίσης όπως πολύ σωστά ειπώθηκε δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ 980X και 3770Κ είναι πολύ ανώτερος ο δεύτερος, ίσως μόνο σε rendering να χάνει λίγο αλλά και πάλι κερδίζεις σε όλα τα άλλα οπότε και πάλι υπερέχει!

Δεν είναι παραλογη η τιμή που σου λεμε να τα βάλεις και εγω ειχα Rampage III extreme και 990X και τα σκοτωσα για να φυγουν και ηταν εποχη που πουλιοντουσαν ακομα καινουρια, οπότε για μενα τα βάζεις max 480? και κατεβαινεις μεχρι εκεί που ειπε ο Bασίλης, αν θες πραγματικα να βρεις καποιον να τα δώσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Πανο για το γεγονος ότι ο 3770 εχει καλυτερο O/C potential τι σημαινει? ότι μετα από καιρο θα είναι και πιο σταθερος και λειτουργικος ή πιο ασταθης και μη λειτουργικος?? Παιδια ολοι οι επεξεργαστες ανεξαιρετως overclockaroune αλλοι εχουν μικροτερη και άλλη μεγαλυτερη ανοχη και οντως μπουρουν να δουλεψουν σε πιο υψηλες συχνοτητες. Θα ηθελα όμως να σας δω να τους αγορασετε και να δω μετα από καιρο αν θα δουλευουν το ιδιο καλα όπως σημερα γιατι είναι καινουριοι και κατά ποσο θα είναι ευκολη η μεταπωληση τους. Αν είναι ευκαιρια για να αγορασει καποιος τα πραγματα μου σιγουρα δεν είναι και η πιο καταλληλη εποχη. Δεν φταινε οι τιμες μας αλλα γιατι ο κοσμος δεν εχει χρηματα. Αλλα ρε παιδια ελατε στην θεση μου εάν εσεις τα ειχατε αγορασει πριν από 2 χρονια 1500? γιατι τοσο τα ειχα αγορασει, σημερα ποσο θα τα δινατε? Πολύ ευκολα ακουω δωστα 400?….Στο διαταυτα οποιος ενδιαφερεται μπορει να δωσει μια προσφορα που θα εξυπηρετει και τους 2 καλως ……γιατι στην τελικη δεν ειχα καποιο προβλημα και δουλευανε αψογα ας οψη οι 2 XFX 7970 που ερχονται σχεδον σε επαφη και ζεσταινονται λιγακι…….

Link to comment
Share on other sites

Πανο για το γεγονος ότι ο 3770 εχει καλυτερο O/C potential τι σημαινει? ότι μετα από καιρο θα είναι και πιο σταθερος και λειτουργικος ή πιο ασταθης και μη λειτουργικος?? Παιδια ολοι οι επεξεργαστες ανεξαιρετως overclockaroune αλλοι εχουν μικροτερη και άλλη μεγαλυτερη ανοχη και οντως μπουρουν να δουλεψουν σε πιο υψηλες συχνοτητες. Θα ηθελα όμως να σας δω να τους αγορασετε και να δω μετα από καιρο αν θα δουλευουν το ιδιο καλα όπως σημερα γιατι είναι καινουριοι και κατά ποσο θα είναι ευκολη η μεταπωληση τους. Αν είναι ευκαιρια για να αγορασει καποιος τα πραγματα μου σιγουρα δεν είναι και η πιο καταλληλη εποχη. Δεν φταινε οι τιμες μας αλλα γιατι ο κοσμος δεν εχει χρηματα. Αλλα ρε παιδια ελατε στην θεση μου εάν εσεις τα ειχατε αγορασει πριν από 2 χρονια 1500? γιατι τοσο τα ειχα αγορασει, σημερα ποσο θα τα δινατε? Πολύ ευκολα ακουω δωστα 400?….Στο διαταυτα οποιος ενδιαφερεται μπορει να δωσει μια προσφορα που θα εξυπηρετει και τους 2 καλως ……γιατι στην τελικη δεν ειχα καποιο προβλημα και δουλευανε αψογα ας οψη οι 2 XFX 7970 που ερχονται σχεδον σε επαφη και ζεσταινονται λιγακι…….

το τόπικ έχει σκοπό να μάθεις την αξία πώλησης τους ή είναι μια αγγελία πώλησης σε λάθος section?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά για να σου δώσω ένα παράδειγμα εγώ πουλάω μητρική msi x79 big bang xpower 2 , επεξεργαστή 3930κ, και μνήμες G.Kill 4x4 gb 1.5 μηνών πράγματα 800? και δεν πουλιόνται εύκολα. Τώρα οι παλιότερες πλατφόρμες όσο καλές κι'αν είναι σίγουρα έχουν χάσει πολύ από την τιμή τους.

Και μη μου πεις ότι το παραπάνω σύστημα δεν είναι High end.

Link to comment
Share on other sites

P-under κουβεντα κανουμε και λεει ο καθε ενας την αποψη του, για τιμες και συγκρισεις σε επιδοσεις. Να τα πουλησω??? εαν δεν πιασουν μια normal τιμη και οχι τιμη νεκροθαφτη οκ αλλιως τα κραταω και ειμαι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Πανο για το γεγονος ότι ο 3770 εχει καλυτερο O/C potential τι σημαινει? ότι μετα από καιρο θα είναι και πιο σταθερος και λειτουργικος ή πιο ασταθης και μη λειτουργικος?? Παιδια ολοι οι επεξεργαστες ανεξαιρετως overclockaroune αλλοι εχουν μικροτερη και άλλη μεγαλυτερη ανοχη και οντως μπουρουν να δουλεψουν σε πιο υψηλες συχνοτητες. Θα ηθελα όμως να σας δω να τους αγορασετε και να δω μετα από καιρο αν θα δουλευουν το ιδιο καλα όπως σημερα γιατι είναι καινουριοι και κατά ποσο θα είναι ευκολη η μεταπωληση τους. Αν είναι ευκαιρια για να αγορασει καποιος τα πραγματα μου σιγουρα δεν είναι και η πιο καταλληλη εποχη. Δεν φταινε οι τιμες μας αλλα γιατι ο κοσμος δεν εχει χρηματα. Αλλα ρε παιδια ελατε στην θεση μου εάν εσεις τα ειχατε αγορασει πριν από 2 χρονια 1500? γιατι τοσο τα ειχα αγορασει, σημερα ποσο θα τα δινατε? Πολύ ευκολα ακουω δωστα 400?….Στο διαταυτα οποιος ενδιαφερεται μπορει να δωσει μια προσφορα που θα εξυπηρετει και τους 2 καλως ……γιατι στην τελικη δεν ειχα καποιο προβλημα και δουλευανε αψογα ας οψη οι 2 XFX 7970 που ερχονται σχεδον σε επαφη και ζεσταινονται λιγακι…….

Μην το βλέπεις συναισθηματικά και μην σκάς...αλλά τα PC έιναι σαν τα αμάξια.

Πρώτον δεν σου δίνουν τίποτα, και μόλις βγει η νέα γενιά είναι παλιά τα δικά σου.

Για να καταλάβεις είχα αγοράσει FX-53 όταν είχε πρωτοβγεί 1150? και προχθές (μετά από 7-8 χρόνια)

αγόρασα έναν απο ebay στα $25.

Τα δικά σου πράγμα, στην εποχή τους ήταν ότι καλύτερο υπήρχε, τωρά απλά μέρα με την μέρα

χάνουν αξία και νέα πράγματα χαμηλότερης αξίας έιναι καλύτερα. Όσο τα έχεις μεγάλη τιμή και ψάνχεις να τα πουλήσεις, τόσο δεν θα τα πουλάς. Εάν όντως θέλεις να τα δώσεις, βάλε το στο μυαλό σου πως θα χάσεις πολλά ??? απο την τιμή αγοράς τους και θα τα δώσεις μια και καλή για 400?. Τα intel cpu μπορεις να τα κάνεις και RMA στην Intel απευθείας, απλά περιμένεις 1-2 εβδομάδες (και όπως πάει το Ελλάντα, και στα καταστήματα κάνουν και πιο πολύ) οπότε έιναι δώρο άδωρον που το δίνεις με εγγύηση καθώς άμα πάθει κάτι, δεν θα σου κόψουν πιστωτικό όπως παλιά στην τιμή αγοράς αλλά θα σου πουν "Κύριε μου, ο 3770Κ είναι δυο γενιές νεότερος και πιο δυνατός, τι και αν έχει 300?, σου δίνω κάτι δυνατότερο". Για τις μνήμες, έχουν lifetime έτσι και αλλιώς. Για το mobo πάω πάσο.

Σχετικά με το OC, όχι το CPU δεν θα πάθει τίποτα για 2-3 χρόνια. Ίσως πάθει downgrade, δηλαδή με τον καιρό να θέλει πιο πολύ ρευμα για να πάιξει στα ίδια MHZ που πάιζει overclocked, αλλά και πάλι...δεν θα καεί. θα σε βγάλει σίγουρα 5-6 χρόνια. Ποιος κρατάει PC για 5-6 χρόνια? Πόσο μάλλον εάν σε 2 χρόνια θέλεις καινούριο 3770K και τον βρίκσεις δέυτερο χέρι με 100? και κάτω?

Στα default του ο 980X με τις 2 κυρίες που έχουν θηριώδη ισχύ, νομίζω κάνει bottleneck.

Link to comment
Share on other sites

diasgod,ειμαστε σε site o/c&hardware,βαριεμαι οσο τιποτα αλλο τις μπλε οθονες και ειμαι του απλου γενικα,ομως αυτο ειναι ενα εξτρα αν κλοκαρει καλα η οχι,και πολλοι το πληρωνουν αλλιως θα επαιρναν ολοι τον κλειδωμενο. επιπλεον αν δεν δινεις πολυ ρευμα δεν αποκτα degrade το σιπιγιου. απο εκει και περα την ειδα την αγγελια του αρη στο ινσομνια και ειχα παρακινησει φιλο να τα παρει μιας και ειναι εξαιρετικη τιμη αλλα δεν ειχε τα λεφτα. ειναι δυσκολη η εποχη που ζουμε εδω στην ελλαδα,μας εχουν στριμωξει παρα πολυ.κλεινουν μαγαζια συνεχως. (εγω οπως και πολλοι αλλοι εμειναν χωρις δουλεια..:()

Link to comment
Share on other sites

Τωρα πηρα την τελικη μου αποφαση και οποιος ενδιαφερεται ας ριξει μια ματια στο insomnia....600 ταβανι....ενω αν καποιος προτεινει απο 500 εως 550 θα το σκεφτω για μερικες μερες μπορει και να τα δωσω, μπορει και οχι. Να ειστε ολοι καλα.

Link to comment
Share on other sites

για μένα μην τα δίνεις diasgod δεν αξίζει να τα δώσεις αντέχουν ακόμα και ναι έχεις δίκιο είναι κρίμα να τα σκοτώσεις ποιον δεν θα πείραζε πράγματα 1500ε να μην πιάνουν ούτε 500 δηλαδή το 1/3 τις αρχικής! εγώ έχω p45 & e8200 το ξέρω ότι πιάνουν με το ζόρι 50ε αλλά καλύτερα να τα κρατήσω όσο αντέξουν και ας είναι λουκούμι ένας 3770κ! εσύ θα τα δώσεις μονό όταν βρεις έναν άσχετο τελείως και του τα πλασάρεις 600-700ε!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now