bfc_xxx

Bitfenix Raider

Recommended Posts

Έπεσε στα χέρια μου το συγκεκριμένο κουτάκι και έβγαλα 2-3 φωτογραφίες για όποιον ενδιαφέρεται.

311020122408.jpg

311020122405.jpg

311020122407.jpg

311020122406.jpg

Για μένα το πρόβλημα στο συγκεκριμένο κουτί είναι ότι είναι περιορισμένος ο χώρος του Motherboard. Ειδικά όπως στην περίπτωση των φωτογραφιών εαν οι sata θύρες είναι υπο γωνία τότε πιέζονται με κίνδυνο να σπάσουν. Ή πρέπει να μονταριστεί το κουτί η να χρησιμοποιηθούν καλώδια με κοντό κονέκτορα.

Επίσης στο κουτί δε χωράνε ψύκτρες όπως η Thermalright Archon λόγω ύψους.

Κατά τα άλλα συμπαθητικό κουτάκι με αρκετό χώρο και τρύπες για να κρυφτούν τα καλώδια αλλά δε νομίζω να δικαιολογεί τα λεφτά του από τη στιγμή που δε χωράει άνετα ένα ATX motherboard.

Στα θετικά οι 4 USB3 θύρες.

Link to comment
Share on other sites

Όχι γιατί αν βάλεις στη κάτω θύρα SATA με γωνιακό καλώδιο θα κρύβει την επάνω θύρα με αποτέλεσμα να χάνονται οι μισές θύρες.

Επίσης στο κουτί των φώτο ήθελα να αναφερθώ και στη ψύκτρα του επεξεργαστή αν και πέρασε πολλές ταλαιπωρίες μέχρι να έρθει στα χέρια μου λόγω κακής συσκευασίας. Πρόκειται για την Thermalright HR-02 Macho Rev.A BW. Δε ξέρω ακόμα για την αποδοσή της αν και έχω διαβάσει καλές κριτικές αλλά ο ανεμιστήρας της είναι από τους πιο ήσυχους που είχα ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now