lagiator

asus eah3650 prob

Recommended Posts

Καλησπέρα, σήμερα αγόρασα την asus eah3650. Την έβαλα, όλα καλά αλλά όταν πήγα να μπω σε ένα παιχνίδι κολλούσε και αργούσε.Δοκίμασα να βάλω νέους drivers αλλά το πρόβλημα δεν σταμάτησε να υπάρχει..

Το τροφοδοτικό μου είναι 250άρι..Μήπως φταίει αυτό;;

Link to comment
Share on other sites

Δες λίγο εδώ:

powerconsumptionce3.jpg

Σύμφωνα με το γράφημα αυτό, δε θα έπρεπε να έχεις κανένα πρόβλημα με το 425άρι (το σύστημα της δοκιμής τους ήταν ένας Intel Core 2 Quad QX9650, μια Gigabyte X38-DQ6, 4GB OCZ Reaper PC2-6400 και ένας Western Digital SATA 250Gb -> όλο Powered από ένα 620άρι Corsair).

Το 250άρι σου λογικά δεν έχει καλό efficiency (πρέπει να είναι και αρκετά παλιό, λογικό φαίνεται). Με το Hiper πάντως δε νομίζω να έχεις κανένα πρόβλημα.

Πάντως η 3650 δεν είναι και η πιο γρήγορη κάρτα στο εμπόριο, ούτε όταν μάλιστα συνοδεύεται από έναν Core 2 Duo στα 1.8. Σε ποιο παιχνίδι σου κολλούσε?

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή τρεμόπαιζε η οθόνη στο cs 1.6 αλλά τώρα έχω ανεβάσει τα fps και είναι καλύτερα..

Στο team fortress 2 μερικές φορές κολλάει για 1-2 δευτερόλεπτα και μετά επανέρχεται..

Οπότε τελικά πρέπει να αλλάξω το τροφοδοτικό; Μπορώ να δω κάπως το load του;

Πάντως η 3650 δεν είναι και η πιο γρήγορη κάρτα στο εμπόριο, ούτε όταν μάλιστα συνοδεύεται από έναν Core 2 Duo στα 1.8. Σε ποιο παιχνίδι σου κολλούσε?

Φίλε εγώ κανένα counter strike, team fortress, pes και να επεξεργάζομαι κανα videακι θέλω..οπότε νομίζω το σύστημά μου είναι Ok

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now