ss13

Νέα Σύνθεση

Recommended Posts

Έφτιαξα μια σύνθεση για ένα φίλο που θα ασχολείτε "επαγγελματικά" με Autocad... Θα τον βολέψει χωρίς να έχει κάποιο πρόβλημα??

Fazn A18

Thermaltake 530W

i5 3570k

GB Ζ77Μ-D3H

Corsair Vegaeance 8GB 1600mhz ( ή να πάω σε 16GB ?? )

Intel 330 120GB

WD Caviar Blue 1TB

GeForce 650 1GB ή 660 2GB (χωρις κάρτα θα έχει κάποιο πρόβλημα με την ενσωματωμένη ?? )

LG IPS 224V-BN

Link to comment
Share on other sites

Πότε μου δεν κατάλαβα την διαφορά όταν λέμε «επαγγελματική κάρτα γραφικών» , τι διαφορά έχει από μια κάρτα γραφικών??? Για παράδειγμα τι λείπει από μια 660ti στο να την πει κάποιος «επαγγελματική»?

Link to comment
Share on other sites

Πότε μου δεν κατάλαβα την διαφορά όταν λέμε «επαγγελματική κάρτα γραφικών» , τι διαφορά έχει από μια κάρτα γραφικών??? Για παράδειγμα τι λείπει από μια 660ti στο να την πει κάποιος «επαγγελματική»?

δες εδω ας πουμε

μεγαλυτερη ακριβεια σε φωτισμους, χρωματα κλπ.
Link to comment
Share on other sites

δες εδω ας πουμε
μεγαλυτερη ακριβεια σε φωτισμους, χρωματα κλπ.

Wow χεχε, οκ όντως είδα την διαφορά μεταξύ τους!

Άλλα όπως λέει και ένας χρήστης του YouTube

“How can the gaming-class GPU compare to designer-class GPU with the designing benchmark? That's unfair :)

Link to comment
Share on other sites

Wow χεχε, οκ όντως είδα την διαφορά μεταξύ τους!

Άλλα όπως λέει και ένας χρήστης του YouTube

“How can the gaming-class GPU compare to designer-class GPU with the designing benchmark? That's unfair :)

οπως και το να βαλεις την cuadro να παιξει παιχιδια. ενταξει αν ασχολεισαι ερασιτεχνικα την κανει τη δουλεια της και η απλη.

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε ότι πιο πολύ ασχολείται με δισδιάστατο αλλά να μπορεί να δουλεύει και τρισδιάστατο. Δεν υπάρχει λόγος νομίζω να πάμε σε quadro..

Οπότε σκέφτηκα να αλλάξουμε τον 3570k σε 3540 και να βάλουμε 660ti 2gb από την 560. Δεν θα είναι καλύτερα?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now