Recommended Posts

καλησπερα και παλι,πριν απο λιγο καιρο με βοηθησατε να φτιαξω εναν υπολογιστη οποτε ζητω παλι τις συμβουλες σας.προκειται για τον νονο μου που ειναι αρχιτεκτονας και χρειαζεται το μηχανιμα για τη δουλεια του

το pc πρεπει να ειναι πολυ σταθερο(RAID 1?),αρκετα γρηγορο,οσο πιο ησυχο γινεται και να φαινεται "σοβαρο"(το κουτι επειδη θα ειναι σε γραφειο) και προφανως δεν το θελει για παιχνιδια.πυργος και οθονη,η συνδεση θα γινει απο εμενα

οριο χρηματων δεν υπαρχει,ας πουμε οσο πιο φθηνο αλλα να καλυπτει επαρκως τα παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου και πάλι boudito!

Νομίζω πως αντί για σταθερό ήθελες να γράψεις να έχει ασφάλεια.

Το γρήγορο έιναι σχετικά απλό αφού θα πάρεις νέο σύστημα και θα βάλεις SSD.

Το ήσυχο και αυτό θα γίνει.

Το σοβαρό είναι υποκειμενικό αλλά ας πούμε ένα κουτί με τέτοια μορφή θέλεις ή δεν σου φαίνεται σοβαρό?

Πάμε στα βασικά τώρα.

Έγραψες πως έιναι αρχιτέκτονας. Ποια προγράμματα χρησιμοποιεί? Ποια (θα)έιναι η οθόνη (ανάλυση)?

Link to comment
Share on other sites

ναι, ασφαλεια δεδομενων εννοουσα.αλλα και γενικα ολα τα υποσυστηματα να ειναι αξιοπιστα και να μη χαλανε ευκολα.οσο για το κουτι αυτο που μου δειχνεις καλο φενεται,αλλα προτιμω κατι σαν το cm silencio.για οθονη υποθετω η Dell 2312 καλη ειναι,εχεις κατι αλλο να προτεινεις?τελος δεν ξερω ποια ακριβως προγραμματα χρησιμοποιει αλλα ξερω οτι εχει το autocad.θα τον ρωτισω αυριο πιο συγκεκριμενα

Link to comment
Share on other sites

Σε ρώτησα για οθόνη για να δώ την ανάλυση και για προγράμματα για να δώ για την κάρτα γραφικών.

Για το κουτί σε "έπιασα". Θέλεις κάτι απλό και λιτό.

Μάθε αύριο σίγουρα για οθόνη (που έιναι μια χαρά) και για τα προγράμματα να σου πω :)

Link to comment
Share on other sites

απ την στιγμη που ειναι αρχιτεκτονας δεν θα ηταν καλητερο να παει σε S2440L που εχει και πολυ καλυτερες αντιθεσεις (5000:1 αντι 1000:1)?Επισεις το AMVA panel ειναι πιο ποιοτικο απο το IPS της LG ιδικα αν ο νονος σου ειναι ωρες στο pc δεν θα εχει θεμα με "eyestrain"

Link to comment
Share on other sites

τον ρωτησα σημερα και μου ειπε οτι χρησιμοποιει κυριως autocad,archicad και MASTER(τεκτων+fespa),statics και λιγο photoshop.απο οθονη οτι πιστευετε οτι ειναι καλητερο

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now